Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

bobas, Twoje zdanie wynika z praktyki czy teorii? Werkstatt daje naprawdę efektowny wygląd, idealny na zlot, jest bardzo dobrym sealantem, a o to pytał KarolDrg25.

Oczywiście żeby postawić kropkę nad "i" można położyć wosk naturalny na Acrylica, próbowałem, efekt zacny.

 

Oczywiście, że z doświadczenia, mam linię Acrylic łącznie z Primem. Co do wyglądu to kwestia indywidualnych upodobań. U mnie Prime Acrylic + 2 warstwy Acrylic Jett Trigger na granatowym lakierze wyglądają mniej więcej tak:

DSC03106.jpg

DSC03089.jpg

 

Odbicia w lakierze są świetne po użyciu, lakier jest śliski przejrzysty ale brakuje ciepła, "soczystości", że tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś dzień mogę powiedzieć tylko tyle, że od 15 czerwca jak go nałożyłem trzyma się jak zły, żadnych oznak zanikania. Nie wiem czy wytrzymam dłużej niż 2 miesiące (ja a nie wosk) bo już mnie nosi, żeby nałożyć coś innego :oops:. Na innym samochodzie 1 warstwa nakładana jakoś końcem maja jeszcze się trzyma ale są oznaki zanikania. Przypominam, że to tylko 1 warstwa była a więc i trwałość nie będzie taka jak po 2-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie kupić maszynkę DA, która po "wyprowadzeniu" lakieru będzie bardziej wykorzystywana do nakładania "mazideł". Zastanawiam się ile i jakich padów zamówić? Nie chodzi mi o firmę tylko o wielkość i twardość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o wielkość, to bardziej praktyczne są małe czy jednak lepiej te na BP 125? Kombinuję na dwa fronty: wziąć same małe, bo większe powierzchnie tez zrobię - dłużej potrwa, ale zrobię, a druga wersja wziąć duże bo to, czego nie dojadę padem, to poprawię ręcznie np Tricolorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanko. Jak radzicie sobie z problemem tysiąca kłaczków po zetknięciu mikrofibry (Eurow Shagg) z lakierem (w szczególności czarnym)? Próbowałem energicznie potrząsnąć fibrę i coś tam wyleciało, ale efekt mnie nie satysfakcjonuje. Myślałem również o lekkim wypraniu ściereczki, ale z racji, że są nowe chyba się wstrzymam z tą czynnością. Mieliście podobny problem, czy tylko ja mam takiego pecha? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o wielkość, to bardziej praktyczne są małe czy jednak lepiej te na BP 125? Kombinuję na dwa fronty: wziąć same małe, bo większe powierzchnie tez zrobię - dłużej potrwa, ale zrobię, a druga wersja wziąć duże bo to, czego nie dojadę padem, to poprawię ręcznie np Tricolorem?
może kompromis i pady 135 ? :mrgreen: z małych weź cutting jeden chociaż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gąbka profilowana 3M czarna jest miększa od profilowanej niebieskiej ?

Czy niebieska 3M profilowana wystarczy aby wykończyć korektę lakieru, czy jednak do miękkiego lakieru trzeba na koniec użyć czarnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest mocniejsze Fast Cut (zielony korek) czy FG500? Którą z tych past lepiej się pracuje na wełnie? :) Niestety trafił mi się twardy zawodnik bo FG500 na wełnie po 3 przejściach nie mogę wyprowadzić w 100% śladów po papierku 2000... :/ Z drugiej strony użycie padów 3M w zakresie do 1500 z SF4000 doprowadza go w krótkim czasie do bardzo wysokiej temperatury, przez co ciężko go wykończyć. :thumbdown: Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różne kombinacje mogą całkowicie inaczej sprawdzać się na konkretnym lakierze dlatego też musisz niestety próbować aż znajdziesz kombinację która daje najlepsze rezultaty. Dotyczy to zarówno past jak i wełny czy gąbek. Nikt nie poda ci tu złotej receptury.

Z grzejącym się lakierem musisz próbować. Zwiększyć trochę ilość pasty/przyśpieszyć ruchy maszyną/zwiększyć obszar roboczy/ zmienić pastę/ zmienić pad itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak używałem jej ostatnio i użyłem 12ml w pianownicy 300ml od karchera to nie byłem usatysfakcjonowany gęstością piany.

 

Bo z tej "pianownicy" nie będziesz usatysfakcjonowany nawet jak być nie rozcieńczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

1. mozecie mi Panowie powiedziec czym lepiej nakładac POORBOY'S WHITE DIAMOND ?? aplikatorem bawełnianym czy gabkowym?

 

2. czy MEGUIARS ULTIMATE PROTECTANT trzeba wcierac az pojawi sie zadany efekt i wtedy przetrzec jeszcze fibrą czy wcierac az zniknie spod aplikatora?

 

z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.