Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

panowie na jednym elemencie auta mojego brata ktos "spaprał" lakierowanie i są rysy ktore czuc pod palcem, tak jakby ktos za szybko lakierował i po tarciu papierem polozyl baze a nastepnie bezbarwny i lakier po jakims czasie osiadł i są widoczne rysy na masce.

 

Czy po przejechaniu papierem wodnym 2500 całego elementu i maszynowej polerce serią PB SSR dam rade wyprowadzic lakier na 0 ?

 

nie chce zeby po zmatowieniu wodnym pozniej byl taki jakby za mgla a rozne opinie krążą, niby po papierze nie da sie juz tego tak idealnie wyprowadzic, prawda to ?

to by było nie logiczne, papierrem 2500 nic nie zdziałasz, minimum 2000, potem 2500 i 3000 potem polerka na trzy korki i bedzie ok

 

a i tak za jakiś czas znowu będzie to samo :)

skad masz taką wiedze ? :shock: bo mam wrażenie że bredzisz aby posta nabić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powtarzam pytanie ;)

Powiedzcie mi czy Chemical Guys Wet Mirror Finish można używać jako cliner ? Niewiem dlaczego ale po dwóch miesiącach po nałożeniu CH WMF i colina 476 prawie już nic nie kropelkuje... myje delikatną pianą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z testu Mariusza z SCS:

"Z tego co zauważyłem to jest to typowa odżywka z fillerami, jako cleaner-a bym tego nie stosował (usunęła stare plamki po wodzie ale z lekkim zaciekiem od płynu do spryskiwaczy już sobie nie poradziła)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam zamiar przeprowadzić korekcje na lakierze czerwonym akrylowym w maździe 323f za pomocą past menzerna. Zauważyłem że najczęściej stosowanym połączeniem jest FG500+SF4000 tylko czy aby w wypadku dość miękkiego lakieru FG500 nie będzie za mocne?

Wygląda na to, że handlarz robił jakąś polerkę ale byle jak. Obecnie najbardziej drażnią mnie swirle może ktos coś doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam zamiar przeprowadzić korekcje na lakierze czerwonym akrylowym w maździe 323f za pomocą past menzerna. Zauważyłem że najczęściej stosowanym połączeniem jest FG500+SF4000 tylko czy aby w wypadku dość miękkiego lakieru FG500 nie będzie za mocne?

Wygląda na to, że handlarz robił jakąś polerkę ale byle jak. Obecnie najbardziej drażnią mnie swirle może ktos coś doradzi

 

Po pierwsze korektę a nie "korekcje"

Po drugie zaczyna się od najsłabszej kombinacji

Po trzecie "szukaj" - na forum wszystko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, przejęzyczyłem się chodziło mi o korektę, i skoro to takie istotne dla tematu to zaraz w akcie skruchy poklęczę na workach z grochem.

 

A tak poważnie zdaję sobie sprawę, że zaczyna się od najsłabszej kombinacji, ale trudno żebym do zrobienia jednego samochodu kupił całą gamę past/mleczek. SF4000 wiadomo to już po wszystkim, ale co wcześniej PF2500, a zamiast FG500 kupić PG1000. Myślę że kupno więcej niż 3 rodzaje to przesada w moim wypadku, dlatego pytam o radę, które mogą mi się okazać najbardziej przydatne?

 

Będę się bawił silverline'm, pady jeszcze nie wiem jakie, ale chyba lake country

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę testery z 3M ale jeśli, uda mi się osiągnąć zadowalające efekty zajmę się samochodem ojca, też mazda, lakier w podobnym stanie tylko metalik, wtedy pojemność 250ml menzerny będzie w sam raz, poza tym z opinii wynika że menzerna nie wysycha tak szybko jak 3M i mniej pyli, brzmi to zachęcająco :)

 

Aha, dodam że po umyciu, w czasie glinkowania nie pojawiało się jakoś specjalnie dużo syfu, więc może rysy nie są takie głębokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG500 będzie dobra. Dajesz ja na polishing pad i nie za duży nacisk. Po jednej sekwencji przejść będziesz widział czy ten nacisk jest wystarczający.

 

[ Dodano: 15 Maj 2011, 22:22 ]

Do tego mam jedną ryskę (ok 15cm dł.) do zakrycia to użyć PB SSR 2,5 lub 3
:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie? :)

 

Nie mogłem za bardzo znaleźć odpowiedzi na to pytanie więc zapytam tutaj.

Mam zaplanowane:

Mycie

Glinka

UC

SRP może 2 warstwy

Wosk FK 1000p

Mając mało czasu w ciągu dnia jak można najsensowniej podzielić pracę? Tzn czy po każdym etapie można przerwać pracę i zacząć np następnego dnia, oczywiście po wcześniejszym opłukaniu samochodu z kurzu itd? Czy przykładowo nie zostawiać samochodu po UC, tylko np z jedna warstwa SRP?

Z góry dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiąc zaprawkę, w celu wygładzenia powierzchni mogę zmatowić papierem wodnym najpierw bazę, a później nałożyć klar i jeszcze raz zetrzeć nadmiar, czy lepiej zrobić całość i dopiero działać papierem?

I drugie pytanie, czy takie zmatowienie po papierze wodnym uda mi się usunąć UC i tricolorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.