Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Warto zabierać sie do korekty lakieru nie mając miernika ? ;) I jeszcze jedno pytanie. Gdzie kupie gąbki polerskie na gwint M14 mniejsze niż 150mm ? są w ogóle ?

 

Zastanawiam sie nad taką kombinacją :

 

Ultimate compound

 

LUB

 

FG500 + PF2500 + SF4000.

 

 

Co polecacie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 3 Styczeń 2013, 17:06 ]

Sebek96, Warto, pod warunkiem że z papierem nie bedziesz szalał. A nie lepiej kupić BP i pady? Poszukaj na alledrogo.pl A zestaw kosmetyków zdecydowanie drugi.

 

Wszystko fajnie tylko to znów pieniądze.. ;/ Mam troche ograniczony fundusz.

 

Chce jeszcze kupić 2x halogen starczy po 500w ?

 

 

Tak wygląda samochód po umyciu i wysuszeniu lecz w słoncu widać świrle i niektóre miejsca są matowe... Może jak zaczne polerke to nie zaczynać od FG tylko od PF2500 ?

1703e29233602271.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam jak ogarnąć pranie tapicerki... niedługo w moje ręce wpadnie materiał z kanapy i przed włożeniem do auta chcę go uprać i tu się zastanawiam... sam materiał ręcznie np w wannie czy ekstrakcja po naciągnięciu na gąbki? Co będzie zdrowsze? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące samego polerowania. Podam może to w punktach co bedzie po wyglinkowaniu itp.

 

1) Oddziele sobie maske taśmą na 3 części

2) Zaczne polerować np. FG500 + biały pad (myśle, że zaczne od PF2500 ale pomijając to)

3) Gdy efekt mnie zadowoli mam zrobić reszte maski a potem maske finishem i zakończyć ? Czy po prostu zrobić całe auto FG500 + PF2500 i potem umyć i dopiero całe auto finishem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące samego polerowania. Podam może to w punktach co bedzie po wyglinkowaniu itp.

 

1) Oddziele sobie maske taśmą na 3 części

2) Zaczne polerować np. FG500 + biały pad (myśle, że zaczne od PF2500 ale pomijając to)

3) Gdy efekt mnie zadowoli mam zrobić reszte maski a potem maske finishem i zakończyć ? Czy po prostu zrobić całe auto FG500 + PF2500 i potem umyć i dopiero całe auto finishem ?

 

Jak nie robisz zdjec 50/50 to nie warto dzielic sobie na czesci, oklej ranty i tyle.

Sprobuj 2500 + sredni pad i zobacz efekt, jak bedzie ok to lec tak cale auto i potem finish od razu bez mycia. Jesli to za malo to lecisz fg500 na twardszej gabce, potem od razu 2500 na srednim i cale auto masz zrobione 2500. Po tym myjesz auto i lecisz finisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :) Czyli po FG wypadałoby umyć auto, tak ? Jeśli zaczne od 2500 to już nie musze ?

 

Pomyślałałem jak będzie mi lepiej i chyba pierw skończe do porządku jeden panel. Czyli jak będzie potrzeba to FG, 2500 i finish i przechodze na następny ale wszystko sie jeszcze zobaczy ;)

 

Będą takie gąbki z bolla :

 

Biała - FG500

Pomarańczowa - 2500

Czarna - Finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak więc dzięki wszystkim bardzo. Wszystko jest jasne, mycie, glinka, oklejanie rantów żeby nie przejechać ich i biore sie za korektę. Jeszcze raz dzięki ;) Przyznałbym Wam pomógł ale nie wiem gdzie, nie widze takiej opcji, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was korzystał z wypożyczalni odkurzaczy piorących? Znalazłem firmę, która zajmuje się wypożyczaniem karcher'ów puzzi 100. Cena spoko, oferują proszek w cenie, nie jestem pewien jaki, chyba rm760, czy do prania tapicerki potrzebuję czegoś więcej? Jakiś pre spray? :dontknow: Tapicerka na pierwszy rzut oka nie wygląda na zbyt zapyziałą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz odkurzacza piorącego, proszku rm760 i szczotki do czyszczenia więcej niczego nie potrzebujesz, (poza wodą, prądem i chęcią do pracy oczywiście). Możesz rozważyć zabezpieczenie wypranej i wysuszonej tapicerki impregnatem hydrofobowym. Np. 303 Fabric Guard.

 

Proszek RM760 działa bardzo dobrze. Zwróć uwagę na to aby dokładnie rozpuścić go w wodzie, czasami trzeba mu w tym trochę pomóc kreując wir wody dłonią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manio49, moim zdaniem lepiej skorzystać z pewnej marki, jaką jest karcher. O odkurzaczach z komfortu ktoś pisał, że strasznie zajeżdżone są, oczywiście sam tego nie sprawdzałem, więc się nie sugeruj moją opinią.

 

Tomasz KRK, dzięki bardzo za pomoc. :good: Z tego co mam na ten moment to właśnie chęci, ale czyż to nie największy zasób :lol: Mógłby mnie ktoś uświadomić jak oznaczyć, że ktoś mi pomógł? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze zdjęciem znaczków z tylnej klapy. Żyłki po chwili przecierają się i pękają. Czym innym próbować ? Klapa była już malowana więc kwestia rodzaju kleju jest ograniczona tylko fantazją lakiernika :mrgreen:

Znaczek taki :2898607670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.