Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki system jest lepszy Menzerna Fast Gloss FG500 500ml+ Super Finish SF4000 250ml

czy moze PB SSR 2,5 +SSR1 oba po 473ml

i do tego pady cutting, polish, finishing czy finessing?

 

 

Jakie pady lepsze 3M, ABW - oba 150mm srednicy, LakeCuntry te sa 140mm.

 

Lepiej miec 140 czy 150 do BackPlate 125mm?

 

Polerka to orbitalno rotacyjna KD DAS-6 Chcialbym kupic wszystko w 1 sklepie stad te propozycje.

 

Laker do korekty ponoc miekki , samochody Honda Civic kolor czarny pirate black i mazda 323f srebrny kolor.

 

Czy mozna kombinowac pady cut i polishing z SSR2,5 lub fg500 np zaczac miekszym padem a potem w razie czego twardszym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. Mam wosk FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX

a. Co ile woskować auto?

b. Czy długo czekać aż całkowicie zaschnie i potem polerować, czy dać mu trochę przeschnąć tylko?

c. Czego użyć przed ponownym woskowaniem żeby pozbyć się starej warstwy wosku?

 

2. Jaki selant do lakieru polecacie?

 

3. Co myślicie o POORBOY'S WHITE DIAMOND?

 

4. Co jest według was najlepsze do mycia i konserwacji felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a. Co ile woskować auto?

to zależy od ciebie, ja to robię gdy mam na to ochotę i czas

. Czy długo czekać aż całkowicie zaschnie i potem polerować, czy dać mu trochę przeschnąć tylko?

lepiej trochę, poczytaj o teście palca

c. Czego użyć przed ponownym woskowaniem żeby pozbyć się starej warstwy wosku?

cleaner ewentualnie glinka

2. Jaki selant do lakieru polecacie?

to już masz, po co ci inny

3. Co myślicie o POORBOY'S WHITE DIAMOND?

nie używałem

4. Co jest według was najlepsze do mycia i konserwacji felg?

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewforum.php?f=34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie odpowiedzi :)

Ale w mojej głowie urosły kolejne pytania.

Na razie z kosmetyków mam glinkę BH soft; Meguiars ultra cut i ultra finish (testery i juz sie kończą); wosk Finish Kare 1000P; na opony Top Kote tyre dressing i jakiś szampon sonaxa :kox:

 

Planowałem teraz kupić meguiars all purpose cleaner (ale do usunięcia wosku to teraz nie wiem czy nie lepiej ten LP); UC meguiarsa; i jakąś politure i tu własnie nie wiem czy brać white diamond czy może ultimate polish meguiarsa (mam srebrny lakier) czy może co innego

I co o tym myślą doświadczeni :) ?

 

Jeszcze sprawa polerowania; poleruję ręcznie, ale lubię też dużo przy samochodzie posiedzieć i nie wiem jak często polerować żeby nie zjechać sobie lakieru, takim np UC przed każdym woskowaniem czy rzadziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie oklejania. Założmy, że robię 50/50. Po oderwaniu taśmy nieuniknione jest przejechanie polerką drugi raz po już "zrobionej" części elementu. Przeszkadza to w czymś? Czy może przyklejacie taśmę obok żeby tego uniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie oklejania. Założmy, że robię 50/50. Po oderwaniu taśmy nieuniknione jest przejechanie polerką drugi raz po już "zrobionej" części elementu. Przeszkadza to w czymś? Czy może przyklejacie taśmę obok żeby tego uniknąć?

 

Nie rób 50/50 przez środek elementu, chyba, że chcesz sobie zrobić trwałą, trudną do usunięcia linię. Pół na pół ma sens tylko na sąsiadujących elementach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie staram się doczyścić plandekę w busie ale zwykłe mycie nie daje efektów. Myślicie że coś może się stać jak wyczyszczę całą tym http://www.tenzi.sklep.pl/tenzi-super-g ... -p-45.html tylko bez rozcieńczania ? Najpierw zwykłe mycie a później nierozcieńczony tenzi na szmatkę żeby usunąć ten ''wgryziony'' syf ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszasz się w warstwie klaru i używasz z głową normalnych środków do polerowania, nie usuwatorów wszystkiego. Więc nie, nie musisz tego robić.

 

Dzięki.

 

Nie rób 50/50 przez środek elementu, chyba, że chcesz sobie zrobić trwałą, trudną do usunięcia linię. Pół na pół ma sens tylko na sąsiadujących elementach.

 

Szczerze mówiąc to śledząc forum częściej spotkałem się z 50/50 robionym właśnie przez środek jakiegoś elementu niż między sąsiadującymi elementami. Np:

 

DSC_0843.jpg

 

czy

 

67991167.jpg

 

 

Pomijając już kwestie 50/50. Dzieląc sobie maskę na kilka roboczych części powstałoby kilka takich linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dzieląc sobie maskę na kilka roboczych części powstałoby kilka takich linii.

 

Nie powstałoby. Jeśli nie robisz 50/50 do zdjęć, nie obklejasz danego elementu,oczywiście poza uszczelkami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya, Jordan robi takie najzwyklejsze szczoteczki do zębów bez żadnych bajerów. Ja używam albo średniej albo miękkiej. Już nie pamiętam. Jedyna wada, to rozmiar. Kosztują 2-3zł więc możesz sobie 3 skleić razem i będzie większa :D

 

Pady pierzemy w pralce, tak jak aplikatory i fibry? Czy tylko ręcznie, czy tylko szczotą czyścimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya, Jordan robi takie najzwyklejsze szczoteczki do zębów bez żadnych bajerów. Ja używam albo średniej albo miękkiej. Już nie pamiętam. Jedyna wada, to rozmiar. Kosztują 2-3zł więc możesz sobie 3 skleić razem i będzie większa :D

 

Pady pierzemy w pralce, tak jak aplikatory i fibry? Czy tylko ręcznie, czy tylko szczotą czyścimy?

ja narazie wszystko myje ręcznie szarym mydłem w troche ciepłej wodzie i też jest git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.