Skocz do zawartości

ValetPRO Achilles Prep


witol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

wypełnione

 

Ale poniekąd tego typu produkt jest po to żeby coś tam oszukać, to nie jest kolejny etap korekty żeby robić laboratoryjną inspekcję, tylko jednoetapowe odświeżenie, przygotowanie pod wosk albo już nawet nie woskowanie (AIO). Wg Waszych IPA teorii wypadałoby myc IPA, jechać dalej Achillesem (...) itd. aż do uzyskania pełnej korekty. Nie idźcie tą drogą, nie przemywajcie cleanera IPA, używajmy produktów zgodnie z przeznaczeniem. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu zamierzam przetestować Achillesa, sprawdzić efekty samego i z FK 1000P. Może uda mi się zrobić test :o Mam jedną zagwostkę, czy po nałożeniu i wypracowaniu Achillesa a przed położeniem wosku trzeba umyć auto jak po korekcie? Czy wosk nakładać odrazu po skończonej pracy z Achillesem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO,

 

Nie myć, wosk nakładać od razu, Achilles nie ma tendencji do pylenia, więc syfu nie zostawia.

Ja używałem kilka razy na różnych autach i za każdym razem pylił. Nakładany DASem na miękkim padzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mick,

 

Rotacja, miękki pad, pylenie minimalne, spokojnie nakładałem wosk zaraz po. :dontknow: Aha, pad psiknięty wodą destylowaną, dokładnie czyszczony dwukrotnie na auto, plus szczotkowany regularnie.

 

Znaczy się psiknięty przed polerowaniem? Lżej idzie czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pyli jak się go da za dużo ;). Zrobiłem test porównawczy siły ścierania: Achilles vs Menzerna FF3000.

 

Stan lakieru:

 

28.jpg

 

29.jpg

 

Zawodnicy zgodnie ze stronami, jedynie co to zmieniłem pad na czarny MonsterShine dla Achillesa. Jakoś z Flexipadsem nie chciał mi działać, hologramy zostawił na masce :dontknow:

 

30.jpg

 

Po przejechaniu FF3000 oczywiście poszła w ruch IPA:

 

31.jpg

 

Zrobiłem przejazd rozprowadzający, 3 na wolnych obrotach, 2 na szybkich i 2 wykańczające na wolnych. Nie pytajcie dlaczego, tak sobie przyjąłem ;). Achilles dostał taką samą sekwencję, choć potem pracowałem ciut inaczej.

 

Po prawej po Menzernie, lewa nie ruszana:

 

32.jpg

 

Obie strony zrobione, tutaj Achilles nie tykany IPĄ:

 

35.jpg

 

Ślady pyłu, na początku dałem go za dużo:

 

34.jpg

 

Ślad po taśmie:

 

36.jpg

 

Jako, że Achilles to też lekki oszust to potraktowałem go IPĄ, żeby zobaczyć co usunął, co zakrył:

 

38.jpg

 

Pole Menzerny:

 

39.jpg

 

Wyglądają podobnie :o . Powiedziałbym nawet, że tnie ciut lepiej niż FF3000. Dla mnie to główny powód, aby użyć akurat Achillesa. Nie wiem czy wyciąga ślady po FG500, ale lekkie swirle spokojnie. Niestety jest upierdliwy w pracy (proces jak przy korekcie), więc do szybkiego wyczyszczenia lakieru przed woskiem raczej za dużo zachodu. Zobaczymy, jak wpłynie na trwałość Nattysa Blue, którego położyłem dwie warstwy. Na koniec dwa odbicia po samym Achillesie:

 

40.jpg

 

44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.