Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator

Z Menzerną ;) 4000 i cleanerami polecam dowolny finish, to jest już kwestia preferencji , niebieski 3M , żółty Flexi, czarny Urban ,czerwony Lake Country etc etc. Zostaw na razie żółte Flexi jak masz i zobaczysz czy się pracuje ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGUIARS ULTIMATE PROTECTANT

czy

MEGUIARS NATURAL SHINE ?

 

obydwa do plastików / gum na zewnątrz i wewnątrz, ale który da mi lepsza głębię koloru na plastikach (mam czarne) iew. lepiej przysłoni drobne ryski?

 

Wolałbym bez lśniącego filtra (preferowany mat), ale jeśli nie wygląda to odpustowo i tandetnie, to plastik mógłby lśnić XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Menzerną ;) 4000 i cleanerami polecam dowolny finish, to jest już kwestia preferencji , niebieski 3M , żółty Flexi, czarny Urban ,czerwony Lake Country etc etc. Zostaw na razie żółte Flexi jak masz i zobaczysz czy się pracuje ok.

Żółty rodzi wydaje ni sie troche twardy.dokupie 3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszcz, jeśli ktoś dobierze dobrze kolor lakieru przy robieniu smart repair to nie będzie nic widać.

Chociaż taką rysę ,można usunąć poprzez zrobienie zaprawki , później zmatowanie i polerka.

Potrzeba tylko trochę czasu i cierpliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Menzerną ;) 4000 i cleanerami polecam dowolny finish, to jest już kwestia preferencji , niebieski 3M , żółty Flexi, czarny Urban ,czerwony Lake Country etc etc. Zostaw na razie żółte Flexi jak masz i zobaczysz czy się pracuje ok.

Żółty rodzi wydaje ni sie troche twardy.dokupie 3m

Czarna Lare też jest bardzo delikatna i miękka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszcz, tak jak bucki napisał, taka zaprawka na ciemnym lakierze będzie bardzo mało widoczna a koszt dużo niższy.

Dokładnie robiłem raz,zabawy sporo,ale różnica spora ;)

 

OK a na ten placek jaśniejszy natrysnąć klaru ? Zrobić takie pole do natrysku i bezbarwny natrysnąć ? a potem przepolerować to miejsce ?

 

leszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK a na ten placek jaśniejszy natrysnąć klaru ? Zrobić takie pole do natrysku i bezbarwny natrysnąć ? a potem przepolerować to miejsce ?

 

Możesz sobie nawet delikatnie nałożyć pędzelkiem ,a później wyrównać to papierkiem i spolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem próbkę PB SSR 2.0 do wypróbowania. (Do tego aplikator tri-color).

 

Będę ręcznie usuwał swirle na dość delikatnym lakierze (z 2010 roku).

 

Czy ta metoda pracy jest poprawna?

 

- Niewielka ilość SSR 2.0 na żółtą stronę.

- Praca na obszarze max 30x30 cm

- Umiarkowany docisk, koliste ruchy

- Aplikacja aż do wpracowania środka w powierzchnię (w przypadku mgiełki - polerka MF)

- W przypadku hologramów / zmatowień (mam dwa takie miejsca) - minimalnie więcej środka / więcej powtórzeń

- Robić dokładnie i wytrwale, aż ręka odpadnie, a swirlsy znikną :)

 

O czymś zapomniałem / o czymś warto jeszcze pamiętać? (nie wiem...mycie aplikatora między aplikacjami, zwilżanie wodą itp)

 

pytam, bo nie chciałbym niczego zepsuć (to oznaczałoby mój zawał X(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W przypadku hologramów / zmatowień (mam dwa takie miejsca) - minimalnie więcej środka / więcej powtórzeń

 

Jesli masz swirle to i pewnie hologramy na calym aucie. Na miekkich lakierach rzecz codzienna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są takie miejsca z lakierem, który wygląda na zmatowiony, nie-lśniący.

 

Mam zamiar działać w kolejności:

 

mycie

glinka (żółty ValetPro)

SSR 2.0

Dodo Lime Prime

 

i dorzucę pytanie, bo mi przyszło mi jeszcze do głowy. Co ze zderzakami? (W sensie, cały pas zderzaka, od maski w dół. Przecież to też tworzywo sztuczne. Plastiku się nie glinkuje podobno? A to tylko tworzywo w kolorze lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wie ktoś jak wygląda rejestracja auta sprowadzonego ze Szwajcarii?? Gość, który sprzedaje auto ma niby wszystko opłacone, ja nie będę musiał już płacić opłaty skarbowej. Co ten gość powinien mi dać żebym zarejestrował auto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. szukam naprawde budzetowej maszyny dla amotora. Orientuje sie ktos czy ta polerka ma stabilizacje obrotow?

 

http://allegro.pl/polerka-samochodowa-s ... 54177.html

 

Ja z ciekawości nabyłem to coś, czego do końca nie można nazwać polerką lub można nazwać wyrobem polerko-podobnym.

Bez docisku potrafi stanąć w miejscu pad.

 

 

Bardzo szybko odesłałem ten "sprzęt" do sprzedawcy...(odstąpienie umowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są takie miejsca z lakierem, który wygląda na zmatowiony, nie-lśniący.

 

Mam zamiar działać w kolejności:

 

mycie

Glinka (żółty ValetPro)

SSR 2.0

Dodo Lime Prime

 

i dorzucę pytanie, bo mi przyszło mi jeszcze do głowy. Co ze zderzakami? (W sensie, cały pas zderzaka, od maski w dół. Przecież to też tworzywo sztuczne. Plastiku się nie glinkuje podobno? A to tylko tworzywo w kolorze lakieru.

 

Tylko na to SS 2.0 to wiesz ze parę dni musisz poświęcić ?

Pracuj twardsza stroną tricolora.

 

Po Dodo LP jeszcze najlepiej wosk połóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.