Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jeszcze jedno pytanie. W kwietniu tego roku robiłem korektę. Lakier nadal wygląda b dobrze, ale jakieś drobne ryski/swirle się pojawiły. Czy lepiej przejechać jeszcze raz lakier menzerną ff3000 i na to HDC+ zymol, czy wystarczy samo HDC i na to wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. W kwietniu tego roku robiłem korektę. Lakier nadal wygląda b dobrze, ale jakieś drobne ryski/swirle się pojawiły. Czy lepiej przejechać jeszcze raz lakier menzerną ff3000 i na to HDC+ zymol, czy wystarczy samo HDC i na to wosk?

HDC przykryje a FF zawsze coś tam odrobinę zdejmie,jak masz czas to się można bawić,ja tam bym dorzucił jeszcze coś pokroju 2000 lub UC przed ;)

Jak samochód gotowy to wiele więcej roboty nie jest,a efekt już inny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wszystko zależy od tego na jakim poziomie wykonałeś korektę i co rozumiesz pod pojęciem drobne ryski/swirle.

Dla świętego spokoju przeleciałbym FF3000 i na to HDC ale czy warto teraz czy lepiej na wiosnę? Jaki wosk planujesz położyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego na jakim poziomie wykonałeś korektę i co rozumiesz pod pojęciem drobne ryski/swirle.

Dla świętego spokoju przeleciałbym FF3000 i na to HDC ale czy warto teraz czy lepiej na wiosnę? Jaki wosk planujesz położyć?

Jeśli chodzi o poziom korekty to wygląda to tak:

Przed:

20120426125145.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Po:

20120426125137.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zdjęcia robione tylko telefonem. Auto zawsze myte bezdotykowo z aktywną pianą, a nastepnie na 2 wiaderka, więc udało się zachować lakier w dobrym stanie poza minimalnymi swirlami. Oczywiście zajmę się nim na wiosnę.Kombinacja to HDC+Titanium (na dolne panele) + Glasur na resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnosnie zapuszczonego tlumika... Rzecz jasna potraktuje go apc Nielsena w rozcienczeniu 1:5 ale jesli chodzi o koncowke czy moge ja przepolerowac UC?

A no i mam pytanie czym potraktowac szyby wewnatrz, poniewaz od srodka zamarzaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnosnie zapuszczonego tlumika... Rzecz jasna potraktuje go apc Nielsena w rozcienczeniu 1:5 ale jesli chodzi o koncowke czy moge ja przepolerowac UC?

A no i mam pytanie czym potraktowac szyby wewnatrz, poniewaz od srodka zamarzaja...

Jeśli chodzi i końcówkę to lepiej użyć wełny stalowej, a pózniej jakiegoś środka do polerowania metalu. Ja mam pastę mothersa i płyn optimum. Obydwa środki dobre ze wskazaniem na optimum. Dziwić może wodnista konsystencja, ale daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
czy moge ja przepolerowac UC?

oczywiście, że tak ale efekt uzależniony jest od stanu końcówek. UC może nie dać rady.

Ja polecam wełnę stalową i AUTOSOL na filcu.

A no i mam pytanie czym potraktowac szyby wewnatrz, poniewaz od srodka zamarzaja...

najpierw musisz wyeliminować wilgoć w środku auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienia z "gumą do malowania auta". Znalazłem ogłoszenie na SR dotyczące malowania całego auta za połowę ceny oklejania folią. Firma Colormyride oferuje takie usługi. Czy jest to samo co Plastidip, tylko z pistoletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z lekka inne :-]

 

w zeszłym roku miałem na lakierze coli 476 - próbowałem różnych QD i tylko Aquawax robił wielkie "wow", do tego stopnia, że inni nie będący w temacie pytali co zrobiłem z lakierem

 

znaczy chodzi mi o aplikację po myciu na wytarty lakier

 

w tym roku dałem kanapkę składającą się z maszynowego DG652 + coli 476 i po kilku dniach coli insulator wax

 

zanim przyszły mrozy wosk przestał pięknie kropelkować :/

 

co mycie było QD - Aquawax, Reload, QD+ i coś tam jeszcze - efekt kiepski, ani kropelki się nie poprawiły ani śliskość lakieru :o

 

no i jakiś tydzień przed przyjściem opadów śniegu/mrozem dałem zapomnianego QD pro det. i mi szczena opadła bo po zastosowaniu lakier dostał mega kopa ( jak kiedyś po Aquawax na 476 )

 

jakieś dwa tygodnie jeździłem w śniegu/błocie, samochód uwalony, że szkoda mówić, dzisiaj od rana pada deszcz - początkowo była tafla wody - mówię sobie, że pewnie nie ma już wosku, ale po południu pojawiły się kropelki no i generalnie wygląd zrobił się niczego sobie i na chwilę obecną są kropelki na całości ( pod listwami i tylna klapa kropli brak )

 

mieliście tak, że co wosk to inne działania QD? :idea: no bo nie wiem od czego to wszystko zależy ...

 

niby Reload taki osławiony a w sumie spektakularnych elektów nie dał :idea: a taki pro det. co to kiedyś żadnych efektów specjalnych nie dawał - podbija wosk jak niewiem co :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.