Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli chcesz COMBO to poszukaj coś z AIO zamiast cleanera. Jeśli chodzi o wosk to coli jak najbardziej

 

Jakieś propozycje z kategorii All In One pod Coli 476?

Zaznaczam, że chcę użyć najpierw cleanera, potem wosk. (W sensie, nie chcę cleanera i wosku w jednym). Użyłbym cleanera Coli #800-cośtam, ale wszędzie piszą, że on nie służy dobrze ciemniejszym lakierom (o ile bordo można uznać za taki:).

 

BOBAS

Dlaczego? Dodo za mało agresywny / ścierny? Zaznaczam, że to nie wersja Lite.

Czytałem, że ten Dodo ma jakieś niewielkie właściwości ścierne. Jestem absolutnie początkujący, i jeśli wystarczy, by nie było ich widać, może być ok.

Za mało mam doświadczenia na mocniejsze ścieranie.

 

BTW. Tak, tylko ręczne roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy łazienkach to co polecacie do fug? :mrgreen:

4nano Predator - nic lepszego do jasnych fug w kuchni jeszcze nie miałem.

ja używałem środka od Agapit Septa Forbet. ślinie czyszczący , nie zostawiać do wyschnięcia :)

http://agapit.pl/oferta/Srodki-Septa/Pr ... zne/FORBET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz COMBO to poszukaj coś z AIO zamiast cleanera. Jeśli chodzi o wosk to coli jak najbardziej

 

Jakieś propozycje z kategorii All In One pod Coli 476?

Zaznaczam, że chcę użyć najpierw cleanera, potem wosk. (W sensie, nie chcę cleanera i wosku w jednym). Użyłbym cleanera Coli #800-cośtam, ale wszędzie piszą, że on nie służy dobrze ciemniejszym lakierom (o ile bordo można uznać za taki:).

 

BOBAS

Dlaczego? Dodo za mało agresywny / ścierny? Zaznaczam, że to nie wersja Lite.

Czytałem, że ten Dodo ma jakieś niewielkie właściwości ścierne. Jestem absolutnie początkujący, i jeśli wystarczy, by nie było ich widać, może być ok.

Za mało mam doświadczenia na mocniejsze ścieranie.

 

BTW. Tak, tylko ręczne roboty.

 

Jeżeli chodzi o cleaner - ja osobiście używam przy swoim samochodzie ( czarny kolor) black hole http://showcarshine.pl/108-poorboy-s-wo ... fibra.html

 

i jestem z niego bardzo zadowolony. bardzo fajnie wyciąga głębie ciemnego lakieru i maskuje drobne ryski i swirle

 

W przypadku AIO to jest ich do wyboru do koloru. Są już poświęcone tematy tym środkom więc poszukaj na forum to znajdziesz wiele zdań na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie..

a to?

 

http://showcarshine.pl/123-poorboy-s-ss ... fibra.html

 

- czy ten jest Cleaner'em?

- czy za jego pomocą usunę / zamaskuję ręcznie swirl'e?

- czy nie będzie się gryzł z woskiem Coli No.476 S?

 

I drugie pytanko (jeśli można)

 

Collinite Sapphire Prewax Cleaner no.840 - do bordowego się nada? (są adnotacje, że raczej do ciemnych aut)

 

Jeśli rozumuję dobrze to -

Cleaner - czyści + maskuje swirle + robi podkład pod wosk

Wosk - nadaje połysk + zabezpiecza

 

Jeśli tak, to szukam właśnie takiego cleaner'a pod Coli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanko (jeśli można)

 

Collinite Sapphire Prewax Cleaner no.840 - do bordowego się nada? (są adnotacje, że raczej do ciemnych aut)

 

:o

 

UWAGA: Collinite no. 840 Sapphire Prewax Celaner jest przeznaczony dla jasnych lakierów. Nie zalecamy stosowania na ciemnych powłokach.

 

Czytaj dokładnie opisy produktów w sklepach ;). Zadajesz bardzo podstawowe pytania, więc radzę poczytać: Blog o detailingu -> naprawdę fajnie i jasno wszystko jest wyjaśnione co z czym się je :). Na pewno ta lektura Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przygotowując powierzchnię pod 4 nano lack protect wystarczy przejechać auto samym cleanerem( dodo LP lub AF) czy dodatkowo później lepiej przemyć IPA? :idea: Chodzi mi o to, aby specyfik jak najdłużej poleżał na lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w końcu z tym spłukiwaniem apc we wnętrzu?

 

Przeczytałem na forum wszystkie tematy związane z apc w dziale wnętrze, szukałem, googlowałem i wiem mniej niż wiedziałem wcześniej.

 

Dotychczas robiłem normalnie, czyli: psikanie, pędzelkowanie, mikrofibrą do sucha i plastiki czyste. Używałem stężeń małych około 1:20. Zawsze było ok, nic nie blakło, żadnych smug czy białych śladów.

 

Ale teraz sytuacja się zmienia, bo kolega poprosił mnie żebym mu pomógł ogarnąć jego nowo zakupione auto. Syf straszny( czyli normalka :D ) Oglądałem i stwierdziłem że będę musiał polecieć z ostrym stężeniem.

 

Robienie prób odpada: na jednym elemencie będzie ok, zacznę myć następny i się coś spierdoli. Za duże ryzyko- nie moje auto.

 

A jakby już po pędzelkowaniu wytrzeć wszystko wilgotną MF ( namiastka spłukiwania ) i dopiero osuszać fibrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby już po pędzelkowaniu wytrzeć wszystko wilgotną MF ( namiastka spłukiwania ) i dopiero osuszać fibrą?

Moze ktos to uzna za przesade, ale ja tak wlasnie robie.

Nawet jesli samo APC nic zlego nie zrobi, to kontakt z innymi kosmetykami moze dac dziwne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.