Skocz do zawartości

Zacieki z płynu spryskiwaczy


Xeper

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie ci, którym zostają zacieki używają za dużych stezen...

nie koniecznie, niektóre gotowe płyny też tak mają.

u mnie dodo LP i DC1 sobie dobrze radzą z zaciekami, nawet ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie przy dobrze nawoskowanej masce zacieki schodzą spokojnie tylko przy pomocy jakiegoś quick detailera. Płyny najróżniejsze - od oryginału Forda, po jakieś badziewia ze stacji - ważne, żeby zbyt długo ich nie zostawiać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mercedesach płyn do spryskiwaczy jest podgrzewany i po kilku godzinach zabawy z "odkamieniaczem" stwierdziłem że trzeba używać wody destylowanej, płyn rozcieńczony w zależności od temperatury (zimowy jakiś najtańszy) i żadnych zacieków nie ma. Dodam, że to taksówka i ojciec trochę płynu zużywa, zwłaszcza zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przewertowałem forum szukając płynu który nie zostawia zacieków na masce. Bo mam złe doświadczenia z Autolandem, Castoramą i szukam czegoś lepszego (takie są po nim zacieki że nie idzie tego domyc niczym). Czy ten Sonax Extreme taki dobry jak piszą niektórzy??? A może jeszcze coś znacie oprócz Forda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem forum szukając płynu który nie zostawia zacieków na masce. Bo mam złe doświadczenia z Autolandem, Castoramą i szukam czegoś lepszego (takie są po nim zacieki że nie idzie tego domyc niczym). Czy ten Sonax Extreme taki dobry jak piszą niektórzy??? A może jeszcze coś znacie oprócz Forda???

 

Słabo szukałeś.

Tabletki 303 + woda destylowana i masz z głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wszystko pięknie ale nikt nie bierze pod uwagę wosku aucie?

 

W zimę to i tak bez różnicy - każdy płyn jest na bazie alkoholu.

Nie zauważyłem natomiast tendencji, aby po tabletkach 303 wosk jakoś strasznie dostawał po pupie latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :)

 

Przeliczając wychodzi tak:

na 1 litr amerykański (0,946 litra) płynu 303:

4 oz. (ok. 114 ml) do -3° C

8 oz. (ok. 228 ml) do -5° C

12 oz. (ok. 342 ml) do -14° C

(1 oz. = ok. 28,5 ml)

(mam nadzieję, że się nie pomyliłem;-)

 

Koszt 5 tabletek 303 to 22,99, IPA 500 ml 9,99 zł, woda destylowana lub demineralizowana to chyba około 5 zł za 4 litry :o

 

Stosuję ten płyn od 2 miesięcy, wersja letnia (tabletka na 4 litry wody). Płyn jak płyn, szału nie ma, ale ja już dawno przestałem przejmować się płynami do spryskiwaczy!

W miejsu gdzie są wycieraczki, czyści ładnie, nie zostawia smug. W miejscach poza wycieraczkami (tam gdzie jest odprowadzany płyn z brudem) pozostawia lepiący się osad na szybie. Zacieków na masce brak!:-) Czyli sprawdza się jak każdy inny płyn, który stosowałem, a stosowałem 4 różne - zawsze firmowe/zimowe (Forda, Organiki, Autolandu, Sonax-ten jako jedyny powoduje zacieki na masce!). To co odróżnia 303 od innych płynów ma ciekawą/inną - tabletkową formę, ale trzeba dokupić jeszcze wodę destylowaną lub demineralizowaną. Moim zdaniem 303 w wersji letniej jak najbardziej, natomiast w wersji zimowej wychodzi już bardzo drogo i chroni do -14° C co nie jest wynikiem rewelacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czym teraz zalać? Tablety 303 + woda dest.? (można je gdzieś w stacjonarnych sklepach dostać) Czy coś innego? Żeby nie ruszać wosku i żeby nie było zacieków...

 

 

down@ -a zwątpiłem bo tutaj jest toczona dyskusja, ale faktycznie -> http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... ryskiwaczy

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketowe zimowe płyny do spryskiwaczy są tanie dlatego,że alkoholem używanym do ich produkcji jest toksyczny metanol

Najciekawsze jest to, że teoretycznie według prawa można użyć max. 3% metanolu, a mało kto się tym przejmuje ... producenci sprytnie obchodzą prawo.

W niektorych bywa tez alkohol etylowy - cena niska, szyba moze czysta ale co z tego jesli w glowie sie kreci od smrodu

Jeżeli producent używa odpadowego etanolu to tak właśnie jest. W droższych płynach stosuje się etanol odpowiednio oczyszczony ... jakości spirytusu spożywczego i problemów ze smrodem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęło następne 1,5 miesiąca (w sumie już około 3,5 miesiąca) od kiedy stosuję płyn 303 w tabletkach i coraz bardziej się do niego przekonuje;-) Teraz zastosowałem proporcję 1 tabletka na 3 litry wody (producent zaleca takie stężenie na brudniejsze szyby) i przy takiej proporcji zostanę. Jako letni płyn mogę jak najbardziej polecić! Bardzo dobrze czyści szyby, nie pozostawia smug, zacieków na masce brak...I ta wygoda, tabletka rozpuszczalna w wodzie! Zupełnie jak multiwitamina :D

Napisałem wyżej ,,W miejscach poza wycieraczkami (tam gdzie jest odprowadzany płyn z brudem) pozostawia lepiący się osad na szybie". Poradziłem sobie z tym problemem, po prostu używam płynu codziennie. Nie dopuszczam do osadzenia kurzu/brudu na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
dokładnie 303 , a jak temperatura spada poniżej zera wystarczy dodać trochę IPA i masz problem z głowy przez okrągły rok
A czy producent podaje, że może można go stosować jako płyn zimowy, mieszając z IPA i w jakich proporcjach?

 

gdzie można kupić IPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :)

 

Przeliczając wychodzi tak:

na 1 litr amerykański (0,946 litra) płynu 303:

4 oz. (ok. 114 ml) do -3° C

8 oz. (ok. 228 ml) do -5° C

12 oz. (ok. 342 ml) do -14° C

(1 oz. = ok. 28,5 ml)

(mam nadzieję, że się nie pomyliłem;-)

 

Koszt 5 tabletek 303 to 22,99, IPA 500 ml 9,99 zł, woda destylowana lub demineralizowana to chyba około 5 zł za 4 litry :o

 

Stosuję ten płyn od 2 miesięcy, wersja letnia (tabletka na 4 litry wody). Płyn jak płyn, szału nie ma, ale ja już dawno przestałem przejmować się płynami do spryskiwaczy!

W miejsu gdzie są wycieraczki, czyści ładnie, nie zostawia smug. W miejscach poza wycieraczkami (tam gdzie jest odprowadzany płyn z brudem) pozostawia lepiący się osad na szybie. Zacieków na masce brak!:-) Czyli sprawdza się jak każdy inny płyn, który stosowałem, a stosowałem 4 różne - zawsze firmowe/zimowe (Forda, Organiki, Autolandu, Sonax-ten jako jedyny powoduje zacieki na masce!). To co odróżnia 303 od innych płynów ma ciekawą/inną - tabletkową formę, ale trzeba dokupić jeszcze wodę destylowaną lub demineralizowaną. Moim zdaniem 303 w wersji letniej jak najbardziej, natomiast w wersji zimowej wychodzi już bardzo drogo i chroni do -14° C co nie jest wynikiem rewelacyjnym.

 

Ja mam jeszcze jedno pytanie - przy stosowaniu 303 + IPA (w wersji zimowej) - jak z wytrzymaloscia wosku na dachu i masce? Taki dodatek IPA nie oslabi wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.