Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jaki zestaw polecacie do jasnej skóry w Mercedesie E (2001)?

Ma być tanio - średnio - drogo - drożej ?

 

[ Dodano: 22 Lipiec 2011, 14:50 ]

Czy po gllinkowaniu i kolejnym umyciu mogę nałożyć politurę, jakiegoś cleanera i wosk czy może zamiast tej politury i cleanera można zastosować jakiś środek AIO i potem wosk??

 

Glinkujesz - AIO... Jak masz dobre AIO to powtarzasz to AIO-wanie raz na 3 tygodnie i z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinkujesz - AIO... Jak masz dobre AIO to powtarzasz to AIO-wanie raz na 3 tygodnie i z głowy.

O i to jest głos rozsądku :P

Ja ze względu na brak czasu, żony auto jadę PwS'em na DAS'ie raz na miesiąc, a że auto jest odświeżone (lekka korekta) więc wygląda to na prawdę ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinkujesz - AIO... Jak masz dobre AIO to powtarzasz to AIO-wanie raz na 3 tygodnie i z głowy.

 

a nie lepiej po AIO zawoskować ? (pytam z ciekawości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinkujesz - AIO... Jak masz dobre AIO to powtarzasz to AIO-wanie raz na 3 tygodnie i z głowy.

 

a nie lepiej po AIO zawoskować ? (pytam z ciekawości)

Można ale obowiązku nie ma oczywiście mówimy o dobrych AIO, ja np do tego grona zaliczam Poorboy's World Polish with Sealant ale z tego co mi wiadomo z różnych źródeł Meg's Cleaner Wax także daje dobre efekty i jest niedoceniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, co polecacie na poprawę zapachu jaki leci z kratek wentylacyjnych (bez używania klimy)? Jakiś specjalny środek? Czy darować to sobie i jechać na ozonowanie bądź na ultradźwięki?

wymiana filtra kabinowego wraz z ozonowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy ma sens coś takiego:

FK 1000P jedna warstwa a na to FK 2685 ?

I czy jest sens kupować "przetapiany" tester z excede.pl, ktoś próbował?

Lepiej x2 FK 1000Hp.

Przetopów unikaj jak ognia!

 

Pozdrawiam

 

Podobnie jak adr_ad

 

Lepiej x2 FK 1000Hp :good:

Przetopów unikaj jak ognia! :wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować psiknąć np. na filtr kabinowy. Ja dałem trochę na te kratki między maską a szybą i leci delikatna wisienka :)

 

takie rady to tzw. pudrowanie syfa, jesli smierdzi z klimatyzacji

to tylko porzadna dezynfekcja i wymiana filtra da rezultaty

ozonowanie i ultradzwieki nie zlikwiduja roztoczy, dadza

krotkotrwaly efekt poprawy i tylko kasa pojdzie sie... wietrzyc ; )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aucie ze skóry mam jedynie kierownicę (kierownica w większości ze skóry perforowanej) + mieszek. Polecicie coś do tego ale najlepiej coś co da się kupić w małym opakowaniu? Mile widziana sugestia jaką szczoteczkę do tej perforowanej części najlepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay, wszyscy piszą żeby unikać roztopków ale nikt tego w miarę normalny sposób konstruktywnie nie argumentował. Każdy pisze bo piszę i nie wie dlaczego ?? Czy po prostu wosk traci swoje właściwości itd. ??

 

Rozumiem że kupowaliście "roztopki" nacięliście się, przejechaliście się na sprzedawcy i na jakości wosku który był w małym opakowaniu. I dlatego tak piszecie "Przetopów unikaj jak ognia! ". Ci co pisali prosił bym o wypowiedzenie się w tym wątku.

 

Nie bronię tu sprzedawców, tylko chodzi mi o w miarę sensowne wytłumaczenie. Sam kupowałem FK 1000p dużą puchę i topiłem to dla dwóch osób. Od dwóch tygodni wosk leży na lakierze, dobrze się ma i na nic to nie wskazuję żeby miał szybko opuścić lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay, wszyscy piszą żeby unikać roztopków ale nikt tego w miarę normalny sposób konstruktywnie nie argumentował. Każdy pisze bo piszę i nie wie dlaczego ?? Czy po prostu wosk traci swoje właściwości itd. ??

 

Rozumiem że kupowaliście "roztopki" nacięliście się, przejechaliście się na sprzedawcy i na jakości wosku który był w małym opakowaniu. I dlatego tak piszecie "Przetopów unikaj jak ognia! ". Ci co pisali prosił bym o wypowiedzenie się w tym wątku.

 

Nie bronię tu sprzedawców, tylko chodzi mi o w miarę sensowne wytłumaczenie. Sam kupowałem FK 1000p dużą puchę i topiłem to dla dwóch osób. Od dwóch tygodni wosk leży na lakierze, dobrze się ma i na nic to nie wskazuję żeby miał szybko opuścić lakier.

 

Hmm no moje pytanie wzięło się z tego, że obecnie nikt nie ma FK testera... a jedynie excede ma rozptopka. Gdzieś czytałem, że wosk się zbryla, pęka i ogólnie gorzej nakłada.

 

Hmm 2x HiTemp byłby fajny ale jak nie ma go teraz?:P A potrzebuję coś na w miarę szybko, to myślałem żeby kupić właśnie roztopka i na niego położyć warstwę pink 2685. Ale jeśli nie, to może na razie sam pink 2x poleci a jak się pojawi HiTemp to położę go na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miskieusz, po otwarciu oryginalnej puchy również moim oczom ukazała się pęknięta powierzchnia wosku. Po roztopieniu i dokładnym wymieszaniu wosku, przelałem go do dwóch oddzielnych słoiczków, powierzchnia była gładka do momentu do puki nie wystygł. Później pokazała się szczelina, która i tak w niczym nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.