Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Filce zwykłe oprócz średnicy nie różnią się niczym od tych we wkładkach kolorowych.

 

Ja osobiście używam wyłącznie na wkładkach, a co lepsza nie czyszczę ich już wcale i piana ok!

 

barteklwc, Gdzie kupiłeś swoją Glorię? Spróbuj z inną pianą lub z APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, potrzebuje pomocy. Mam Glorię FM10. I coś nie bangla jak powinno :( próbowalem rózne stężenia APC, różne stężenia Neutral Snow i nic. Bardziej pluje niż rozpyla... wkoncu zacząłem się zastanawiać że może coś źle składam... ale przecież nie da się tam nic pomylić? Może zgubiłem jakąś część o której nie wiem. To są elementy dyszy. Czy ktoś ma pomysł?

 

IMAG0213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo tych filców czasem? Co prawda ja miałem przerobionego Marolexa i były w nim tylko 2 filce, a piana była ok. Nie wiem jak w Glorii, spróbuj z dwoma lub trzema filcami. Jak masz cztery to może się tak dziać, że pluje pianą a nie pryska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Glorie FM10 podobno to jakiś nowszy model z koncówkami pieniącymi a nie krążkami filcowymi i mam mały wielki problem...

 

Wlewami litr wody, 30ml Shiny neutral ph, pompujemy na maxa i piana leci przez 3 sekundy :shock:

 

W zestawie są 3 końcówki, próbowałem z każda, z mniejsza ilościa wody, większą piany i jest ciągle bryndzaaa :idea:

 

Ktoś ma jakiś pomysł?

 

ja identyczna sytuacje miałem w marolex'ie ale winna była piana. Tenzi Truck zapycha filc i to skutecznie. Objaw był ten sam. na poczatku dobrze i zaraz zero rekcji. Wiec może cos nie tak z pianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glorie kupiłem nowkesztuke z jednego z wiodacych sklepów;)

 

Muszę dorwać inna piane...i przetestować bo na razie to się nie nadaje do niczego :o

 

Jak ogladałem na yt jak przez 10sekund leci ostra piana, pomyślałem bajka a tu kicha :/

 

na jakiej pianie macie dobre efekty? U mnie ShinyGarage ph neutral i o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magi Foam, piana super. Dobrze się pieni, dobrze domywa i DŁUGO utrzymuje.

Jest jedno ale. Utrzymuje się tak długo że zostawia po wyschnięciu biały nalot.

Czy to normalne przy Magi? Czy może po prostu za słabo płuczę, mimo że pod koniec już nie widać żadnych śladów? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barteklwc, Jeżeli chodzi o to, że po chwili przestaje lecieć piana pomimo tego, że masz ciśnienie. To ja proponuję, przepłukać czystą wodą Glorię (wlać do pojemnika ciepłą wodę, napompować i przepłukać porządnie rurkę, filce itd.) Miałem podobny przypadek właśnie z SG fruit. Problem jest taki, że SG jest bardzo, bardzo gęsta od np. Magi czy Espumo które testowałem i zwykłe zamieszanie "mieszaniną" w zbiorniku często nie wystarcza, przez co zdarza się, że rurka pobiera nierozcieńczoną SG i zapycha filce. Dlatego ja, odmierzałem sobie SG w pojemniku z miarką, dolewałem wodę, dokładnie mieszałem łyżeczką i dopiero wtedy wlewałem do pianownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem powinien ustąpić ;) . Pamiętaj tylko, że przy pełnym zbiorniku czas pianowania jest stosunkowo krótki w porównaniu np. do połowy zbiornika, a na filmikach bardzo często nagrywają "pianowanie" gdzie pojemnik napełniony jest tylko w połowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy miał ktoś może kontakt z taką pianownicą?

 

http://allegro.pl/profesjonalna-pianownica-pa-do-black-decker-i3253253775.html

 

Do niedawna w ogólne nie było nic dedykowanego do myjek b&d więc się zastanawiam czy to jakiś wynalazek czy konkretny produkt. Cena jak za Glorię więc mam dylemat. Pomocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, piszecie, ze aby zwiekszyc dozowalnosc srodka nalezy skrecic pianownice na minus. Nie bardzo rozumiem dlaczego. Czy tym pokretlem reguluje sie doplyw powietrza, ze dajac bardziej na minus bedzie go mniej i tym samym wiecej srodka zostanie uzyte? Zalozmy, ze przez karcher musze przepuscic 20 litrow wody aby zuzyc pol litra srodka. Jak zatem uzyskac stezenie np 1:10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię to w ten sposób, że wlewam albo sam koncentrat (np. ok. 100-200 ml) albo 1:1 z ciepłą wodą. Ustawiam pokrętło na "+" i kręcę tak długo podczas pianowania aż uzyskam porządną pianę ;). I wtedy nie ma opcji, że coś nie zagra, nie muszę nic obliczać itd.

 

Tukolarz jeszcze takie pytanie czy po pianowaniu samochodu należy odłączyć zbiornik na pianę i przepłukać dyszę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po pianowaniu samochodu należy odłączyć zbiornik na pianę i przepłukać dyszę ?

 

Tak, ale aby przedłużyć żywotność sitka i całej lancy musi być ona od czasu do czasu używana- długie okresy leżakowania jej nie służą i o tym trzeba głównie pamiętać ;). Co jakiś czas wymiany wymaga sitko, i należy je traktować jako część eksploatacyjną :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja tez zakupiel Glorie 10, i piane VP pH Neutral, i tak jak poprzednicy pisali piana leci przez 3-4s. i koniec, potem jesczcze cos wypluwa, i koniec, a jak zawor spustowy podnosze to jesczze powietrze jest. Probowalem wszystkie 3 końcówki , czarna, czerwona i niebieską i bylo bez zmian , probowałem przepłukac czysta wodą i tez nic

Niewiem czy nie mam zbyt malego stezenia , 1L wlałem 4zakrętki( 1 zakretka ok 10ml zakladam, woda letnia) ale to by woda leciała wtedy.

Gloria nowa z sklepu inter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.