Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś widziałem jak koleś przywiózł alufelgi ze spalonego samochodu do piaskowania, nie były jakoś bardzo osmolone, powiedzmy okopcone i tak sobie myślę - wypiaskuje, polakieruje i pewnie sprzeda jako "igła" - a jak z bezpieczeństwem takiej felgi ? Wysoka temperatura mogła jakoś uszkodzić strukturę aluminium ? Ew szybkie schłodzenie wodą przy gaszeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem jak koleś przywiózł alufelgi ze spalonego samochodu do piaskowania, nie były jakoś bardzo osmolone, powiedzmy okopcone i tak sobie myślę - wypiaskuje, polakieruje i pewnie sprzeda jako "igła" - a jak z bezpieczeństwem takiej felgi ? Wysoka temperatura mogła jakoś uszkodzić strukturę aluminium ? Ew szybkie schłodzenie wodą przy gaszeniu ?
Raczej nie wpłynie to na felgę. W czasie katowania też nagrzewa się dość mocno i jeśli przejedziesz po kałuży - tak samo szybko się schładza. Musiałaby się naprawdę długo palić i to w samym centrum 'ogniska' żeby jej to zaszkodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładł ktoś RG 4x4 na Rejuvenate albo Achilles Prep? Bo mam te dwa cleanery i próbkę 4x4 i tak sobie myślę, że pewnie najlepiej będzie na "suchy" lakier położyć.

Jak uważacie?

 

Oraz drugie pytanie: czy jest sens przyklepywać AIO woskiem (Euphorię Collim)? Czy szkoda zamieszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę się dowiedzieć czy jeśli nałożę Collinite 476 później na to CG Butter Wet Wax, czy nie osłabi to Collnite i czy CG będzie dawał mega wet look?

 

Zasada jest raczej odwrotna czyli wosk na sealant jednak w tym wypadku to chybal lepiej było by zrobić tak jak piszesz :o bo coli na BW pewnie długo nie poleży :o . Butter Wax daje wet look ale czy Mega - nie wiem na mnie aż takiego wrażenia nie robił. Spróbój na jednym panelu sam coli obok BW ,jeszcze obok zrob kombinacje obydwu i odpowiedź będziesz miał gotową ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w warszawie (wawer i okolice) mogę samodzielnie umyć auto, wynajmując stanowisko w myjni? :o

 

Kawałek dalej w Falenicy widziałem chyba napis "samoobsługa" na tej myjni : http://www.myjniafalenica.pl/galeria.html

http://bliskausluga.pl/szukaj/myjnia-sa ... /wawer-458

 

Choć jak widzę te ściągaczki do osuszania na zdjęciach to :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO w tym przypadku powinno się położyć BW na colli a nie na odwrót. Colli lubi czystą powierzchnie, a kładzenie jej na juz położony sealant jest bezsensownym działaniem. W odwrotnym przypadku BW podbije nieco efekt wizualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego używacie do konserwacji i zapobieganiu przymarzaniu uszczelek ? I na ile to starcza jesli raz przelecicie uszczelki danym preparatem ?

 

ja położyłem w 3 autach sztyft od żółwia, i nic się nie dzieje, ale fakt przed aplikacją trzeba dokładnie umyć uszczelki choćby APC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego używacie do konserwacji i zapobieganiu przymarzaniu uszczelek ? I na ile to starcza jesli raz przelecicie uszczelki danym preparatem ?

Sylikon w sprayu i spokój na 2-3 miesiące (czasem nawet całą zimę było ok.) w zależności jak często się otwiera i zamyka dane drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czego używacie do konserwacji i zapobieganiu przymarzaniu uszczelek ? I na ile to starcza jesli raz przelecicie uszczelki danym preparatem ?

 

Ja dalem SV Seal Feed i jest ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylikon w sprayu i spokój na 2-3 miesiące

Nie jestem do końca pewien czy sylikon jest dobrym pomysłem. Co prawda zapobiega przymarzaniu, ale gdzieś czytałem, że niszczy strukturę gumy. Na przykład BMW odradza stosowania sylikonu.

Ja używałem SV Seal Feed i dał bardzo ładny efekt + świetnie pachnie. Teraz mam 1Z Gummi Pflege i też jestem zadowolony, szczególnie z łatwości aplikacji (ważne tylko, żeby wcześniej dobrze umyć uszczelki).

Jak często? Myślę, że 2-3 razy w roku wystarczy, jeśli nie myjemy wnęk co chwile mocnym APC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.