Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

dziś próbowałem z bratem DJ Light Fantastic i było łatwiej i szło troszkę mniej towaru. On takim 30g testerem zrobił auto 2x i jeszcze coś tam zostało (bmw 3).

Muszę potrenować zanim kupię coś z górnej półki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nakładasz stroną gąbczastą :) Jeśli przed #111 nałozyłes bonding agent to musisz czekać około 30 minut (w zaleznosci od temp) jeśłi kładziesz na "czysty" lakier to czekasz około godziny... Po Bonding Agent możesz kłaść od razu kolejna warstwe po spolerowaniu poprzedniej, natomiast bez musisz odczekac około godziny przed położeniem kolejnej warstwy, po spolerowaniu poprzedniej...

 

Staraj sie nakładac jak najcieńszą warstwę. Mi w sezonie zimowym po nałożeniu dwóch warstw w ciepłym (15 stopni) garażu sealant wytrzymał około 7kkm co uważam za super wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy do polerki maszynowej z użyciem UC wystarczy miękka gąbka np z

abw czy musi być jakaś twardsza ??

 

Zależy co chcesz usunąć.

 

Czy po UC można od razu kłaść wosk czy coś pomiędzy jeszcze ??

 

Cleaner by się przydał, albo chociaż przetarcie IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie. Czym to skorygować by było jak najmniej widoczne?

 

rysa.jpg

 

Twardy pad + zielony korek, a potem wykończenie i BH zakryje to w miare dobrze? Rysa na zgięciu, szkoda parkingowa. Sorka za zdjęcie ale robione na szybko telefonem.

Na stanie ewentualnie SRP i EZ jednak nie testowałem ich jeszcze na czarnym dlatego skłaniam się do BH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatki finesse 3M - ewentualnie papierek wodny 2500-3000 na koreczku.

Następnie 3M FC+. Wydaje mi się, że bedziesz musiał to jeszcze czymś wykonczyć.

Spróbuj SRP (jeśli jest lekkościerne) i oceń... BH możesz sobie poźniej jeszcze maznąć - ale raczej bez sensu i dla zabawy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, ona jest już po czesaniu :D włosy nie wychodzą jakoś specialnie więc mam nadzieję, że zmieniła poprostu fryzurę. Przyszło mi do głowy, że w wiadrze z szamponem miałem ciepła wode a w wiadrze do płukania zimną, może stąd ta trwała :)

No nic w weekend będę mył i mam nadzieję że wełna nie straciła właściwości i nie wyjmę łysej z wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania + jak długo utrzymuje się na lakierze?

Jeżeli przed użyjesz Bonding Agent #601 i będziesz mył szamponem Duragloss #901, to Duragloss #111 wytrzymuje około 6 miesięcy. Jest bardziej trwały od Finish Kare 1000P i tak samo trwały jak Zaino Z2. To jeden z najtrwalszych sealantów na rynku. Z kolei mam też sygnały od jednego z Klientów, że Duragloss #105 jest już na lakierze ponad 8 miesięcy i jeszcze się trzyma. Producent mówi o roku wytrzymałości, więc w sprzyjających warunkach pewnie jest to możliwe.

 

Jeśli przed #111 nałozyłes bonding agent to musisz czekać około 30 minut (w zaleznosci od temp) jeśłi kładziesz na "czysty" lakier to czekasz około godziny... Po Bonding Agent możesz kłaść od razu kolejna warstwe po spolerowaniu poprzedniej, natomiast bez musisz odczekac około godziny przed położeniem kolejnej warstwy, po spolerowaniu poprzedniej...

Na lakierze musi leżeć tak samo długo z Bonding Agent #601, jak i bez niego. Wszystko zależy od temperatury. Przy około 10 stopniach trzeba zostawić go na około 60 minut. Przy 15-20 stopniach wystarczy około 30 minut. Bonding Agent #601 zwiększa trwałość, połysk i powoduje, że bezpośrednio po wypolerowaniu pierwszej warstwy #111, można od razu nałożyć drugą warstwę. Jeżeli nakładamy bez Bonding Agent #601, to #111 potrzebuje 12 godzin do pełnego połączenia się z lakierem. Nie wolno wtedy kłaść drugiej warstwy po 1 godzinie. Ewentualnie można nałożyć po 4 godzinach - to absolutne minimum.

 

Reasumując: z Bonding Agent #601 można kłaść od razu drugą warstwę. Bez Bonding Agent można zastosować drugą warstwę po 12 godzinach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatki finesse 3M - ewentualnie papierek wodny 2500-3000 na koreczku.

Następnie 3M FC+. Wydaje mi się, że bedziesz musiał to jeszcze czymś wykonczyć.

Spróbuj SRP (jeśli jest lekkościerne) i oceń... BH możesz sobie poźniej jeszcze maznąć - ale raczej bez sensu i dla zabawy. :)

 

Da rade zrobić to samym 2500 czy potrzeba jeszcze 3000? Pytam bo 3000 niestety nie mieli tam gdzie szukałem, a papierem wodnym jeszcze nigdy nie operowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno dać się wyprowadzić po 2500 ale po 3000 będzie łatwiej.

 

Czyli rozumiem, że się da? :P Musze wiedzieć na 100% bo dzisiaj będę się bawić ze swoją mazdą, a jutro już z tą rysą na audi co pokazałem wcześniej. Jak sobie coś sknocę to nic się nie stanie, gorzej u pana któremu powiedziałem, że mu tą rysę spoleruje po tym jak się pocałowaliśmy na parkingu (teoretycznie z mojej winy :x) Jak bez 3000 tego nie wyprowadzę to pozostaje mi tylko FC+ na twardym padzie i wykończenie czymś lekkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed woskowaniem trzeba lać wodą?

 

tradycyjne woski kładzie się na suchy, oczyszczony/przygotowany lakier.

Są jakieś produkty, które w nazwie mają słowo wosk i kładzie się je na mokre auto, ale jak dla mnie to nie za wiele ma to wspólnego z prawdziwym woskowaniem.

 

aro_77, Po polerowaniu pastą polerską później trzeba woskować ale czy przed woskowaniem trzeba lać wodą?

 

Po polerowaniu, a przed woskiem powinno się wyczyścić auto cleanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aro_77, Po polerowaniu pastą polerską później trzeba woskować ale czy przed woskowaniem trzeba lać wodą?

Nic nie lać wodą. Bedziez uzywal VP Achilles'a? Jesli tak to jesli nie nabrudzisz zbytnio auta polerowaniem to myc nie trzeba ale przetrzec ipa by sie przydalo by resztki pasty itp nie zostaly przed przygotowaniem do woskowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.