Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach będę miał w swoich skromnych progach Range Rovera Evoque 2012 kolor biały akryl, odebrany w maju z salonu przebieg około 5 tyś km. Namawiałem klienta na cos bardziej trwałego od razu ale uparł się na wosk. Jeżeli bardziej doświadczeni koledzy w kwestii przygotowania lakieru pod wosk mieliby cos do powiedzenia to proszę...chodzi mi o to czy polerowac pasta finiszową itp... kwestię wosku pomińmy mam już wybrany i będzie to albo Wolfgang albo FK 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie używał ktoś FLEXIPADS WINDSCREEN REPAIR KIT ? jak do tego podejść ?

 

Chciałem tym wypolerować lampy przednie w Golfie IV bo są ze szkła a nie plastiku...

 

Ktoś ma pomysł jak do tego podejść ?

 

Ja myślałem robić tak:

- oczyscic dokładnie lampy

- zmatowic papierem wodnym 2500 / 3000

- rozprowadzić preparat po szkle na niskich obrotach

- polerować na wyższych obrotach kontrolujac temp

 

Dobrze myśle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie używał ktoś FLEXIPADS WINDSCREEN REPAIR KIT ? jak do tego podejść ?

 

Chciałem tym wypolerować lampy przednie w Golfie IV bo są ze szkła a nie plastiku...

 

Ktoś ma pomysł jak do tego podejść ?

 

Ja myślałem robić tak:

- oczyscic dokładnie lampy

- zmatowic papierem wodnym 2500 / 3000

- rozprowadzić preparat po szkle na niskich obrotach

- polerować na wyższych obrotach kontrolujac temp

 

Dobrze myśle ?

 

 

Ty to na serio napisales?

 

 

 

 

Powodzenia w matowieniu szklanych kloszy papierem sciernym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya, a co to jest za element? Alux nierozcieńczony aż gotuje się na alu pozostawiając wytrawioną jasną powierzchnie (po zmyciu ciemnego nalotu który zostanie)
kolektor, blok silnika, łapy silnika, obudowa skrzyni biegów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Royal Szczecin

Dokłądnie, możesz przelecieć pastą wykańczającą, np. 4Nano UGFC, która jest także cleanerem i przygotuje powierzchnię pod nałożenie wosku.

Rozumiem, że glinkowanie uznałeś za obowiązkowe i nawet o nie nie pytasz.

 

KeepeR

broń się z podchodzeniem z papierem ściernym do szkła :!:

żadnego matowanie, chcesz polerować to poleruj, ale papieru nie ruszaj. Szkło się ciężko poleruje, uważaj, żeby nie zrobić soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, narazie zadnego szkła nie ruszałem dlatego pytam ;)

 

Jak czegoś nie wiem to najpierw pytam a później działam...

 

Teraz juz wiem żeby papieru do szkalnych kloszy nie używać :)

 

No nic zobaczymy czy polerowanie tym środkiem coś da...

 

Dzieki panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor, blok silnika, łapy silnika, obudowa skrzyni biegów

o ile jesteś w stanie to potem baaardzo dokładnie wypłukać, żeby gdzieś w szczelinach nie szła dalej reakcja to myślę, że otrzymasz bardzo dobry efekt. Po spłukaniu będzie ciemny osad - tlenek alu, ale on dosyć łatwo schodzi twardą szczotką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KeepeR

broń się z podchodzeniem z papierem ściernym do szkła :!:

żadnego matowanie, chcesz polerować to poleruj, ale papieru nie ruszaj. Szkło się ciężko poleruje, uważaj, żeby nie zrobić soczewki.

 

 

 

Zadnej 'soczewki' nie da rady zrobic 'ot tak', nawet na szybie przedniej. Co do papieru sciernego na klosze- smialo, mozesz trzec i trzec, ale i tak praktycznie nic nie zdzialasz bo najzwyczajniej w swiecie to szklo jest za twarde. :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie co do aplikacji pb wd i pozniej nattysa. najpierw lece dodo, az do wypracowania. i pytanie czy wd tez trzeba wypracowac czy tylko nalozyc? jest jakis okres czasu przed nalozeniem wosku? i ewentualnei ile odczekac przed nalozeniem 2giej warstwy nattysa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do polerowania wosku lub cleanera mogę używać zwykłej mikrofibry jeżeli odpowiednio ją złoże i będe ostrożnie używał? Chodzi mi o takie tańsze marketowe np. z jana niezbędnego zielona (do kurzu) lub te ktore daje sklep SCS gratis. Czy powinienem zaopatrzyć się w bardziej wyczynową mikrofibrę z wysokiej półki do tego celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.