Skocz do zawartości

Czarna E-klasa


zmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Ale dla takiej gabloty według mnie to chyba warto.

No też mi się tak wydaje ;)

Możecie kogoś polecić w rejonie Warszawy czy Lublina?

 

[ Dodano: 13 Maj 2011, 09:03 ]

Ok, pomyślę o korekcie, a na tym czasem - czy da się jakimś środkiem zamaskować te koliste ryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Podejście drugie.

Ponownie użyłem VP Achilles Prep + Finish Kare 1000P Hi-Temp + CarPlan Nanomeric Paintwork Seal & Protect.

A na koniec poszalałem trochę polerką, którą kupiłem w Lidlu :ad: - myślę, że do moich amatorskich prac w zupełności taka wystarczy.

Z efektu tym razem już jestem zadowolony - usunąłem 80% kolistych rysek, wyciągnąłem jeszcze więcej głębi koloru, no i ten połysk 8-)

59442a786e443_AC180.jpg.14ff15e8cc4601dbb5000145c0b23af9.jpg

59442a787dd67_AC165.jpg.6fcaf4741853376982642db4b0963cb4.jpg

59442a7884273_AC160.jpg.b88b54a580deb0ad657faf686dfa8d72.jpg

59442a788924e_AC125.jpg.1e28b5668558027b3d95fa7fd57232a6.jpg

59442a788df8a_AC055.jpg.540c955b58dd5b0ac87891cced08153d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmichal, a mozesz kilka fotek pokazac? :D

Lepszych zbliżeń nie mam, ale w porównaniu do poprzedniej mojej pracy, efekt jest naprawdę niezły. Jeszcze gdzieniegdzie widać trochę kolistych małych rysek, ale to już nie jest to co wtedy! W mojej ocenie odmłodziłem lakier o dobre 5 lat, i to samemu bez profesjonalnej korekty;)

59442a7891758_AC135.jpg.659a7d2bb334f9d8dd5879cca391f30a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej focie widać swirle :/

aż taki pedant to nie jestem, żeby się takich drobiazgów czepiac ;)

Ja wreszcie jestem zadowolony z efektu i to mi wystarczy 8-) , a i tak mam chyba najładniejszy lakier we wsi :D . Sąsiedzi się patrzą już na mnie i tak jak na wariata, jak cały weekend coś przy samochodzie pod blokiem pucuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od pełnej korekty liczy się zadowolenia właściciela, więc gratulacje.

 

A na koniec poszalałem trochę polerką, którą kupiłem w Lidlu

 

Czy to jest ta polerka ze stała prędkościa obrotową 3000 o/m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ta polerka ze stała prędkościa obrotową 3000 o/m ?

Sprawdzę i Ci powiem dokładnie, ale tarcza raczej bardziej chodzi mimośrodowo niż obrotowo, ale oczywiście też się obraca. I jak dla mnie (laika) taki sprzęt w zupełności wystarczy, tym bardziej, że kosztował tylko 149,-zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wciąż chodzi mi po głowie poprawa stanu lakieru i mam niezły dylemat - czy kupić jakis lepszy sprzęt, np. Meguiar's D.A. Polisher v. 2 i samemu próbować się bawić?

Czy lepiej już dać trochę więcej kasy i wstawić auto na kilka dni do profesjonalistów?

 

Zastanawiam się czy będe w stanie uzyskać zadowalający efekt kupując wspomnianą wyżej polerkę Megsa i używając np. Ultimate Compound + później jakiś dobry wosk?

Polerka ta tania nie jest więc nichciałbym wyrzucić kasy w błoto, jak to miało miejsce z ta z Lidla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż chodzi mi po głowie poprawa stanu lakieru i mam niezły dylemat - czy kupić jakis lepszy sprzęt, np. Meguiar's D.A. Polisher v. 2 i samemu próbować się bawić?

Czy lepiej już dać trochę więcej kasy i wstawić auto na kilka dni do profesjonalistów?

 

Zastanawiam się czy będe w stanie uzyskać zadowalający efekt kupując wspomnianą wyżej polerkę Megsa i używając np. Ultimate Compound + później jakiś dobry wosk?

Polerka ta tania nie jest więc nichciałbym wyrzucić kasy w błoto, jak to miało miejsce z ta z Lidla ;)

Nie wiem jaki jest lakier ma mercedes,ale jeżeli twardy to megs+uc może nie podołać.

cutting+fg500 będą wtedy konieczne i to zdrowe katowanie.Nie oszukujmy się, DA nie jest stworzona do korekt 100% na twardych lakierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad mercem musisz trochę się pomęczyć aby efekt był naprawdę ładny, będzie Ci ciężko jak nie masz doświadczenia a z tego modelu z tym lakierem na prawdę można uzyskać super efekt. Mi udało się z poprzednikiem zrobić coś takiego http://www.ecocarwash.pl/nasze-projekty/Mercedes-E-2000 ,nie pamiętam już dokładnie czym pracowałem ale na pewno przed woskiem nałożyłem black hola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wraz z nadchodzącą wiosną zamierzam wreszcie poważnie podejść do tematu. Zamierzam kupić maszynę (na razie DA, bo troszkę obawiam się samej rotacji) Lare EPL 41 i rozprawić się ze świrlami na moim czarnym lakierze.

 

Poradźcie mi tylko na jakich gąbkach do maszyny i jakich preparatach najlepiej pracować?

O gąbkach nie mam pojęcia, zaglądałem tutaj http://www.lare.pl/polerka-LAREgabki.php ale wciąż nie wiem jakich kolorów użyć.

Ogólnie mój czarny lakier ma sporo małych głównie kolistych rysek. Myślałem nad Meguiar's SwirlX do tego jakaś politura (też z Megs'a) i na koniec mój ulubiony Collinite 476.

I oczywiście pracował będę Lare EPL 41. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie robię granatowe w221 przy użyciu tej maszyny + biały pad schola (ten z kwadracikami)+s3. Na tej kombinacji muszę robić kilka przejazdów żeby pozbyć się większości rys. Także na słabszej kombinacji może wyjść tak, że orobisz się jak wół, a efekt będzie dla Ciebie mało wystarczalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.