Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

cyga, po 24 godzinach opcja postu pod postem się odblokowuje. Tak to gwoli dopełnienia informacji. :good:

Oj to wątpie żeby choć jedna osoba do tego czasu nie zdąrzyła czegoś w temacie napisać, choćby: "A gdzie reszta zdjęć?" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczoraj walczyłem z AG SRP, ale mam wrażenie, że trochę nie do końca dobrze go używałem.

 

Najpierw kolistymi ruchami nanieść padem niewielką ilość ( to ma być taka mgiełka?, czy więcej ), następnie prostymi ruchami tym padem zakończyć, ale w tym momencie po tym prostym ruchu tego SRP ma już nic nie zostać na panelu, czy jak?

 

I później jeszcze to MF spolerować, czy to już niepotrzebne?

 

Następnie będę chciał na to colli położyć. Ale wiem że muszę poczekać, pytanie czy 2h w zupełności wystarczą, czy lepiej ~24h? Bo jeśli dłużej, to będę musiał autem jechać i wtedy zanim colli nałożę, to auto umyć, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w tym momencie po tym prostym ruchu tego SRP ma już nic nie zostać na panelu, czy jak

 

na koniec przecierasz MF to co ma prawo zostać na panelu po wypracowywaniu SRP. Nawet nakładane maszynowo wymaga przetarcia MF.

 

 

 

Arekkaz,

 

Np. mrcleaner :)

 

http://mrcleaner.pl/stjrnagloss-tangeri ... p1182.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki lakier ma Mondeo MK4 ?

Mam zagwozdkę bo nie wiem czy zaczynać od Manzerny 2500(na białym padzie Lare) czy próbować pierw 4000(na czarnym finishowym padzie lare) czy tez odrazu walić Megs UC na pomarańczowym padzie Lare ? No i mam Lare EPL-41

Mam tylko swirle na aucie i brak uszkodzeń

 

leszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- FK 1000P Hi-Temp Past Wax

- Chemical Guys Wheel Guard

- Poorboy’s World Wheel Sealant

Z tych trzech najdłużej poleży FinishKare, za to felga najładniej będzie wyglądała po Wheel Guardzie (po użyciu zawsze felga wyglądała jakbym ją obsypał drobinkami brokatu) ale na Twoim miejscy wybrałbym FinishKare

szukajka nie boli, polecam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję odświeżyć ciemny lakier BMW. Wcześniej na innym aucie użyłem ręcznie Megsa UC, na który położyłem Megs Cleaner Wax (było oczywiscie mycie, glinkowanie, itp.), efekt był widoczny ale niezbyt powalający. Teraz chciałbym żeby efekt był bardziej widoczny, planuję użyć UC maszynowo oraz do tego jakąś politurę i wosk. Pytanie czy po UC mogę użyć Cleaner Wax'a (powiedzmy jako cleaner, podobno ma jakies tam wlasciwosci scierne) a na to politurę i np. Collinite 476 czy nie ma to sensu lub będzie się to gryzło? Jestem początkujący więc zaczynam od takiego podstawowego zestawu, będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zamiast SwirlX mogę zastosować Cleaner Wax który mam (też podobno usuwa drobne rysy itp. jak SwirlX, a mam go jeszcze sporo i chciałbym go wykorzystać jeszcze jakoś, szkoda żeby się kurzył na półce). Nattys Red to lepszy wybór od Collinite jeśli chodzi o efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.