Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To ja napiszę tak: Ostatnio zachciało mi się umyć komorę silnika w mojej e34 i użyłem stężenia 1:4 APC megsa i co...? Lipa. Niektóre gumy "wysuszyło", spękały a były takie ładne. Na szczęście dziś kupiłem większość nowych :) Dalej plastiki pomimo, że mają 21 lat wyglądały jak nowe już tak nie wyglądają. jakby się złuszczyło coś. Na kielichach amorków lakier zmatowiło... w zasadzie się mocno wkur.... Następnym razem użyje czegoś innego. Dodam, że jak zabrałem się za autko po 2 letnim przestoju i umyłem takim stężeniem zewnętrzne uszczelki przy szybach nic się nie działo. Lakier na drzwiach też nietknięty. Zbaraniałem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spooch, noo to dziwną akcje miałeś z tym apc, megs powinien być naprawde bezpieczny.. nie powinien narobić takich szkód nawet nierozrobiony

1:4 zaleca wyraźnie sam producent, a oni powini szczególnie zwracać uwagę na bezpieczeństwo pisząc takie rzeczy.

 

[ Dodano: 20 Maj 2011, 20:44 ]

http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=367 tutaj na na ich stronie zalecane stężenie 1:4

 

[ Dodano: 20 Maj 2011, 21:47 ]

ps. jak chemia (typu hardkorowy atak) do felg nie robi szkody oponą to wątpię że apc im zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przy drugiej aplikacji wosku (hybrydy), zużywa się generalnie tyle samo, czy może mniej?

2. Jaka może być przyczyna, że aplikator Megsa, po np. pół godzinnej przerwie w woskowaniu strzela(tak jak by gniótł folię bąbelkową, tyle że ciut ciszej) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rufus295, u mnie ten sam aplikator strzelał jak robiłem cały samochód ale na początku była cisza :) Myślę, że po prostu pory w aplikatorze się przytykają i dlatego taki strzelający efekt. Dawałem bardzo cienką warstwę coliego 476 i na całym autku żadnych negatywnych skutków nie było. Także nie ma czym się przejmować :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle to wiem, bardziej chodzi mi o firme.

 

CCS z Lake Country - czarny + zółty + biały (135mm)

SurfCityGarage - czarny + żółty + biały (100mm)

Czy takie coś będzie dobrym wyborem?

Dodam że pracować będę na DA i lakierach głównie VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam gąbek polerskich, czy Urban Gąbka polerska karbowana pomarańczowa na rzep oraz Urban Gąbka polerska karbowana czarna na rzep będzie ok? Pasty jakie mam to Mezerna fg500 i sf 4000, pb 125 mm więc gąbki 150x25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie aktywnej piany Stockmeier Chemie sc10820.

http://www.bilbaro.pl/index.php?strona=42&produkt=73

Dostałem ją od kolegi, używane są na stacjach benzynowych tam gdzie mają myjnie automatyczne.

Chciałem zapytać, czy wie ktoś może czy warto taką aktywną pianę stosować, czy lepiej od razu przejść do mycia jakimś lepszym szamponem?

Albo, czy można zmieszać trochę tej akt. piany z szamponem, nanieść opryskiwaczem i myć auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.