Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozna połozyc Duragloss Track Claw Racing Polish na Clearkote Vanilla Hand Glaze? Mam ten świetny cleaner i nie wiem czy połozyc Tracka. A jesli można to rozumiem,że nastepna warstwa dopiero po co najmniej 12 godzinach? Dobrze myślę? Dziekuję z góry za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Borek123, co do Tripple się nie wypowiem,ale co do SRP :) powiem,że fajny produkt :)

daje radę i są po nim widoczne efekty :)

wiadomo w 100% nie przykryje wszystkiego,ale po przejechaniu 2x daje fajne rezultaty w postaci dużego zaniku mikrorysek ( w 100% nie usuniesz trzeba by było polerować )

 

poza tym potrzebujesz krycia ?

przecież kilka myć i nie będzie produktu ... a przynajmniej nie taki jak był ... nie lepiej usunąć te ryski i wtedy coś kłaść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 szybkie pytanka do doświadczonych:

 

a) Sealanty w płynie nakładacie ruchami okrężnymi czy nie?

b) Po jakim czasie spolerowujecie w/w woski? Ja robię to po 45min i w sumie nie wiem czy to dobrze, czy źle.. :o

c) Jaka jest wydajność w doświadczonych rękach przy takich woskach? Np. Megsa NXT 2.0 pobieram około 2 maleńkie kropki na 1 element = to mało czy dużo?

 

Pytania trochę śmieszne i irytujące, ale trochę mi się przydadzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masterem nie jestem, ale...

a) Sealanty w płynie nakładacie ruchami okrężnymi czy nie?

Najpierw nakładam okrężnymi, później tym samym, nasączonym aplikatorem poprawiam prostymi ruchami, żeby lepiej rozprowadzić i zdjąć ewentualnym nadmiar.

 

b) Po jakim czasie spolerowujecie w/w woski? Ja robię to po 45min i w sumie nie wiem czy to dobrze, czy źle.. :o

 

Wg wskazań producenta. Chociaż przy Duragloss'ie możesz zostawić na dłużej ;)

 

c) Jaka jest wydajność w doświadczonych rękach przy takich woskach? Np. Megsa NXT 2.0 pobieram około 2 maleńkie kropki na 1 element = to mało czy dużo?

 

'maleńkie kropki' i 'element' to wartości, powiedzmy, nieokreślone... Równe pokrycie, bez niepotrzebnego nadmiaru, więc jeśli te 'maleńkie kropki' są w stanie ładnie pokryć cały 'element', to jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma doświadczenie z ClearKote jak postępować z

1.ClearKote Vanilla Hand Glaze claner pracujemy jak w większości clanerów czyli pad bawełniany wcieramy i resztę zbieramy fibrą ?

2.ClearKote Yellow Cream tu nie mam żadnego pomysłu! wcierać wycierać zostawić i na to wosk?

3.ClearKote Carnauba Wax tu nanieś naniosę ale po jakim czasie polerujemy? tak jak w przypadku duraglossa około godzinki czy wystarczy 10min?

 

I jeszcze pytanie czy z tymi produktami pracuje się lekko i przyjemnie jak z duraglossem czy to inna baja ? Jak z trwałością?

:ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie- średnio...

 

Rok temu jak testowałem grzecznie siedział 2 miesiące na VHG.

 

ClearKote Vanilla Hand Glaze claner pracujemy jak w większości clanerów czyli pad bawełniany wcieramy i resztę zbieramy fibrą ?

 

Tak

 

ClearKote Yellow Cream tu nie mam żadnego pomysłu! wcierać wycierać zostawić i na to wosk?

Próbowałem i tak i tak. Nie zauważyłem większej różnicy. Śmiało możesz nałożyć na cały samochód i zetrzeć później całość - zejdzie bez problemu.

 

ClearKote Carnauba Wax tu nanieś naniosę ale po jakim czasie polerujemy? tak jak w przypadku duraglossa około godzinki czy wystarczy 10min?

Poleruj od razu po nawoskowaniu całego auta. Zrób test palca dla pewności ale nie sadze ,żeby przy tych temperaturach był jakiś problem. Oczywiście zaczynaj polerowanie od tych elementów na które najpierw nakładałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Lusso Revitalizing Creme jest lekko ścierny? Bo zastanawiam się czy jest różnica przy ręcznym aplikowaniu a maszynowym - póki co to aplikowałem Lusso ręcznie ale ktoś zapytał czemu nie obskoczę tego maszyną, a wiadomo lepiej zapytać fachowców ;)

Drugie pytanie to polecacie do krycia Super Resin Polish Autoglym? Jego się stosuje po odżywce ( Lusso ) czy przed ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusso Revitalizing Creme to nieścierny, bazowany na olejkach cleaner dla lakieru Twojego samochodu. Ten produkt łagodnie czyści lakier usuwając pozostałości starych wosków, osadów, złogów utlenionego lub “martwego” lakieru

 

Opracowaliśmy LUSSO REVITALIZING CREME, cleaner do lakieru niezawierający jakichkolwiek agresywnych środków ściernych. Może być nakładany zarówno ręcznie jak I jest całkowicie bezpieczny do nanoszenia maszyną orbitalna/DA, rotacyjną czy DA. Sugerowalibyśmy stosowanie maszyny orbitalnej.

 

Wszystko jest na tacy. http://www.lussooro.pl/stosowanie.html

Ręcznie i na DA bezproblemowo. Na rotacji nie używałem

Drugie pytanie to polecacie do krycia Super Resin Polish Autoglym? Jego się stosuje po odżywce ( Lusso ) czy przed ?

SRP ma cząsteczki ścierne, a LVC to typowy cleaner-odżywka, więc jeśli już chcesz używać obu, to najpierw SRP, ale nie wiem, czy lusso nie usunie wypełniaczy SRP :o Próbuj, próbuj, próbuj :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.