Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

mam do was pytanie czy macie jakiś patent aby kurz (delikatny kurzy) który widać tylko z bliska nie osiadał na czarnym lakierze?

do auta użyłem

Chemical Guys Butter Wet

Bilt Hamber

Duragloss 901

Megs'a Quik detailer

 

Oczywiście w prawidłowej kolejności(a mycie przed glinkowaniem było nawet dwa razy) tylko ten delikatny kurz na drugi dzień który osiadl mnie denerwuję, z daleka lub nawet z metra tego nie widać, auto nabrało błysku pięknego, tylko jak ktoś blisko podejdzie to widać kurzyk

 

Po prostu mikrofibrą wycierać go ? Czy z tym nic nie zrobimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pytanie z gatunku kretyńskich - po 2 latach chciałbym przesiąść się z colliego 476 na coś dającego większy efekt wizualny, ale mimo wszystko trwałego. co polecicie?

 

Coś z dużą ilością wosku Carnauba np Coli 915. Ale to głownie zależy od budżetu. Bo jak masz szerszy to Zymol Carbon czy Titanium + Zymol Cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę na razie iść w temat wosków z wyższych półek. na to jeszcze przyjdzie czas :)

 

To nie będzie łatwo dobrać coś super trwałego z super wyglądem za niską cenę. Możesz pokusić się o DJ Blue Pro lub Purple haze Pro lub Lusso Oro tester + cleaner (65 zł za wosk tester) ewentualnie zestaw Duragloss 111 + 101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi ostatnie pytanie wpadło do głowy, użyłem

Chemical Guys Butter Wet , z tego co wiem to jest bardziej wosk na wet look a nie na trwałość, więc jak spadnie deszcz to mam nic nie robić po deszcze i czekać aż samo auto

wyschnie, czy lepiej przetrzeć go mikrofibrą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ostatnio czytałem że wyszło jakieś nowe futro lepsze od dotychczasowej oferty rynkowej :o ktoś wie o które chodzi ? chyba że mi się to przyśniło :mrgreen:

 

EDIT: dobra już wiem że chodzi o futro Menzerny, tylko chyba jeszcze nie ma w sprzedaży, któs wie kiedy można się spodziewać w sklepach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam.

 

Jaki można zrobić następny krok po Achillesie ??

 

Zrobiłem moją czarną Anićkę (Skoda O II) Achillesem wypracowanym polerką, na to Colli 476. Usunąłem "drobnicę" jeśli chodzi o ryski. Efekt ogólny bardzo fajny, ale bliższa inspekcja pokazuje, że istnieje nadal pole do popisu. :oops:

 

Na pełną korektę się nie piszę, mam za mało doświadczenia, wyczucia i wiedzy.

 

Chciałbym małymi kroczkami pogłębiać poprawę stanu lakieru.

 

Myślałem o UC Meguiars, ale nie wiem, czy to będzie krok do przodu.

 

Poradźcie coś bardziej ingerującego niż Achilles, a przy tym bezp. dla lakieru, który dostanie się w moje - mało wprawne - rączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już pracowałeś polerką i dałeś rade ,nie narobiłeś szkód, to bez obaw możesz wziąść się za dogłębną polerkę ,myślisz że jak weżniesz mocniejszą pastę to zetrzesz lakier???? ,jak ktoś ma talent to można wykończającą pastą narobić szkód, więc do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smalec, Ja Ci polecę korektę.

 

auto jest po korekcie ;) chodzi mi o lepszy look po wosku niż po zwykłym collim. z czarnego lakieru zdecydowanie da się wyciągnąć coś ciekawszego, niestety nie mogę jednak pozwolić sobie na nietrwałe rozwiązanie. a że w temacie wosków nigdy przenigdy nie siedziałem to zadaję głupie pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spotkał się ktoś z czymś takim?

 

(klamka w hondzie cr-v)

zacieko.jpg

 

W rzeczywistości wygląda to trochę lepiej, jednak jest to jakby zaciek. Wydaje się, że to sprawka Decabit'a, ale pewności nie mam. Czyszczenie szamponem i APC nie przyniosło rezultatu. :oops:

 

EDIT:

Benzyna ekstrakcyjna nie pomogła, ani bardzo mocny środek do czyszczenia(Tenzi niestety nie był nigdzie dostępny), ale Nielsen Super a Sheen dał całkiem radę. Po położeniu kilku warstw zaciek jest już prawie niewidoczny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.