Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nikt nie pomoze? pytanko - czy aplikacja PB WD czy BH miedzy DG #652 a Colli 476 bardzo obnizy trwalosc wosku/wydluzy czy bez zmian? :o

 

Położenie Colli 476 na glaze jakikolwiek mija się z celem. Ten wosk przyćmi końcowy efekt i do tego po kilku dniach auto się zakurzy i wyjdzie puppppa a z głębi koloru czy WETa jaki daje glaze. Nie wiem czy te kosmetyki masz czy je dopiero kupisz ale jak chcesz aby glaze nie osłabiał Tobie wosku to serie kup jednej firmy np. PB ProPolish jako cleaner-> galze PB DW lub BH i na to wosk RED lub Blue. A jak już wszystko masz skompletowane to powiem Tobie ,że glaze średnio osłabia woski o ok 30% - 40% żywotności zaś cleanery DG najlepiej sprawują się z LSP DG dając najbardziej trwałą powłokę.

 

Colli 476 na zimę a na lato kup PB blue i będziesz baaaardzo zadowolony w połączeniu z glazem PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłabi. Wszystko zależy od tego czy chcesz mieć długą ochronę i łądny wygląd, czy jeszcze lepszy wygląd ale na krócej.

Ja raczej użyłbym dedyków producenta.

U mnie siedzi po dg#601 DG#111 i efekt jest mega faajny. Trzyma się to to już 3 miesiąc i dopiero teraz są ślady osłabienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie! Wielebny cleanera i wosku jeszcze nie mam, ale na dniach przyjdzie (zamiowiony wlasnie dla mnie na zime). mysle wlasnie co nalozyc znajomemu, myslalem ze jakis glaze pod colli zrobi robote. to teraz w druga strone, czy polozenie PB BH czy WD miedzy cleaner a wosk Lusso Oro zrobi robote czy efekt taki sam jak z Colli? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie! Wielebny cleanera i wosku jeszcze nie mam, ale na dniach przyjdzie (zamiowiony wlasnie dla mnie na zime). mysle wlasnie co nalozyc znajomemu, myslalem ze jakis glaze pod Colli zrobi robote. to teraz w druga strone, czy polozenie PB BH czy WD miedzy cleaner a wosk Lusso Oro zrobi robote czy efekt taki sam jak z Colli? :D

 

Cleaner dedykowany pod LUSSO ORO już jest z glazem :] wiec można pominąć BH czy DW. No chyba ,że chcesz auto przyciemnić to BH wtedy pomiędzy albo od razu HDC + Zymol Carbon (tester).

Lusso oro wosk zawiera sporo carnaub i olejków wiec efekt będzie głębi + ciepłego połysku + Wet look ale raczej nie przyciemnia lakieru (całkowite przeciwieństwo Colli.).

 

lepiej napisz jaki chcesz efekt końcowy osiągnąć i jakim kosztem a wtedy coś się dobierze. I na jaki lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglada tak ze siebie smaruje pakietem lusso i jestem zadowolony. :good: na dniach bede robil samochod znajomego - czarny golfIV - i wydaje mi sie ze wolalby cos trwalszego. dlatego zdecydowalem sie kupic zestaw dla siebie na zime (#652 + 476) i go posmarowac, ale zaczalem sie zastanawiac czy jakis glaze by nie zrobil roboty pomiedzy nimi (taki powiedzmy kompromis - zeby dlugo siedzialo i costam jeszcze glebi i wet looka dodac). w takim razie dam mu wybor - albo trwalosc czyli 652 i colli albo ogien czyli lusso :) dzieki za rozwianie wszelkich watpliwosci i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglada tak ze siebie smaruje pakietem lusso i jestem zadowolony. :good: na dniach bede robil samochod znajomego - czarny golfIV - i wydaje mi sie ze wolalby cos trwalszego. dlatego zdecydowalem sie kupic zestaw dla siebie na zime (#652 + 476) i go posmarowac, ale zaczalem sie zastanawiac czy jakis glaze by nie zrobil roboty pomiedzy nimi (taki powiedzmy kompromis - zeby dlugo siedzialo i costam jeszcze glebi i wet looka dodac). w takim razie dam mu wybor - albo trwalosc czyli 652 i Colli albo ogien czyli lusso :) dzieki za rozwianie wszelkich watpliwosci i pomoc!

 

Albo daj mu claner PB lub trypla + BH aby przykryć rysy i dociemnić czarny i na to DJ Blue Velvet PRO który jest hybrydą (selant + wosk naturalny) i do tego dociemnia jeszcze podnosząc połysk.

Choć jak zastosujesz trypla to BH możesz nie nakładać bo trypl już sam w sobie wypełnia nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maszyne Silverline i BP Flexipads. Czy mozna gdzies kupic papier ścierny na rzep, żebym mógł założyc na BP tak jak gąbke? Czy lepiej nie myśleć o pracy z papierem przy pomocy maszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,pytanie związane z motoryzacją,ale nie z detailingiem-Mam delikatnie przestawioną kierownicę- auto jedzie prosto,więc zbieżność kół jest chyba w porządku,ale przy jeździe na wprost kierownica jest delikatnie odchylona w lewo,czy jest możliwość dokładnej regulacji,czy zawsze jest jakiś margines błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wcześniejszego pytania o "podkręcenie" CQ kanapką z wosku - oczywiście można, tylko po co? ;)

 

Bo po 4 miesiącach ledwo zipie ;)

 

I tutaj właśnie zastanawiam się również nad zakupem Reloada CQ.

 

Na ile mniej więcej wystarczy mi produktów Zymola HDC i Carbona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj właśnie zastanawiam się również nad zakupem Reloada CQ.

jeśli jest CQ to IMO w zestawie musi się znaleźć i Reload.

 

Na ile mniej więcej wystarczy mi produktów Zymola HDC i Carbona?

Carbon dożywocie? :mrgreen:

HDC - jak to cleaner, z czasem się zużyje, wszystko zależy od ilości smarowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile mniej więcej wystarczy mi produktów Zymola HDC i Carbona?
Carbon dożywocie? :mrgreen:

HDC - jak to cleaner, z czasem się zużyje, wszystko zależy od ilości smarowań.

 

Dożywocie? To co na auto wystarczy mi ziarnko grochu ? :D

HDC oczywiście nadaje się do ciemnych jak i jasnych lakierów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Wiem, że odpowiedź na moje pytania sę gdzieś na forum, ale ni hu hu nie mogę znaleźć:

Czy PB Black Hole nadaje się do lakieru wiśniowego/bordo... mazda nazywa to copper red?

Lakier jest po korekcie tak na 80% meg's microfiber system, więc jest w dobrym stanie, praktycznie zero swirli i tylko troszkę drobnych rysek. Czy po DJ Lime prime jest sens nakładać glaze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bo DJ to cleaner a BH glaze od maskowania i to calkiem fajnego. Nadaje sie na kazdy kolor. Jak masz ciekawy kolor i chcesz wyciagnac max efekt to nawet x2 BH i napewno bedziesz zadowolony. Na to wosk i bedzie elegancko. DJ + BH + Wosk = Bardzo dobrze ja czasem na szybko robiac pomijam DJ i tez daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie, to mam DJ LP jako cleaner i próbkę wosku DJ SN. Mam glaze od CG-Glossworkz Glaze. U mojego brata leży jeszcze butelka PB BP, a jak mam jeszcze sporo PB WD, po srebrnym aucie i chcemy się wymienić....

A jest jeden środek-taki cleaner i glaze w jednym? niektórzy polecają zymol HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , mam pytanie co polecacie do pierwszego uzycia- wyłącznie ręcznie

http://mrcleaner.pl/meguiars-clear-coat ... p1350.html

czy moze

http://mrcleaner.pl/meguiars-clear-coat ... p1349.html

lub

http://mrcleaner.pl/meguiars-ultimate-c ... p1179.html

 

Chciałbym lekko odswierzyc zniszczony lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.