Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wreszcie tenzi ma cos z nadmanganianem potasu
Ty to napisałeś :mrgreen:

 

Dodatek nadmanganianu potasu powoduje odbarwienia na kolor czerwony jesli reaguje z metalem. Posiada on silne właściwości utleniające, odkarzające oraz czyszczące.

W roztworach słabo zasadowych i neutralnych redukuje się do tlenku manganu(IV) (braunsztynu), który wydziela się z roztworu w postaci brązowego lub brunatego osadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję recznik do osuszania, pacjent Lexus GS czarny UNI :zly:

Co będzie najdelikatniejsze, myślałem o Flexi Super Plush? A może standardowo Fluffy nie wiem czy jest sens pakować się w CG Mammotha? A może jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielebny, wiem co to jest KMnO4 ;) i jak się zachowuje - w końcu studia chemiczne do tego zobowiązują 8-) ten tenzi jest bezbarwny, tam nie może być tej substancji :mrgreen:

 

Wiec skoro jestes po chemii to jaki inny środek może być dodany do TENZI wchodzący w reakcje z metalem i zmieniający barwe na bordową/brązową po upływie kilku minut? Czyli podobnie jak IRON X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie konczy mi sie srodek do smoly.

Na jutro jestem umowiony na auto.Czym moge zastapic dedykowane srodki?

W 3miescie nei zadaze nigdzie nic kupic :thumbdown:

 

nafta oświetleniowa. dostępna w każdym markecie za kilka złotych.

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielebny, nie mam zielonego pojęcia, cały czas mnie to ciekawi i nurtuje :/ ale z pewnością nie są to jony nadmanganiowe MnO4(-), bo po 1 ten związek w roztworze daje silne fioletowe zabarwienie, po 2 tak jak napisałeś w reakcji z metalami redukuje się w zależności od środowiska reakcji: kwasowe - do Mn2+ (bezbarwny), obojętne - MnO2 przy czym ten związek tworzy osad (brunatny), zasadowe - MnO4(2-) (zielone). wydaje mi się że w tego typu preparatach w wyniku reakcji z metalami a właściwie to z żelazem tworzą się barwne związki kompleksowe. gdyby to był nadmanganian (silny utleniacz) to zeżarłoby to inne metale a jak wiemy dla polerowanych/chromowanych felg działanie takiego środka nic nie powoduje. no i nie byłoby opcji żeby wystąpił efekt krwawienia, a w przypadku utworzenia tlenku manganu powstaje taki osad który jest strasznie ciężki do usunięcia - albo szorujesz to aż Ci łąpska nie odpadną, albo działasz na to stężonym kwasem solnym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielebny, nie mam zielonego pojęcia, cały czas mnie to ciekawi i nurtuje :/ ale z pewnością nie są to jony nadmanganiowe MnO4(-), bo po 1 ten związek w roztworze daje silne fioletowe zabarwienie, po 2 tak jak napisałeś w reakcji z metalami redukuje się w zależności od środowiska reakcji: kwasowe - do Mn2+ (bezbarwny), obojętne - MnO2 przy czym ten związek tworzy osad (brunatny), zasadowe - MnO4(2-) (zielone). wydaje mi się że w tego typu preparatach w wyniku reakcji z metalami a właściwie to z żelazem tworzą się barwne związki kompleksowe. gdyby to był nadmanganian (silny utleniacz) to zeżarłoby to inne metale a jak wiemy dla polerowanych/chromowanych felg działanie takiego środka nic nie powoduje. no i nie byłoby opcji żeby wystąpił efekt krwawienia, a w przypadku utworzenia tlenku manganu powstaje taki osad który jest strasznie ciężki do usunięcia - albo szorujesz to aż Ci łąpska nie odpadną, albo działasz na to stężonym kwasem solnym :mrgreen:

 

Nadmanganian P. dobrze sie rozpuszcza wiec jest też prawdopodobieństwo ,że w środku czyszczącym jest jego dość niskie stęrzenie jedynie aby wywołać reakcje krwawienia a nie jest on substancją aktywną. Choć po filmie TENZI ten nowy środek czyśli lepiej felgi niż kwaśny ALUX. Ponadto w przypadku IRON X po zapachu można by stwierdzić ,iż jest on lekko kwaśny nie zasadowy. I kolor ma bezbarwny/biały mętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmanganian P. dobrze sie rozpuszcza wiec jest też prawdopodobieństwo ,że w środku czyszczącym jest jego dość niskie stężenie jedynie aby wywołać reakcje krwawienia a nie jest on substancją aktywną
nawet niewielkie jego stężenie powoduje już wyraźne zabarwienie roztworu więc nie ma mowy aby on tam był. żeby nie był substancją aktywną musiałby się zachowywać jak katalizator czyli w toku zachodzących reakcji musiałby się odtwarzać/regenerować a to jest niemożliwe z racji jego natury.

 

Ponadto w przypadku IRON X po zapachu można by stwierdzić ,iż jest on lekko kwaśny nie zasadowy. I kolor ma bezbarwny/biały mętny.
akurat zapach nie ma nic do rzeczy przy określaniu pH :mrgreen: po zapachu to można jedynie stwierdzić czy środek pachnie łąkami usłanymi kwitnącymi kwiatami o poranku czy wali szambem pomieszanym z żulem ulicznym/parkowym/dworcowym :lol: a wszyscy doskonale wiemy jakimi zapaszkami takie preparaty "pachną" :kox: do określania pH służą pHmetry lub papierki wskaźnikowe 8-)

 

[ps] moje posty nie mają na celu obrażenia/wywyższania się nad innymi osobami, chciałem wyjaśnić pewne zjawiska i przedstawić pewne informacje w nieco żartobliwy sposób :) jeśli ktoś poczuł się dotknięty to szczerze przepraszam, nie miałem tego na celu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielebny napisał/a:

Ponadto w przypadku IRON X po zapachu można by stwierdzić ,iż jest on lekko kwaśny nie zasadowy. I kolor ma bezbarwny/biały mętny.

akurat zapach nie ma nic do rzeczy przy określaniu pH po zapachu to można jedynie stwierdzić czy środek pachnie łąkami usłanymi kwitnącymi kwiatami o poranku czy wali szambem pomieszanym z żulem ulicznym/parkowym/dworcowym a wszyscy doskonale wiemy jakimi zapaszkami takie preparaty "pachną" do określania pH służą pHmetry lub papierki wskaźnikowe

 

Zgodnie z opisem producenta jego czyli IRONX PH jest na poziomie 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielebny, jedynie co przychodzi mi do głowy to kompleksy rodankowe które dają intensywne czerwonobrunatne zabarwienie, ale ironx daje też ciemnofioletowe smugi więc mogą to być jakieś kompleksy organiczne bo żadna znana mi substancja nie wali tak jak iron :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziwna sprawa. Mam wyglinkowane auto, przetarte IPA, nałożony PB natty's blue. Po myciu szamponem nigrina(po 1 tyg. w garazu i 200km w deszczu), wosk wyraźnie słabnie. Wiem że nie zastosowałem cleanera ale i tak coś słabo. Co moze byc przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziwna sprawa. Mam wyglinkowane auto, przetarte IPA, nałożony PB natty's blue. Po myciu szamponem nigrina(po 1 tyg. w garazu i 200km w deszczu), wosk wyraźnie słabnie. Wiem że nie zastosowałem cleanera ale i tak coś słabo. Co moze byc przyczyną?

 

Nawet jeżeli nie było cleanera to przy takim przebiegu i czasie raczej nie ma możliwosć żeby wosk się kończył. Dwie kwestie: co to znaczy, że słabnie (dla jednego słabnie to zero kropelek-tafla wody na karoserii a dla drugiego to kropelki o wielkości 2-3 cm w porownaniu do 3-4 na świeżo nałożonym wosku). Druga kwestia to szampon: w jakim stężeniu był użyty i czu ma neutralne pH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracował ktoś z was z czymś takim jak Presta Aurora Hand Glaze Pasta nabłyszczająca? Daje to coś? po umyciu, dekontaminacji, glinkowaniu, nałożeniu tego nabłyszczacza, odżywki i wosku wykluczając korektę lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShiningCar, spodziewałem się Twojej odpowiedzi ;) bo ten środek znalazłem właśnie w Twoim sklepie hehe.

Lepszy jest od Lusso Oro Revitalizing Creme? Oprócz tego mam jeszcze White Diamonda z PB, ale chyba nie ma co porównywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.