Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Forumowicze,

cześć Marcinie,

czym wiecej czytam to mniej z tego wszystkiego wiem

nie przejmuj się,

otoz kupilem megsa ultimate compand

rety, mogłeś kupić ewentuanie ultimate compound, ale nie compand... jeśli nie masz maszyny lub masz DA, to całkiem nieźle zrobiłeś, w każdym razie.

ale zaczolem czytac o manzernie

nie, nie, nie "zaczoles" tylko zacząłeś. to dobre posunięcie, bo pasty są fajne i warto w przyszłości je rozważyć, zwłaszcza, kiedy będziesz chciał wykorzystać maszynę rotacyjną

i teraz sam nie wiem ktora pasta bedzie lepsza??

my też nie, bo nie wiemy w jakim stanie jest lakier na Twoim aucie ani o której paście menzerny myślałeś ani czy dysponujesz maszyną

I jeszcze pytanie odnosnie lakieru na celice

znów wróżymy z fusów! jaki kolor, jaki kod, jaki rocznik, czy lakier jest oryginalny czy auto było malowane???

czy jest on trudny do polerowania?

sądząc po dzisiejszym niebie, za bardzo się nie namęczysz, o ile mówimy o pierwszej generacji tego modelu. jeśli o ostatniej, to może być bardzo różnie, w zależności od koloru i typu lakieru.

 

jak widzisz, na każde z zadanych pytań można jakoś odpowiedzieć, tylko, że te oodpowiedzi będą tak samo konkretne jak pytanie. podaj nam dokładny opis auta, stanu lakieru (zdjęcia nie zaszkodzą), zmieść takie kompletne pytanie we właściwym dziale, a wówczas na pewno uzyskasz odpowiedź, która Ci rzeczywiście pomoże i wyniesiesz z tego wiedzę, która pozwoli Ci zrobić coś lepiej i szybciej. A tak na marginesie, serdeczna prośba - szanujmy nasz język ojczysty!

 

[ Komentarz dodany przez: rychu: 27 Kwiecień 2012, 00:15 ]

[mod]Julian! Nie stosujesz się do zasad tematu - odpowiedzi mają być na jedno, dwa zdania! :D [/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coolz86, można, o ile nie ma metalowego "okucia"/opaski spajającej włosie. Można wykorzystać tak na pradę każdy dobry pędzel, tylko trzeba bardzo baczną uwagę zwracać na to, jak jest wykonany. Optymalne, choć pewie mniej trwałe, są pędzle ze 100%-owym wykończeniem z tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taki zwykły pędzelek do malowania można wykorzystać do czyszczenia brudu w zakamarkach z APC?

 

Pewnie że można tylko szukaj z plastikowymi obejmami na włosie (są takie), ostatnio kolega w realu znalazł takie jak używamy (dedykowane), poza tym te dedykowane nie są wcale droższe od tych do malowania i mają więcej włosia. (albo cena taka sama), więc po co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBi ja szukałem i były tylko droższe te które się nadawały.

 

A moje pytanie: co zrobić z małymi pajączkami (kilka punktów na masce i dachu) pękającego klaru (takie małe pajączki), jak to zabezpieczyć i jak podejść do tego podczas polerki?

Ja ze swojej strony myślałem żeby lekko zmatować to lakierem wodnym, i kroplą klaru (wykałaczką) potraktować to miejsce. Na pewno nie będzie to niewidoczne czy super ale przynajmniej będzie zabezpieczone i nei będzie podchodził pod to wosk (wtedy jest biały punkcik).

 

Co radzicie?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dosyć pilnie czegoś do ręcznego mycia samochodu. W sklepie pod nosem mam do wyboru:

 

Kaja rękawica GIGA z mikrofibry do delikatnego czyszczenia szyb i karoserii z splotem chenille

kaja_rekawica_giga_s.jpg

 

Kaja rękawica futro do mycia lub woskowania lakieru - do wielokrotnego użytku

kaja_rekawica_futro_s.jpg

 

Kaja gąbka GIGA z mikrofibry, dwustronna do ściągania mocniejszych zabrudzeń z splotem chenille

kaja_gabka_giga_niebieska_s.jpg

 

SONAX gąbka z mikrofibry, dwustronna do delikatnego mycia z splotem chenille

sonax_gabka_do_mycia_auta_428_100_s.jpg

 

Wszystko w cenach 10-20 zł. Co będzie najdelikatniejsze dla lakieru?

Niestety rękawicy Megs'a nie maja :zly: ale może lepiej dozbierać do czegoś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Leniwiec faktycznie nick pasuje :D sa 3 sklepy z odbiorem osobistym w warszawie i tam kupisz rękawice megsa albo car-pro .

np.

 

http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka ... -mitt.html

 

Sklep z grodziska ale odbiór wieczorem na Jelonkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ultratouch, dziękuję za podpowiedź. Rękawica numer 1 od Sonaxa rożni się właśnie tym, że Sonax ma z jednej strony frędzle a z drugiej materiał. Ta niebieska jest z obu stron z frędzlami - która opcja lepsza do mycia?

 

[ Dodano: 27 Kwiecień 2012, 14:25 ]

piotr13, Ursynów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13, pracuje na ul. Trakt Lubelski, więc do autokosmetyków mam dosłownie 2 minuty piechotą ;) I tam mają tą rękawicę - wezmę ją na próbę, chyba 15-letni lakier się mimo wszystko nie obrazi :roll:

 

Na Bemowo wstąpię kolejnym razem na poważniejsze zakupy 8-)

 

Dziękuję wszystkim za porady :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.