Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy Trix jest tak samo skuteczny jak IronX jesli chodzi o dekontaminacje, usuwanie zanieczyszczeń metalicznych ?

 

Przyłączam się do pytania. Chcę kupić do felg Trixa. Czy będzie tak samo skuteczny jak IronX. Czy Trixem mogę czyścić dolne partie karoserii samochodu ze smoły i innego syfu bo widziałem, że tak ale zastanawiam się czy tak mocny środek nie zaszkodzi karoserii.

Czym nakładać TriXa, IronXa na felgi bo jak atomizerem tym z kompletu to strasznie szybko skończy mi się ten specyfik. Widzę po APC jak przy każdym myciu spryskuję felgi, ubywa w oczach....

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barteq161, Dzieki za pomoc, ale nie trafiłeś. Przeliczyłem sobie uncje. Dla potomnych:

 

Sonus Shampoo Gloss 3/4 uncji na wiaderko 3 galonowe, czyli 30 ml szamponu na wiaderko 12-13 l ;)

 

 

Właśnie miałem napisać - 25-30 ml na średniej wielkości wiadro w zupełności wystarcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy QD można kłaść na mokre auto po bezdotyku? Podobno nie suszyć ręcznikiem, nawet jak tylko "dotykam" lakier?????

Przecież na QD jest napisane, że można nawet kłaść na delikatnie zakurzone auto to chyba lepiej na umyte i mokre???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo100, po bezdotyku nie wyciera się samochodu, podejdzie Ci pod ręcznik ziarenko piasku i masz lakier do ponownej korekty :)

 

Rozumiem więc, że QD kładziemy tylko po myciu na dwa wiadra??????

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo100, ew. jeśli tylko auto jest okurzone, to bezdotyk i QD z tego co kojarzę, jeśli coś nie tak, to poprawcie ;)

 

Właśnie tak zrobiłem bo autko mam po korekcie tydzień. Dzisiaj lekko zakurzone, bo cały tydzień była super pogoda, przepłukałem i nałożyłem QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie pytanie dlaczego Glpitone GT12 nie można stosować do kierownicy (według instrukcji)?

 

to jak można czy nie ?

tfelek, no właśnie według instrukcji jest to zabronione. Stąd pytanie dlaczego, skoro jest to środek o neutralnym ph. :dontknow:

Jak to w końcu jest z GT12, bo faktycznie na etykiecie jest napisane aby nie używać do kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie pytanie dlaczego Glpitone GT12 nie można stosować do kierownicy (według instrukcji)?

 

to jak można czy nie ?

tfelek, no właśnie według instrukcji jest to zabronione. Stąd pytanie dlaczego, skoro jest to środek o neutralnym ph. :dontknow:

Jak to w końcu jest z GT12, bo faktycznie na etykiecie jest napisane aby nie używać do kierownicy?

 

 

GT12, jak to Gliptone, zostawia tłusty film po zastosowaniu. Wydaje mi się że wg producenta ze względów bezpieczeństwa nie powinno się smarować nim kierownicy - może być nieco śliska, w zależności od stanu/rodzaju skóry. Na 100% dłonie przesiągną jego zapachem, nie jest to szczególnie przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie czysto hipotetyczne. Co zrobić kiedy wystawiam auto na wygrzanie wosku, wjeżdżam później do garażu na wypolerowanie, a na aucie jest masa kurzu?

 

Jak długo dać się woskowi pocić? np. taki Zymol Carbon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...

 

Jaki dressing do wnętrza da najbardziej matowe wykończenie??

 

Chodzi mi o deskę a głównie podszybie.... Stosowałem PBNL oraz Pink Sheen i w słońcu mam masakrę nic nie widzę, bo mi się wszystko święci w szybie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...

 

Jaki dressing do wnętrza da najbardziej matowe wykończenie??

 

Chodzi mi o deskę a głównie podszybie.... Stosowałem PBNL oraz Pink Sheen i w słońcu mam masakrę nic nie widzę, bo mi się wszystko święci w szybie....

 

 

Pink Sheen się świeci ? Jaki to samochód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie czysto hipotetyczne. Co zrobić kiedy wystawiam auto na wygrzanie wosku, wjeżdżam później do garażu na wypolerowanie, a na aucie jest masa kurzu?

 

Jak długo dać się woskowi pocić?

 

Również podłączam się pod pytanie tylko u mnie idzie RED :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.