Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie o zestaw do pielęgnacji auta (niektóre produkty bużetowe, wybaczcie :) ):

 

- 2 szampony (1 do gruntownego mycia Turtle Wax ZIP BUG & TAR CAR WASH i drugi do normalnego Turtle Wax ZIP WAX)

- Glinka Bilt Hamber

- UC

- SwirlX

- Meguiar's Nxt Tech wax 2.0

 

Czy użycie tych produktów w tej kolejności będzie dobrym rozwiązaniem?

Zamierzam polerować mechanicznie budżetową polerką z allegro. Czy gąbka no-name się nada, czy lepiej kupić jakiś lepszy pad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

szybkie pytanie - małe rude plamki wielkości tych ze smoły to opiłki wbite w lakier?

( smoła zeszła Tar removerem a plamki zostały)

 

Mam dokładnie to samo na lakierze, biała perła(2-letnia). Autko bardzo, bardzo jeżdzone, co to za cholerstwo to nie mam pojęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ze względu na mały budżet póki co i niedostateczną ilość wiedzy, postanowiłem wczytywać się forum, kompletować sobie zestaw "małego detailera" i uczyć się, uczyć i uczyć do przyszłego sezonu letniego.

 

Tymczasem co byście zaproponowali, aby bez korekty lakieru przykryło troche swirle i delkatne ryski na 12 letnim lakierze hondowskim, nadało blasku i połysku. Czy produkt typu AIO będzie dobrym rozwiązaniem, czy na razie lepiej się wstrzymać i nie kombinować.

 

Jeżeli jest już taki temat, to z góry przepraszam za jego przegapienie i prośbę o wskazanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper poszukaj sobie w necie Eagle One Nanowax, nałożenie banalne a efekt rewelacja, swirli nie zlikwiduje ale je wypełni a lakiero da taki blask ze ci szczęka wyleci z zawiasów. A na przyszly rok juz zrobisz zgodnie ze sztuką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper, jeżeli ciemny lakier to POORBOY'S WORLD BLACK HOLE, jeżeli jasny to POORBOY'S WHITE DIAMOND. Tester możesz kupić za kilkanaście złotych. Będziesz widział czy efekt jest zadowalający czy nie :)

 

Nawet jeżeli na razie nie robisz korekty to oprócz takiego wypełniacza na ryski i nadanie blasku powinieneś zaopatrzyć się w porządny zestaw do mycia (rękawica + dobry szampon) i glinke. Jeszcze tylko jakiś wosk i już byłoby fajnie. Oczywiście może być tester. Dużo pieniędzy nie wydasz a będziesz mógł konkretnie zadbać o lakier.

 

Przy okazji pozdrawiam posiadacza Acco VI gen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valet PRO czy NEUTRAL PH FOAM ?

 

VALET PRO to producent

a Neutral pH Foam to nazwa piany tego producenta.

 

preparat do usuwania kropek smoły

 

Citrus Tar&Glue od VP całkiem ok.

Tar&Glue od Autobrite też przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem, wypożyczenie auta do ślubu, boje się o te naklejane wieńce i inne badziewia, trochę mi szkoda pod tym względem auta, ale cóż, auto jest zabezpieczone Colli #476, pytanie:

 

czy można w jakiś sposób "bezpiecznie" przystroić samochód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kalitus Ja naklejałem kwiatki cienkimi paskami taśmy klejącej (czarne TT cabrio).

Po ściągnięciu zostało gdzieniegdzie trochę kleju ale po myciu zeszło wszystko.

Ogólnie bez żadnych strat więc polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyssawki nie trzymają się nawoskowanego auta :o ? bzdury wymyślają, na nawoskowane auto przysysałem nie raz ciężkie konstrukcje na których był aparat zamontowany i trzymało się podczas jazdy.

 

Golono,

 

spokojnie dasz radę 100ml 3M :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.