Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy miał ktoś do czynienia z Subaru o kolorze Aspen White/Glacier White(nr 230) ? Interesuje mnie, czy przy takim lakierze(auto z roku 1997), który na 99% widział szczoty na myjni automatycznej, można uzyskać jakiś ciekawy efekt ? Dodam, że na aucie jest dużo małych, okrągłych rysek(swirl?).

Z góry dzięki za odpowiedź,

pozdrawiam

siewcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

czy miał ktoś do czynienia z Subaru o kolorze Aspen White/Glacier White(nr 230) ? Interesuje mnie, czy przy takim lakierze(auto z roku 1997), który na 99% widział szczoty na myjni automatycznej, można uzyskać jakiś ciekawy efekt ? Dodam, że na aucie jest dużo małych, okrągłych rysek(swirl?).

Z góry dzięki za odpowiedź,

pozdrawiam

siewcu

tak można, szczegolnie jak to jest metalic

 

http://allegro.pl/3m-perfect-it-iii-wys ... 46793.html

 

używa ktoś takiej gąbki ? nadaje się ona do ultrafiny czy bardziej do nałożenia glaze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę położyć AutoGlym SRP a potem na to wosk Megs Gold Class? Nie pogryzą się? Jak będzie z trwałością?

Lakier prawie nowy, lekkie swirle, oczywiście wyglinkowany itd.

 

miałem takie połączeniu u siebie...nie zauważyłem aby było coś nie tak....kropelkowało

Jeśli chodzi o trwałość to nie bardzo mogę oceniać bo po miesiącu przetestowałem inną próbke wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

303 FABRIC GUARD 473ML

jaką to ma wydajność ? i czy naprawde warto ? bo cena jest dosyć wysoka.

 

Chciałem 'wypsikać' to na nowe/uprane dywaniki, fotele,dywan i tylną kanape.

Wszystko wcześniej wyprane odkurzaczem kerchera.

 

Czy tester 100ml wystrczy na dwa auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem zamówić aplikator wosku i mam pytanie-czym go teraz nałożyć? Gąbeczką do naczyń, mikrofibrą, a może widzieliście coś w sklepach typu obi, castodramat itp co bym mógł szybko podskoczyć i kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to ja zadam male pytanko bo prawde mowiac troche zdurnialem. Jutro musze z lekka odswiezyc znajomemu autko - lekko bo na dobra sprawe tylko sciagnac zle nalozony wosk i polozyc prawidlowo (kladl w sporej wilgoci i czesc poplynela a czesc zostala i teraz kropelkuje punktowo...)

 

Na samochodzie jest BH a na nim rg55, czy kladac na to BH i dobrze wypracowujac uda sie usunac rg55? czy jednak BH ma zbyt malo cleanera aby sobie z tym poradzic i wyjdzie "kanapka"? Zaznaczam ze mocniejszy cleaner wyszedl a do jutra za nic nie uda mi sie dokupic innego, zreszta nawet ipa nie bardzo bede mial gdzie dokupic. Ew. juz tak hardcorowo gdzies lezy dimmer ktorym moge wczesniej obleciec autko np. w lekko zawyzonym stezeniu.

 

Mam niewielkie doswiadczenia z BH i u siebie kladlem go jako glaze a wiec nie mam pojecia czy jako cleaner sobie chociazby troche poradzi - niby w opisie jest ze ma wlasciwosci czyszczace, z tym ze nie do konca wiadomo jak silne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finish Kare 1000p to sealant więc lepiej go gołymi rękami nie nakładać

ostatnio w tesco widziałem całkiem niezłe aplikatory okrągłe, gąbkowe, obszyte mikrofibrą z kieszonką na palce (w stylu tych z monster shine'a) pakowane podwójnie (biały i brązowy) za niecałe 10zł

powinny się nadać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam ze mocniejszy cleaner wyszedl a do jutra za nic nie uda mi sie dokupic innego, zreszta nawet IPA nie bardzo bede mial gdzie dokupic.

PB BH z litr byś musiał wylać. Monopolowych nie ma w pobliżu, 100ml Luksusowej będzie w sam raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monopolowych nie ma w pobliżu, 100ml Luksusowej będzie w sam raz ;)

 

hehe no w sumie sa ale co by nie patrzyc to asortyment z monopolowego mozna spozytkowac znacznie ciekawiej :) chociaz moze nie koniecznie luksusowa...

 

z drugiej strony jest to miejsce gdzie w monopolowym predzej dostane cos pokroju wina marki wino no ale moze i takie "rarytasy" jak wodeczka beda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc :)

 

Ogólnie prace na weekend zaplanowałem tak:

1. mycie auta, osuszenie

2. decabit (do połowy drzwi na wysokość), przetarcie mikrofibrą

3. glinkowanie

4. komplet past 3m

5. IPA

6. wosk

 

tylko auto miesiąc temu było "polerowane" pastą tempo i na to FK1000P. W związku z czym między punktem 1 a 2 należałoby spryskać auto IPA, czy może decabit na całości? Czym pozbędę się najlepiej starego wosku?

Mam jeszcze odrobinkę Poorboy's Professional Polish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

303 FABRIC GUARD 473ML

jaką to ma wydajność ? i czy naprawde warto ? bo cena jest dosyć wysoka.

 

Chciałem 'wypsikać' to na nowe/uprane dywaniki, fotele,dywan i tylną kanape.

Wszystko wcześniej wyprane odkurzaczem kerchera.

 

Czy tester 100ml wystrczy na dwa auta ?

 

jak dla mnie to nie wystarczy na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.