Skocz do zawartości

Zacieki z płynu spryskiwaczy


Xeper

Rekomendowane odpowiedzi

W Hondzie mam tak polozone spryskiwacze, ze lubia sobie troche pocieknac po masce. No i w tym jest problem, bo na lakierze pozostaja slady gdzie plynal plyn. I to dosc mocne, bo nie schodza od mycia, dobiero wjazd cleanerem usuwa je.

 

Macie jakies patenty, zeby nie miec takich sladow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem kiedyś podobnie, próbowałem ustawić dysze spryskiwacza i przy próbie część płynu z dyszy poszła po masce- po użyciu środków Megsa- ani śladu.

 

Swoją drogą dyszy nie mogłem ustawić bo kiedyś zbyt gorliwie nawoskowałem ich okolice (przez nieuwagę). Wosk zasechł w tej "kulce" którą można sterować i amen. Poradziłem sobie z nią w dośc radykalny sposób - wyjąłem z maski, władowałem w imadło i za pomocą odpowiednio oszlifowanego gwoździa rozruszałem nią w górę i dół oraz na boki (serio, wymagało użycia sporej siły). Zmontowałem, ustawiłem jak trzeba i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fernando, w zime uzywam zimowego nanoPro Sonaxa i tez za zacieki, tylko moze faktycznie latwiejsze do usuniecia.

 

U mnie sa spryskiwacze mglowe, takze nie ma mozliwosci regulacji. Moze problem zaciekow i osadu z plynu jest spowodowana twardoscia wody wodociagowej? Moze do rozrabiania koncentratu lepsza bylaby woda destlowana/demineralizowana lub chocby przepuszczona przez filtr zmiekczajacy typu Brita?

 

W kazdym razie ciekawe jest to, ze problem dotyczy tylko Hondy. W Audi nie ma tego problemu. Po prostu po zakonczeniu sprysku koncowki sa suche, a w Hondzie przez pare chwil jeszcze lekko z nich leci :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też mam zacieki przy wylocie spryskiwaczy na masce po Sonax Xtreme zimowy koncentrat do spryskiwaczy. I nie mogę ich domyć. Od przyszłego sezonu (na wiosnę) zmienię chyba płyn. Ja stosuję zimowy przez cały rok, może tutaj jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też mam zacieki przy wylocie spryskiwaczy na masce po Sonax Xtreme zimowy koncentrat do spryskiwaczy. I nie mogę ich domyć. Od przyszłego sezonu (na wiosnę) zmienię chyba płyn. Ja stosuję zimowy przez cały rok, może tutaj jest przyczyna.

 

Ten płyn jest strasznie tłusty i zostawia koszmarne plamy - zalałem go kiedyś na próbę do auta i pojawiły się strasznie plamy na całym aucie, a szyba się po prostu mazała.

Zmieniłem płyn z powrotem na Castrol Premium i problemy ustały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AutoDetailing

Fakt, rozrabiam z kranówą, ale na ulotce nie ma przeciwskazań czy wymagań;-)

 

Łukasz

Fakt, nie jestem do końca z niego zadowolony, plami maskę i nie czyści idealnie szyby.

Myślę, że po wyczerpaniu zastosuję inny dla porównania.

 

Jak myślicie lepsze są koncentraty czy gotowce? I czy warto stosować zimowy przez cały rok? Ja uważam, że tak...bo zima/zimno nas nie zaskoczy. A poza tym co zrobić jak nadejdzie zima i mamy jeszcze dużo letniego płynu w zbiorniku? Lepiej nie mieszać płynów letnich i zimowych oraz płynów różnych firm?

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem wcześniej Orlenowski w 4 litrowych opakowaniach. Zawsze zimowy a na wiosnę rozcieńczałem wodą coby więcej go było. Kupiłem kiedyś zwyły na innej stacji porażka ani mycia ani czystości. Przesiadłem się na Fordowski koncentrat do -55oC. Praktycznie to samo co Orlen ale o niebo tańszy ( no raczej trochę). Nawet stosując kranówkę zacieków nie mam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się na Fordowski koncentrat do -55oC. Praktycznie to samo co Orlen ale o niebo tańszy ( no raczej trochę). Nawet stosując kranówkę zacieków nie mam.
Ciekawe, moze warto sie skusic... W razie czego, ten plyn dostepny jest np. tutaj: http://ford.sklep.pl/pl,product,320707, ... t,55c.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiałem się kiedyś nad tym Forda, ale wybrałem Sonaxa jak się okazało nie najlepiej. Ostatni litr jaki mi pozostał wymieszam z wodą destylowaną, może to coś zmieni. Potem zastosuję innej firmy. Może Castrol, może Ford, może Organika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.