Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.. wałkuję forum ponad rok i nie wiem, gdzie popełniam błąd podczas pracy.

Zwięźle pisząc, zachowuję następującą kolejność:

- mycie > tar remover > Glinka > mycie > SRP maszynowo > Ultra Deep Shine od AG > Meguiars Tech Wax 2.0 -

Problem w tym, że auto postoi 4h na deszczu i z kropelkowania kompletne zero. Będę wdzięczny za wskazówkę, który to etap (może brak cleanera?)

 

A jesteś pewny, że srp + udp + techwax 2.0 to dobra kombinacja?

Po pierwsze dlaczego srp + udp?

Po drugie autoglym ostrzega, że po udp nie daje sie już nic więcej bo może źle reagować. Oczywiście na forum pojawiły się głosy, że można kłaść LSP na UDP ale widocznie TW2.0 się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jesteś pewny, że srp + udp + techwax 2.0 to dobra kombinacja?

Po pierwsze dlaczego srp + udp?

Po drugie autoglym ostrzega, że po udp nie daje sie już nic więcej bo może źle reagować. Oczywiście na forum pojawiły się głosy, że można kłaść LSP na UDP ale widocznie TW2.0 się nie nadaje

 

No właśnie nie jestem pewny tej kombinacji. SRP szedł po to, żeby delikatnie wyciągnąć zmatowienia, a że lakier ciemny, to później położyłem UDP. Dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grundik, nie rozumiem bardzo po co Ci te wszystkie AG przed zastosowaniem Megs'a skoro ten sam w sobie bardzo ładnie wyciąga kolor jak i delikatnie wypełnia zarysowania. Zarzuć sam TW i poczuj różnicę.

 

no to tak zadziałam następnym razem. Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lakierze #16 i 4Nano LP, chyba nie ryzykować ?

możesz myć, dość bezpieczny szampon, lepszy od niektórych markowych , tyle że wlej go trochę więcej niż zaleca producent

Ktoś ostatnio napisał, że wlał o wiele mniej i zmyło jemu wosk... Ja używam go do mycia jak mam kłaść nowy wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może posiada namiary na zdjęcia 50/50 po nałożeniu jakiegoś wosku lub sealantu - mam na myśli zdjęcia, które prezentują:

 

z jednej strony: nałożony wosk lub Sealant / druga strona: czysta, bez żadnego środka

:) i co chciałbyś na tym zdjęciu zobaczyć?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może posiada namiary na zdjęcia 50/50 po nałożeniu jakiegoś wosku lub sealantu - mam na myśli zdjęcia, które prezentują:

 

z jednej strony: nałożony wosk lub Sealant / druga strona: czysta, bez żadnego środka

:) i co chciałbyś na tym zdjęciu zobaczyć?? :)

 

Pewnie efekt odpychania wody, bo różnicy na lakierze bez koretky nie zobaczymy, albo nie będą aż tak widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuje zakupić sobie Rain-X ale że chyba w sklepie Swissvax nie jest dostępny (a w żadnym innym nie znalazłem) więc pytam czy ten:

 

rain-x_1.jpg

 

ze Swissvaxa to ten sam środek co na allegro ?:

 

1728467865

 

czymś się różnią ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no generalnie trochę się pogubiłem - ostatnio gdzieś na forum widziałem wrzucone takie zdjęcie 50/50 z woskiem i bez i było widać ogromną różnicę - to mnie zbiło z tropu bo z tego co wcześniej czytałem wosk to głównie ochrona i tylko lekka poprawa wyglądu lakieru ? bo już całkiem zgłupiałem czytając opisy producentów wosków w sklepach internetowych typu "wosk wyciągnie głębie i zapewni wet look" etc. Rozumiem, że na lakierze po korekcji ta różnica będzie niewielka? a dla niewprawnego oka różnica między sealantem a woskiem na lakierze będzie niezauważalna? a różnica między np. CHEMICAL GUYS BUTTER WET WAX a jakimś Turtle wax? troche hardcore? :mrgreen: no to pomiędzy BUTTER WET WAX a Poorboys EX-P (pure sealant)

 

 

odnośnie moich skasowanych postów w temacie o szamponach - pisałem o SRP, bo szukałem szamponu, który mi go nie zmyje, więc ja nie widzę tu żadnego offtopicu ;) generalnie wyszło na to, że błędnie zakładałem iż SRP może być ostatnią warstwą na lakierze i pełnić rolę pełnowartościowego sealanta (dopiero niedawno doczytałem, że posiada tylko "lekki sealant") i stąd moje zdziwienie, że ten szampon autolanda dosyć szybko zmywał świeżo nałożone SRP. Po prostu namieszały mi w głowie opisy z aukcji allegro i stąd to wszystko ;) teraz na SRP położe Poorboy's EX-P i powinno wszystko hulać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jordan, zasada jest prosta, za wygląda odpowiada korekta, cleaner politura....

wosk to tylko zabezpieczenie, racja nadaje finalnego wyglądu ale to jakiego jest uzależnione od stanu lakieru... gdzieś tu widziałem dobry tekst:

 

co z tego ze lukier smaczny jak paczek zakalec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lakierze #16 i 4Nano LP, chyba nie ryzykować ?

możesz myć, dość bezpieczny szampon, lepszy od niektórych markowych , tyle że wlej go trochę więcej niż zaleca producent

Ktoś ostatnio napisał, że wlał o wiele mniej i zmyło jemu wosk... Ja używam go do mycia jak mam kłaść nowy wosk.

Ten ktoś pisał o szamponie Autoland z woskiem, a to dwa zepełnie inne produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.