Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

img0164wo.th.jpg

 

Tak jak pisałem wyżej, maszyna silverline, fg 500 + abw niebieski/pomarańczowy. Długo trzeba pracować nad taka maską? Robiłem po 3 przejazdy na każdej prędkości 900-1200-1500-1200-900 na powiedzmy 1/6 tej maski, pasty nakładałem 3 kropki wielkości trochę mniejszej niż ziarnka grochu, przy większym docisku lakier się mocno grzeje a niebieski pad puscił trochę strzępy po bokach. Efekt raczej żaden :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czyściłem autko i miałem troszkę smoły na zderzaku . Użyłem preparatu z Autolandu (mogłem zastosować glinkę :wallbash: ) i było by dobrze gdyby trochę tego preparatu nie psikło mi się lub spłyneło na plastikową obudowę halogenu . I właśnie ten plastik zrobił się biały , próbowałem to usunąć cleanerem ale całkiem nie zeszło , na to położyłem środek do plastików zew. z Megsa , częściowo pomogło ale nadal widać białe plamy . Macie jakieś pomysły co z tym zrobić :o ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może czy do naklejek, które mają być klejone na szybę od środka używa się jakiejś specjalnej folii której klej jest niewidoczny? Chcę dać do wycięcia naklejkę i nie wiem, czy kupić normalną kolorową folię czy jakąś specjalną skoro ma być od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Krótko i na temat: mój pierwszy zestaw przedstawia się następująco:

 

Duraglos 901

Race Glaze Merino Wash Mitt

Bilt Hamber Soft 200g

Showcarshine Fluffy Dryer

AutoGlym Radiant Wax Polish

AutoGlym EGP

AutoGlym Bumper Care 50ml

AutoGlym Glass Cleaner 50ml

AutoGlym Paint Remover 50ml

FINISH KARE 1000P HI TEMP

 

Pytania:

 

Czym nakładać AG RWP, AG EGP, FK 1000 oraz AG Paint remover?

Wystarczą aplikatory Megsa - MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD ?

Polerujemy ściereczkami z mikrofibry, jakieś specjalne są preferowane, np. CHEMICAL GUYS POLISHING TOWEL MICROFIBER lub CHEMICAL GUYS SHAGGY MICROFIBER czy zwykłe małe ze sklepu 30cm x 30cm mogą być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może czy do naklejek, które mają być klejone na szybę od środka używa się jakiejś specjalnej folii której klej jest niewidoczny? Chcę dać do wycięcia naklejkę i nie wiem, czy kupić normalną kolorową folię czy jakąś specjalną skoro ma być od środka.

 

Jezeli chodzi o zwykla folie ploterowa to poprostu wycina sie nalepke w lustrzanym odbiciu i juz, zadnych wynalazkow tam nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Krótko i na temat: mój pierwszy zestaw przedstawia się następująco:

Ja też krótko. Nie wnikam jak dobierałeś zestaw. Ważne, że pytanie o aplikacje , przy takim profesjonalnym podejściu , nie powinno nastąpić. Z prostego powodu. Każdy z tych preperatów spełnia inna rolę. I to sprawia,że trzeba używać ODPOWIEDNICH akcesoriów. AG Radiant Wax :specjalny gąbkowy-(cliner, mikrokorekta, wosk). Do EGP jako sealanta są odpowiednie pady mikkrofibrowe. A np AG Paint Renovator (nie Remover) aplikujemy padem - ściereczka bawełnianą (to prawie korekta).

A do polerki stosujesz wszystkie dedykowane z każdej firmy. Nie pogryzą się ;)

 

[ Dodano: 12 Czerwiec 2011, 01:33 ]

Jakie rękawiczki do pracy polecacie , jednorazówki czy lepiej coś droższego i na dłużej

Jak inni TYLKO NITRYLOWE Paczka od 25 do 35 zł za 100 szt Wytrzymują niezłą chemię

Na myjni przy 10 autach wytrzymuja 2kpl czyli na auto wychodzi 10 groszy .Nie pękaja i nie rozpływają jak lateksy. Warto w garażu mieć paczkę -przyda się również do innych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

img0164wo.th.jpg

 

Tak jak pisałem wyżej, maszyna silverline, fg 500 + abw niebieski/pomarańczowy. Długo trzeba pracować nad taka maską? Robiłem po 3 przejazdy na każdej prędkości 900-1200-1500-1200-900 na powiedzmy 1/6 tej maski, pasty nakładałem 3 kropki wielkości trochę mniejszej niż ziarnka grochu, przy większym docisku lakier się mocno grzeje a niebieski pad puscił trochę strzępy po bokach. Efekt raczej żaden :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że lakier się bedzie grzał to normalne,a jak pad ci się strzępił to znaczy,że za suchy jeszcze jest i nie nasiąkł pastą co nie oznacza,że masz mega dużo dać tylko zrób kropki i rozsmaruj je po padzie.a polerke to rozprowadz na najniższych obrotach,a później ok 1200 i mocny docisk i pracuj na całej powierzchni,a nie w jednym miejscu,zeby lakier mógł się chłodzić choć trochę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj czyściłem autko i miałem troszkę smoły na zderzaku . Użyłem preparatu z Autolandu (mogłem zastosować glinkę ) i było by dobrze gdyby trochę tego preparatu nie psikło mi się lub spłyneło na plastikową obudowę halogenu . I właśnie ten plastik zrobił się biały , próbowałem to usunąć cleanerem ale całkiem nie zeszło , na to położyłem środek do plastików zew. z Megsa , częściowo pomogło ale nadal widać białe plamy . Macie jakieś pomysły co z tym zrobić ?

Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9db ... 947cd.html

po prawej lakier e46 jeszcze nie jakos mocno zjechany a po lewej prze polerowałem go 3m z zielonym korkiem na pomaranczowej/rozowej gabce app ,wiekszosc rys wzielo ale myslalem ze i tak bedzie lepszy efek . i teraz chcial bym poprawic tego 3m usunąć ryski po nim, 3m z ciemno niebieskim korkiem bedzie dobry? do niego ma juz czarna gabkie g-mop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do renowacji lakieru(czarna perła) mogę użyć takich środków jak Megs UC i później AG SRP ? Czy po tym należy użyć wosku czy to wystarczy. Pozdrawiam

Powinno sie kłaśc na SRP albo sealant (np AG EGP ) albo twardy (zależy od zasobności kieszeni) Trwałość powłoki przedłuży się zasadniczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki wosk Turtle Wax Extreme Nano-Tech Polishing Wax czy może lepiej zmienić go na coś a gamy AG jak np pisałeś EGS lub Aqua Wax , myślałem nad Autoglym High Definition Wax ale nie wiem czy warto wydać na niego kasę.

Jeszcze pytanie czym "wcierać" ten wosk czy może być pad biały megsa-chodzi mi o ręczną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.