Skocz do zawartości

Co robić w oczekiwaniu na wosk?


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Auto odebrałem właśnie z lakierni. Do zrobienia mam delikatną korekcję oraz przygotowanie pod wosk i oczywiscie woskowanie. Okazuje się że musze ciut dłużej poczekać na Concorso (ok 2 tyg), a ten wosk chciałem założyć. Mam w tym tygodniu torchę czasu i pewne rzeczy chętnie bym już wykonał, potem jednak auto może trochę jeździć i nie wiem czy to nie spieprzy efektu. Oto opcje:

 

-nic nie robić dopóki nie przyjdzie wosk, wtedy robic wsio zgodnie z prawidłami podczas jednego postoju auta. szkoda tylko czasu, który mógłbym już poświęcić

-wykonać korekcję, na skorygowany lakier położyć red mist i jeździć, potem jak przyjdzie wosk to mycie, IPA cleaner fluid i wosk. pytanie czy ta jazda nie posuje efektu korekcji z lakierem zabezpieczonym tylko mistem. Mam jeszcze jakiegoś sealant aturtla clear vue, nie wiem tylko jak go potem ściągać.

 

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja korekta teraz + Red mist jest ok :) Sealant sobie poradzi z tym czasem i zabezpieczy lakier (no ale nie przed rysami) z pewnością nic nie ppsuje , potem jak dojdzie Swiss Vax po skontrowaniu stanu lakieru ewentualnie poprawił bym koretke jakś jedną dwoma rundami cleaner fluid no i SwissVax Concorso .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo nie lubie robić auta "na raty". wolę posiedzieć do 2 w nocy i zrobić wszystko od razu. ale to akurat moje osobiste preferencje.

Jeśli zaś chodzi o efekt, to myślę, ze opcja 2 w niczym nie zaszkodzi. po zrobionej korekcji zabezpiecz auto "tymczasowo", potem najlepiej by bylo przejechać je glinką, cleanerem i nakładać docelowy wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.