Skocz do zawartości

Zacieki z płynu spryskiwaczy


Xeper

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy ktoś używał już tabletek 303, IPA i wody destylowanej. Bo właśnie przymierzam się do ,,zalania" płynu zimowego w najbliższy weekend. Jeśli tak, to jak z zapachem tej mikstury i jak z działaniem (szczególnie IPA) na układ spryskiwaczy?

Jako letniego używam tabletek już długo, ale jako zimowego trochę się waham przez IPA;-) Tak więc opinie stosowaczy mile widziane;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te tabletki wpłyną jakoś znacząco na działanie układu razem z płynem zimowym. W letnim mam destylowaną i 303, rozpuszczane w 5L, żeby były jak najbardziej neutralne kiedy poleci na wosk :) zapach i tak przeważy z płynu zimowego, a nie wiem jak IPA, wszystko zależy od rozcieńczenia, można popróbować i wsadzić do zamrażarki w mojej mogę ustawić od -18 do -26 C. :) bo za mocne stężenie może nie działać poprawnie (IMO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cash, chyba się nie zrozumieliśmy;-) Nic nie pisałem o mieszaniu tabletek z płynem zimowym. Płyn zimowy uzyskam z tabletek, wody destelowanej i IPA, pytałem czy IPA nie ma negatywnego wpływu na układ spryskiwaczy. Ciekawi mnie też zapach całej mikstury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie do lepszych zimowych płynów do spryskiwaczy jest dodawany alkohol izopropylowy. Kwestia jest tylko stężenia - na pewno nie można przesadzić w żadną ze stron. Do tańszych leją inne śmieciowe (bardziej zanieczyszczone) spirytusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie do lepszych zimowych płynów do spryskiwaczy jest dodawany alkohol izopropylowy. Kwestia jest tylko stężenia - na pewno nie można przesadzić w żadną ze stron.
Ale czy ktoś już mieszał taką własną miksturę na forum?;-)

Stężenie pójdzie takie, jakie obliczyłem na poprzedniej stronie: 12 oz. (ok. 342 ml) do -14° C. Czyli ok. 333ml na 1 litr (woda+tabletki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj :) zapach pewnie taki jak IPA, 303, nic od siebie nie daję przynajmniej ja nic nie wyczułem, chociaż przy takim rozcieńczeniu i tak pewnie będzie mniej drażniący niż każdy zimowy z marketu. Co do temp to jest wystarczająca silnik też po chwili zrobi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co sie bawic w malego chemika? przeciez to cenowo i tak wychodzi jak gotowy dobry płyn zimowy i to przyzalożeniu że kupimy produkty w wiekszych ilosciach (np. 5l ipa i op 303). Idac proporcjami MetalMagnes i kupując w wiekszych ilosciach:

- 5l IPA z wysylką to ~65zl

- 303 ~30zl

- woda destylowana 5l ~4zl (tutaj wysylki nie licze bo mozna dostac wszedzie)

 

roztwór 3:1 + 2 tabletki:

- 1l IPA - 13zl

- 2 tab 303 - 10zl

- woda destylowana - 2,5zl

Daje nam to 25zl a za ta kwote spokojnie kupimy 4-5l dobrego plynu do spryskiwaczy. Jak kupimy wszystko lokalnie to i tak wychodzi w granicach 19-20zl za 4l plynu domowej roboty. Jakos nie mam przekonania ze domowa mikstura oparta na powyzszm schemacie bedzie odczuwalnie lepsza niz dobry plyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sq8shq, oczywiście masz rację i raczej bym się w to nie bawił, zresztą parę stron wcześniej napisałem, że tabletki 303 jako płyn letni jak najbardziej, natomiast jako zimowy wychodzi to nieekonomicznie i lepiej kupić dobry płyn za 25 zł w sklepie. Ale zostały mi 2 tabletki 303, IPA i wodę destylowaną mam. Tak więc chęć przetestowania;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo na przyszly rok zostawic tabsy :) a wracajac do tematu zniwelowac w pewnym stopniu zapach ipa mozna dodajac troche mentolu - jest tani i w nieprzesadzonym stezeniu nie zostawi jakichkolwiek osadow (ladnie sie rozpusci w alko). Dodajac kilka kropel (zakladajac ze bedziesz mial roztwor a nie krysztalki) na litr ipa dostaniesz w efekcie "zapach" mietowki :) nadal bedzie czu ze to plyn mocno nasycony alkoholem ale juz nie bedzie tak drazniacy. Jak kupisz w krysztalkach to trzeba rozpuscic w ipa a pozniej rozrobic roztwor z woda - latwiej sie zmiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po paru dniach testowania mieszanki: tabletek 303, IPA, wody destylowanej stwierdzam, że to totalne nieporozumienie. Smród IPA w połączeniu z tabletkami 303 jest nie do wytrzymania. Po zastosowaniu/psiknięciu na szybę w samochodzie jest drażniący smród alkoholu, który przechodzi w zapach wymiocin!!! (przepraszam za dosadne określenie, ale taka jest prawda). Niestety tabletki 303 (w mieszance z IPA-proporcje patrz wyżej) nie nadają się jako płyn zimowy.

Producent powinien się zastanowić co pisze na swojej stronie, a sklepy najpierw powinny samie przetestować taką mieszankę, zanim zaczną pisać za producentem.

http://www.303products.com/shop303/inde ... ablets.cfm

Tak więc przestrzegam wszystkich potencjalnych użytkowników prze taką mieszanką!

Kupcie dobry firmowy płyn zimowy!

Przetestowane :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałem okazję powąchać i rzeczywiście jak na płyn zimowy to rewelacja :good: ja w lecie robie sobie mieszankę megs glass clener z wodą, w zimie tylko i wyłącznie płyn firmy Berner załatwiany gdzies tam po znajomości i jak już mnie dopadnie na autostradzie brak płynu to ostatecznie płyn BP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes, spróbuj koncentrat 1Z Anti Frost, jak na zimowy płyn ma bardzo przyjemny zapach. Nie zawiera metanolu. Zapach przypomina limonkę + aromat do ciast.
Teraz to jest już po ptakach :(

Nie widzę tego u Ciebie w sklepie...daj linka. Testowałeś już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.