Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gdzieś widziałem taki temat, albo mi się wydaje, ale pytanie jest następujące: w jakiej temp. trzymać najlepiej kosmetyki (z woskami na czele)? Bo planuję jakąś lodóweczkę i znalazłem super, ale tam kontrola temp. jest w przedziale 5-10stC i nie wiem czy to nie za mało.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam Coli476 i glinkę w lodówce na górnej półce (tam gdzie nie rzuca się w oczy)

Dla wosku to dobrze że jest w chłodnym bo od ciepła zaczyna się jakby rozwarstwiać (kiedyś miałem zostawiony w bagażniku na słońcu).

Schłodzony wosk też lepiej się nakłada bo mniej go bierzesz na aplikator = cieńsza warstwa = lepiej ;)

Co do glinki to jak miałem ją w samochodzie (podzieloną na 4) w org pudełku położoną na boku to od ciepła spłynęła się w całość także lepiej będzie jej w chłodnym (przy użyciu rozgrzewam ją w dłoniach ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem iż optymalna temperatura to ok 12 (ale nie więcej) czyli twoje 10 jest ok bo znane są już przypadki zmrożenia wosku gdzie robi się po nim serek. Zaś nakładanie zimnego/zmrożonego wosku nie wiem czy ma sens jak optymalna temp dla aplikacji wosku to 17 stopni. Nakładanie łapkami to już wedle zimnej teorii mija się z celem.

ok 12 stopni mam przez cały ok w piwnicy i nie miałem problemów żadnych ani z nadtapianiem czy rozwarstwianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np. APC Nielsen Cyclone mogę przelać do zastępczego opakowania jeśli oryginalny 5l baniak nie jest poręczny czy jest to zbyt silny środek? Są jakieś przeciwwskazania żebym przechowywał go np. w plastikowej butelce po napojach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np. APC Nielsen Cyclone mogę przelać do zastępczego opakowania jeśli oryginalny 5l baniak nie jest poręczny czy jest to zbyt silny środek? Są jakieś przeciwwskazania żebym przechowywał go np. w plastikowej butelce po napojach?

 

Nic się nie powinno stać z butelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

Mam takie pytanie. Otóż miałem na zderzaku lekkie zarysowania. Kupiłem na allegro zestaw do naprawy, pomalowałem i nawet kolor pasuje tylko ze mam problem z tym ze widać miejsce w którym była naklejona taśma(dzieląca miejsce malowane od reszty). Nie chodzi o to ze się odcień farby różni tylko to wygląda tak jakby miejsce malowane było troszkę grubsze niż stary lakier. Czy można coś z tym zrobić.?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly_ZE, papierek 2000 na klocku ,a następnie futro i powinno być ok ,ale drugim razem pamiętaj żeby nie odcinać taśma tylko zapylać kawałeczek dalej niż miejsce lakierowane i będzie dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanie jak i gdzie przechowywać glinkę i wosk ?

 

wosk Chemical Guys Butter Wet Wax

Glinka bilt humber

 

Chyba w lodówce to przesada co nie?

Zaciemnione, chłodne miejsce w zupełności wystarczy. Zwłaszcza tyczy się to glinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.