Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka krótkich pytań :D

 

Czym się różni zwykły płyn do szyb typu Clin czy Mr. Muscle od Glass Cleanerów np. Megsa, VP, albo Shiny Garage?

Która glinka lepsza, VP czy BH? VP Tańsza.

W jakich proporcjach rozrabiać IronX?

Dobre jest APC od Shiny Garage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kilka krótkich pytań :D

 

Czym się różni zwykły płyn do szyb typu Clin czy Mr. Muscle od Glass Cleanerów np. Megsa, VP, albo Shiny Garage?

Która Glinka lepsza, VP czy BH? VP Tańsza.

W jakich proporcjach rozrabiać IronX?

Dobre jest APC od Shiny Garage?

 

Glass cleaner megsa rozcięczasz z wodą i nie zawiera alkoholu wiec nie smuży jak środku do mycia szyb z markety. Naprawdę warto.

 

Nic mi nie wiadomo aby trzeba było rozcieńczając IRON X

 

Glinki BH mają większe spekrum gradacji. Cena jest naprawdę podobna tylko ,że BH są w 200g paczuszkach z pudełeczkiem. Będziesz zadowolony z VP i BG.

 

escimo a wosk syntetyczny to sealant :] (polimery i inne czary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielebny, tak żeby nie rozwodzić się już tu bardziej (pokłócimy się na gg), sealanty występują głównie w postaci płynnej :P

Fr0styyy., A co do Megsa, to źle przeczytałem pytanie. http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=6170 zajrzyj tutaj i rozwiej swoje wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie, Wyleciało mi trochę płynu do mycia szyb na fotel i zrobiła się niewielka plama, nie posiadam specjalnego płynu do mycia tapicerki natomiast mam APC Cyclone. Czy mogę zastosować owy preparat do zmycia plamy ?

 

czyściłem APC boczek materiałowy w drzwiach u taty w aucie z jakiś miesiąc temu. nic się nie stało, a wyczyściło ładnie kilka plam. Tylko nie pamiętam w jakim stężeniu jechałem :/

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówię tylko spytam, bo leżał w garażu ;) Ogólnie mam zamiar zamówić Meguiars Ultimate Compound do czerwonego lakieru, wypłowiałego ... ;/ Boli mnie to jak wygląda, przypadkiem trafiłem na to forum i zapoznaję się ze wszystkim jak przywrócić mu blask :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówię tylko spytam, bo leżał w garażu ;) Ogólnie mam zamiar zamówić Meguiars Ultimate Compound do czerwonego lakieru, wypłowiałego ... ;/ Boli mnie to jak wygląda, przypadkiem trafiłem na to forum i zapoznaję się ze wszystkim jak przywrócić mu blask :)

 

Nie przejmuj się ja tam posiadam dwie w/w butelki i czasami coś nimi smaruję.

Wyrzucić szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, moj 1 post i kilka pytań moze dla was śmiesznych ale chciałbym dobrze zrobić swoje autko więc:

Mam taki zestaw:

Meguiars Ultimate Compound

Dodo Juice Lime Prime 250ml

Chemical Guys Wet Mirror Finish Ultra

Chemical Guys Butter Wet Wax 473ml

Chemical Guys Pro Detailer 473ml

 

autko umyte i wyglinkowane.

 

Czy moglby mi ktos napisac, po kolei jak używać tych preparatów, tzn, który najpierw i czy jeden odrazu za drugim czy jak? (polerka mechaniczna)

I jeszcze jakie najlepsze jakie obroty do polerowania najlepiej ustawić na polerce? (taką mam polerke http://allegro.pl/diax-180mm-polerka-12 ... 12755.html regulacja od 1 do 7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, moj 1 post i kilka pytań moze dla was śmiesznych ale chciałbym dobrze zrobić swoje autko więc:

Mam taki zestaw:

Meguiars Ultimate Compound

Dodo Juice Lime Prime 250ml

Chemical Guys Wet Mirror Finish Ultra

Chemical Guys Butter Wet Wax 473ml

Chemical Guys Pro Detailer 473ml

 

autko umyte i wyglinkowane.

 

Czy moglby mi ktos napisac, po kolei jak używać tych preparatów, tzn, który najpierw i czy jeden odrazu za drugim czy jak? (polerka mechaniczna)

I jeszcze jakie najlepsze jakie obroty do polerowania najlepiej ustawić na polerce? (taką mam polerke http://allegro.pl/diax-180mm-polerka-12 ... 12755.html regulacja od 1 do 7)

 

To jakaś prowokacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw UC tylko nie wiem czy ta fibra jako pad w tej polerce się nadaje. Pracujesz podobno do wypracowania, choć mi na DA nigdy się nie udało tego wypracować :D (pracuje mniej więcej 10-15 minut element). Potem dodo LP tak samo do wypracowania z tym że tu to trwa o wiele krócej (mi to zajmuje do 4 minut na elemnt) Potem WMF tez do wypracowania, tak samo jak dodo lub jeszcze szybciej się to wypracowuje. Potem aplikatorkiem Butter Wax, a za jakis czas po myciu P-40 fibrą do wypracowania :D Czekać pomiędzy etapami raczej nie ma sensu. A co do obrotów to im większe tym szybciej, a tak serio to nie wiem bo ja uzywam DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zacieki (water spoty) wewnątrz reflektorów po tym jak złapały nadmiar wilgoci i woda kroplami spływała po plastiku od środka. Mowa tutaj wyłącznie o części przezroczystej - odbłyśnik + pozostała część obudowy są czyste.

 

Czy istnieje dobry sposób, bezpieczny dla odbłyśników i najlepiej 'bierny' (nie moge zbytnio rozlewać wody wewnątrz reflektorów ze względu na niewyciągalną elektronikę żarówek, czyli odpada sposób 'trzepania' reflektorem z jakimś detergentem w środku), który sobie z tym poradzi?

 

Wiem, że szukam cudu, ale może akurat ktoś coś dobrego ma?

 

EDIT: Zdaje sobie sprawe z tego, że temat w jednym wątku był juz na forum poruszony, jednak tamte sposoby są nieco zbyt inwazyjne i też niekoniecznie potwierdzone przez pare osób.

 

EDIT2: Poprawka - moge wlać dużą ilość wody (destylowanej np), ale tylko szkłem do dołu, tak żeby nie moczyć odbłyśnika i elektroniki. W dalszym ciągu odpada energiczne potrząsanie reflektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zacieki (water spoty) wewnątrz reflektorów po tym jak złapały nadmiar wilgoci i woda kroplami spływała po plastiku od środka. Mowa tutaj wyłącznie o części przezroczystej - odbłyśnik + pozostała część obudowy są czyste.

 

Czy istnieje dobry sposób, bezpieczny dla odbłyśników i najlepiej 'bierny' (nie moge zbytnio rozlewać wody wewnątrz reflektorów ze względu na niewyciągalną elektronikę żarówek, czyli odpada sposób 'trzepania' reflektorem z jakimś detergentem w środku), który sobie z tym poradzi?

 

Wiem, że szukam cudu, ale może akurat ktoś coś dobrego ma?

 

EDIT: Zdaje sobie sprawe z tego, że temat w jednym wątku był juz na forum poruszony, jednak tamte sposoby są nieco zbyt inwazyjne i też niekoniecznie potwierdzone przez pare osób.

 

EDIT2: Poprawka - moge wlać dużą ilość wody (destylowanej np), ale tylko szkłem do dołu, tak żeby nie moczyć odbłyśnika i elektroniki. W dalszym ciągu odpada energiczne potrząsanie reflektorem.

 

Jak by się udało to rozebrać to szkło możesz wyglinkować i PB ProPolish 1 lub ProPolish2 na filcu i wiertareczce. Waterspoty z frontowej szyby usunąłem u siebie Glinką i zwykłym cleanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się udało to rozebrać to szkło możesz wyglinkować i PB ProPolish 1 lub ProPolish2 na filcu i wiertareczce. Waterspoty z frontowej szyby usunąłem u siebie Glinką i zwykłym cleanerem.

 

Na razie szukam sposobów bez rozbierania reflektora. Jeżeli miałbym go rozpołowionego, to apc też by styknęło, niestety nie mam tej wygody :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

dostałem w prezencie biały korek 3m 09374 (nie robiłem nigdy na nowym systemie) a chciałem w tym tyg kupic nowy system 3m.

a) czym sie rozni biały korek od zielonego? która pasta jest lepsza?

b) kolega w mieszalni powiedział żeby nie brac niebieskiego 50383 bo to jest tylko cyt "jakis wosk-nabłyszczacz" w starym niebieski 09376 robił robote i uzywałem go

c) kupic zielony zółty niebieski czy zamiast zielonego jechać białym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.