Skocz do zawartości

ValetPRO Achilles Prep


witol

Rekomendowane odpowiedzi

Takie uogólnienie, zależy co dla kogo jest lepsze.

Tu chodziło mi o to, że ten nie jest jakiś wyjątkowy np w kwestii połysku, śliskości, ale jest naprawdę dobry, poprawny :)

Już np SRP daje lepszy połysk i śliskość, ale prawie nic nie ściąga rys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
kamil_rosen, robiłem ostatnio Focusa SRP na padzie polishing, rotacją, sporo ryś ściągnęło ;)

A może przykryło a myślisz że znikły?Też się kiedyś dałem zrobić.Od tamtej pory zdecydowanie wolę Achillesa bo mi moje woski na nim dłużej żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil_rosen, robiłem ostatnio Focusa SRP na padzie polishing, rotacją, sporo ryś ściągnęło ;)

A może przykryło a myślisz że znikły?Też się kiedyś dałem zrobić.Od tamtej pory zdecydowanie wolę Achillesa bo mi moje woski na nim dłużej żyją.

 

Nie mam zdjęć, ale wymywałem IPą i zmywaczem i nie było dużych różnic. Część elementów w Focusie mam lakierowanych więc może stąd duża różnica, ale na fabrycznym lakierze na dachu czy błotnikach z tyło ściągnęło naprawdę bardzo dużo, efekt utrzymał się do tej pory, więc nawet jeśli coś miałoby wypełnić SRP to nie wytrzymałoby ostatnich pięciu miesięcy.

 

Teraz kupiłem S17+ do testów, ale muszę jeszcze zdobyć odlewkę SRP i Achillesa, wtedy będę miał porównanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam problem z achillesem. zostawia mi bardzo duże hologramy i nie daje się wypolerować mikrofibra;/ zarówno niebieskim 3m jak i czarnym nat. praca na 600 obr/min, 3-4 małe groszki achillesa i obszar około 50x50. po 2-3 przejazdach wygląda jakby zaschnięta pasta. co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dać mniej, umoczylem raz i było lepiej. Póżniej znów coś zaczęło mi się pieprzyć i trochę ręcznie pracowałem białym VP Polish Aplicator.

Czyli próbujcie jak najmniej oby nie na sucho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie mam. Kładłem go pod Dodo.

No i ja nie mam do nikogo pretensji.Dzielę się tylko uwagami. Tak już jest, że jeden produkt jest łatwy w użyciu inny mniej. A sami widzicie, że sporo ludzi ma problem z wypracowaniem Achillesa więc coś w tym jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Jak wam się "blokuje" Achilles.. to u mnie pomaga delikatne zwilżenie wodą powierzchni..

Wystarczy mgiełka i wszytko ładnie się wypracowuje do końca.

 

chce użyć achillesa w tym tygodniu- dac mu kolejna szanse :)

 

z tym zwilazaniem , to rozumiem ze chodzi o to jakbym mial mazy czy resztki pasty, których nie mogę zetrzeć mf, to mam psiknąc powierzchnię atomizerem wodą i próbować zetrzeć MF?

 

czy padem i da dalej to wypracowywać?

 

p.s achillesa lepiej nałozyć na pada i pozniej jeszcze przed wlączeniem rozetrzeć na elemencie czy standardowo na pada ziarnko grochu i jazda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam wrażenie, że po ok. 6 m-cach od otwarcia Achilles mi się przeterminował. Stał się bardziej wodnisty niż zaraz po otwarciu i mam kolosalny problem z jego dotarciem. Zostawia też po sobie mocne hologramy. Kiedy był nowy, nie miałem takich problemów.

 

Z powodu problemów z docieraniem męczyłem się przez kilka godzin z samym cleanerem. Musiałem zraszać fibrę wodą demineralizowaną, bo inaczej żadne tarcie nie pomagało. Dolałem też trochę wody demineralizowanej do butelki ale nadal był problem z docieraniem.

 

Warto zaznaczyć, że nie było gorąco. Chyba wyrzucę połowę butelki. I pomyśleć, że kilka miesięcy temu dziwiłem się ludziom, którzy mieli problem przy pracy z tym cleanerem... Najwidoczniej jest to wina samego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam to samo i również wodnista konsystencja, nakladalem na pas za pomocą strzykawki, zmieniłem tez pad na nowego finishowego czarnego nata, guzik, nie da się robić tym na rotacji bo zajmuje to tyle co polishing bez mała, a to przecież tylko cleaner, którego używa się zdecydowanie częściej niż past polerskich. Ponad to skoro przez część ludzi jest to uważane jako cleaner/aio to ja się pytam jaki sens ma docieranie aio za pomocą ipa. Szkoda roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. U mnie docieranie Achillesa było o wiele trudniejsze niż docieranie powłoki kwarcowej.

Viechooo, czy takie problemy masz od samego początku, czy pojawiły się, tak jak u mnie, po jakimś czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc od zakupu minęło jakieś 5 6 miesięcy a dopiero wczoraj go użyłem po raz pierwszy i właśnie miałem napisać. W zasadzie wcześniej była jedna próba, ale wtedy winę zrzuciłem na pad bo po 2 przejściach się rolowal i robiło się bardzo duże tarcie, prawie jak przy cuttingu. Po wymianie pada faktycznie praca lekko się poprawiła, ale tylko lekko, a problem z docieraniem został. Cały szkopuł w tym, że po zakupie otworzyłem go żeby sprawdzić zapach... Może to był błąd. Stal otwarty w garażu. Tzn nie to ze odkrecony. Napoczety żeby była jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.