Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ryłem na forum ale nic nie mogę znaleźć, wyszukiwarka mi też nie pomaga więc spytam tutaj żeby zbędnego tematu nie zakładać.

 

Jeżeli do polerki dzielę maskę na 6-8 fragmentów... oklejam taśmą. To po zerwaniu taśmy robi się krawędź. Wiadomo, część spolerowana ma już mniej lakieru niż ta obok, mimo wszystko jak przepoleruję ten drugi fragment to pod światło widać miejsce wydzielonego kawałka... Jak to obejść? może lepiej dzielić sobie maskę tylko wzrokowo niż taśmą?

 

Drugie pytanie... Po każdej paście lakier przecieram IPA, czy tylko po skończonym polerowaniu/przed nałożeniem cleanera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dzielić wzrokowo, a jeśli chodzi o ślady taśmy to zawsze "zaciągasz" następny element na poprzedni.

robiłem tak, mimo to ślad mi zawsze jakiś delikatny zostawał...

 

Po całym polerowaniu przecierasz IPA.

dzięki ;) tak myślałem ale wolałem się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie padów waflowych, do czego je uzywamy.

 

Do polerowania. Między waflowymi a standardowymi jest taka różnica, że waflowe lepiej odprowadzają ciepło co przyczynia się do tego, że lakier się tak szybko nie nagrzewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukując oferty na IPA natknąłem się na w sumie na 2 rodzaje. Jeden czysty 100% tzw. techniczny i drugi o czystości 99%. I mam pytanie czy ten 99% będzie równie dobry jak 100%? czy też może to 1% np. pozostawia smugi czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.