Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie: czy jest sens zrobić glinkowanie, przeczyścić cleanerem, a następnie Quick Detailerem ? Zrobiłbym te czynności bez nakładania wosku (nie mm gdzie tego zrobić, ale za jakiś czas wyjeżdżam na wieś i pomyślałem ze dopiero tam bym go nawoskował). Czy wykonanie tych 3 czynności najpierw nie będzie kolidowało z późniejszym (za miesiąc) nałożeniem wosku? przede wszystkim chodzi mi tutaj o trwałość Quick Detailera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Partner forum

darek87dz, Ja bym nałozyłtylko QD żeby minimalnie podbić połysk ale i tak będzie to bardzo minimalne a za ok miesiąc zrobił cały proces, nie dzieląc na etapy bo jak teraz przejedziesz cleanerem to za miesiac spowrotem lakier będzie miał jakiś syf i trzeba będzie go użyć chyba że teraz oczyścisz cleanerem żeby poprawić wygląd ale póxniej przed woskiem także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinkowanie to 30 minut, cleaner drugie tyle. To zrobiłbym na stanowisku do odkurzania na myjce (nie mam garażu). Chciałem kupić collinite 476 ale z tego co czytałem to po nałożeniu trzeba odczekać ponad 10 godzin.... a na tyle nie mam gdzie auta zostawić, czy można krócej czekać i zacząć polerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek87dz, oczywiście lepiej nakładać wieczorem i zostawić auto w garażu do rana, żeby wosk mógł spokojnie powiązać się z lakietem itp., ale polerujemy chwile po nałożeniu ;)

 

Z tym polerowaniem rano pewnie pomyliło Ci się z ponownym polerowaniem po wypoceniu się wosku, ale dotyczy to raczej wosków naturalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem możliwe że pomyliło mi się z tym wypoceniem:) ale wydaje mi się że forum jest po to żeby pomagać mniej doświadczonym a nie ich wyśmiewać...

 

czy odpowiednio ValetPRO Achilles, Chemical Guys Prodetailer with carnauba oraz callinite 476? czy odpowiednio będą ze sobą współgrały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie zbliżone.

Jaką mf wycieram PB BH a jaką mf PB NB ???

Chodzi mi czy np NB janem niezbednym czy z jakąs mf z mniejszym włosiem???

i drugie jak po korekcie bede psikał auto IPA to wycieram go też czyms czy czekam az IPA odparuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież marketowych ścier jest od groma, jedne są dobre inne denne np. tych sygnowanych marką Tesco w życiu nie użyłbym do lakieru.

A dlaczego nie z Tesco? Mam z Tesco 3szt za 6-7zł (nie pamiętam) i mam z Biedronki za 3zł/szt. Moim zdaniem lepsze są z Tesco, bardziej puszyste, niestety nic o gramaturze nie jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ręczne potraktowanie UC "drewna" na konsoli środkowej w c-klasie to dobry pomysł ? Mam trochę rysek i chciałbym się ich pozbyć ale nie wiem jakiej grubości jest lakier i nie chciałbym dojechać do żywego.Wymyśliłem sobie że pojadę UC, później SRP i na to 476, może odpuścić UC i przelecieć tylko SRP i 476 ?

 

Czy UC można polerować plastik na wyświetlaczu od radia (bez warstwy antyodblaskowej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.