Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Panowla,

 

2 szybkie pytania:

 

1. co lepsze/ważniejsze: aktywna piana czy szampon? (jeśli mielibyście wybrać jedno)

 

2. Meguiars Gold Class Car Wash będzie dobry do takiego zestawu?

 

- glinka ValetPro

- Dodo Juice LP

- Colli no. 476s

 

(szamponu mam zamiar użyć dopiero po opłukaniu auta 10. min. na bezdotykowej, a potem jeszcze pod domem, wystarczy jesli chodzi o mycie, dobrze robię?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. co lepsze/ważniejsze: aktywna piana czy szampon? (jeśli mielibyście wybrać jedno)

 

jeśli jedno, to IMO aktywna piana, bo bez niej samym szamponem i rękawicą porysujesz lakier, a aktywną możesz domyć kładąc ją drugi raz na auto ...

 

A Megs dobry jako szampon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop

 

właśnie tego się obawiałem przy samym myciu szamponem, stąd pytanie.

 

Dlatego przed całym procesem woskowania, jeszcze przed szamponem, mam zamiar zaatakować myjnię bezdotykową i spłukać piasek itp. 10 minutowym programem.

 

Myślicie, że to wystarczy, by w miarę bezpiecznie zacząć myci tym Meg'iem?

 

No chyba, że polecacie jakąś tanią aktywną pianę , ażebym był już w całym procesie świętszy od papieża..

(piana/szampon/glinka/cleaner/wosk:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybrać jedno z dwóch, to opcja szampon, jak auto zabezpieczone to pod ciśnieniem porządne płukanie przed myciem właściwym wystarczy.

Jeśli masz opcje dorzucić trochę weź np. Preste Sudz i z niego też możesz prewasha zrobić, Evo kiedyś pokazał, że fajnie potrafi się pienić z glorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc!

 

Fireman

 

Co masz na myśli mówiąc [..]jak auto zabezpieczone[...]?

 

Zabezpieczał je dopiero będę (nigdy wcześniej nie kładłem na nie cleanera/wosku).

 

O myciu pod ciśnieniem myślę właśnie jako zastępniku aktywnej piany, przed myciem szamponem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie, bo nikt mi nie pomógł.

 

jak z szyby sie pozbyć takich kropek? czy sie nie da?

http://i.imgur.com/hdEDy.jpg

(chodzi o te biale kropki, takie same sa na szybie; sa lekko wypukle, paznokieć o nie haczy, ale nie idzie ich zdrapać(moze za slabo próbowałem?))

Glinkowanie nic nie dalo

 

+ Co jest najlepsze do ręcznej korekty lakieru, na samochodzie w dość dobrym stanie(samochód sezonowy, 12lat, 100tys km, garażowany)? UC czy coś mniej agresywnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ Co jest najlepsze do ręcznej korekty lakieru, na samochodzie w dość dobrym stanie(samochód sezonowy, 12lat, 100tys km, garażowany)? UC czy coś mniej agresywnego?

 

UC spokojnie możesz robic.

 

W sumie sam jestem ciekaw jak dużo siły i czasu trzeba włożyc w polerkę samochodu by uszkodzic lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka zaprawek oryginalnym lakierem i pędzelkiem ale chciałem wyrównać zaprawki papierem i użyłem papieru wodnego 500. Zostały drobne rysy na klarze i matowy efekt.

 

Dziś kupiłem papiery 800, 1200 i 2000 ale zanim się dotknę do lakieru to mam 3 pytania.

1. Czy praca papierami wystarczy?

2. Jeśli nie to jaką pasę polerską kupić?

3. Czy praca z maszyną jest szczególnie wskazana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy praca papierami wystarczy?

2. Jeśli nie to jaką pasę polerską kupić?

3. Czy praca z maszyną jest szczególnie wskazana?

1. Jeżeli ma się błysceć, to trzeba pasty polerskiej :P

2. Ja stosowałem słynnego megsa na matowy błotnik - był lakierowany a że lakiernik partacz to wyszedł trochę matowy, bo nie spolerował go :P

3. Przyspiesza pracę po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć co Cię skłoniło do użycia papieru 500 ? Własna intuicja czy jakiś poradnik w internecie ?
Zaczytana gdzieś kiedyś porada w internecie :(
Auto ma lakier bezbarwny ?
Tak ma lakier bezbarwny i tarłem delikatnie i krótko więc jest szansa, że nie przedarłem się przez niego.
słynnego megsa
Niestety nie jestem tak obyty, którą ich pastę masz na myśli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.