Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wszystko jasne , teraz to nawet na logikę biorąc to przecież wosk twardnieje i musiał zawalić sitko . Lubię czysty samochód ale nie lubię godzinami go picować i nakładać ręcznie wosku , dlatego nie zrezygnuję z wosku w płynie , teraz będę po-prostu mądrzejszy i będę po myciu i woskowaniu płukał piaskownicę do bólu idąc za radą kolegi wojtassssa . Ostatecznie mogę nawet poświęcić to jedno sitko za 16 zł na sezon , w zamian oszczędzam czas i nerwy związane z długotrwałym procesem ręcznego nakładania wosku !!!

 

A propos wojtassss , jeszcze jedno pytanie , czy po tej kąpieli pianownicy w kamix-sie na spodzie wiadra pozostał osad w postaci rozpuszczonego kamienia , bo ja wrzuciłem samo sitko i bardzo malutko tego osadu jest , lepszy efekt miałem stosując sam ocet ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja nawet po całej pianownicy nic tam nie ujrzałem. Także nie ma zmartwień.

 

Tak na wszelki wypadek po tym zabiegu wylałem jedną butle samej wody przez pianownicę. Tak żeby wypłukać ewentualne resztki kamixu, bo szkoda lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tutak, Czy warto kupować lance pianującą PA (faraon3021 - :-]:-] ) to zupełnie inny temat w którym nie czuję się ekspertem.

Mogę tylko potwierdzić że ww sklep sprzedaje sprawdzone, oryginalne lance pianujące i skarg na forum, na nich nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wielka jest różnica pomiędzy Snow Foam Combo , a Citrus Pre-Wash ??

Aktualnie używam Vp Neutral Snow Foam i myślę nad zmianą ponieważ wydaje mi się "trochę za słaba". Może to wina pianownicy, którą aktualnie używam, a z PA będzie lepiej.. hm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vp Neutral Snow Foam

 

Jeśli ta jest za słaba, no bo jest delikatna to pomyśl może o Espuma Activo (bezpieczna i lepiej domywa) lub MagiFoam.

Pamietaj też, że nie ma piany, która domyje Ci auto lepiej niż mycie ręczne - piany to tylko nieodzowny wstęp do mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj też, że nie ma piany, która domyje Ci auto lepiej niż mycie ręczne - piany to tylko nieodzowny wstęp do mycia.

Właśnie !!!

i tymi słowami powinien zaczynać się każdy nowy post w temacie Pianownicy i aktywnej piany !!!

 

No chyba że ktoś zna taką pianę , która usuwa starszy brud bez użycia ręki do tzw. "gołej blachy" przy okazji pozostawiając lakier na swoim miejscu ,

niech nas oświeci !!!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj też, że nie ma piany, która domyje Ci auto lepiej niż mycie ręczne - piany to tylko nieodzowny wstęp do mycia.

Właśnie !!!

i tymi słowami powinien zaczynać się każdy nowy post w temacie Pianownicy i aktywnej piany !!!

 

 

Nigdzie nie powiedziałem, że chce używać tylko i wyłącznie pianownicy..

Chce się tylko dowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy tymi pianami.

Głownie chodzi mi o Vp Brute Force gdyż nie mogę nigdzie znaleźć opinii o niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.Czy ktoś z was znalazł już pianę bezpieczna dla autka -nie dla brudu.Szukam takiej gdy auto jest regularnie myte ,zadbane mało używane ,a trzeba go szybko tylko pianą umyć/z powodu braku czasu/.Bez wiader rękawicy lub szczotki.Czy jest taka wogóle?.Marzy mi się -aby tylko zarzucić pianę/mam Pa/odczekać ,spłukać pod ciśnieniem i gotowe.Autko czyste wycierać .Szybki wosk i wszystko.Jest szansa na taki sposób szybkiego /od czasu do czasu/ mycia?. :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie dotychczas to AngelWax FASTFOAM Professional Detailing Snowfoam.Jest ona bezpieczna dla wosku auta itp.neutral ph ,ale właśnie nie domywa.Dlatego szukam czegoś .... .Chciałby poznać wasze sprawdzone piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobiepan, Samochodu się nie wyciera po samej pianie i myjce, chyba, że obojętny jest Ci stan lakieru to śmiało. Co do piany to przetestuj Magifoam. Zostaw ja na lakierze gdzieś na 10 min. i potem spłucz. Pamiętając o tym jak, że od dołu do góry i raz przy razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.