Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam ,mam pytanie w temacie Glinka?

czy zle dobrana Glinka moze natobic rys pionowych(prostych)?

i czy od glinkowania powstają swiryle?

pozdrawiam

 

Jak będziesz tarł nią po lakierze bez lubrufikacji to może pozdzierać lakier. Glinka za słaba nie zbierze brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielebny, jak glinka może zedrzeć lakier? Nie dawaj nowym userom takich informacji, to jakiś żart lub złośliwość.

buff n shine, zbyt agresywna glinka może zrobić zmatowienia lub delikatne rysy.

carbon - kilka minut, glasur tak samo. na pewno ścieranie po skończeniu woskowania całego auto to zbyt długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielebny, jak Glinka może zedrzeć lakier? Nie dawaj nowym userom takich informacji, to jakiś żart lub złośliwość.

 

Dzisiaj akurat mi pozdzierała w niektórych miejscach ale to przez to ze lakier był parchaty i miał braki w strukturze. W innym aucie miałem sytuacje kiedy glinka zdzierała lakier (zabarwiona była nim) ale to przez to ,że lusterka lakiermistrz pomalował tylko bazą bez klaru. A w normalnych przypadkach to faktycznie może zmatowić ale ja jakoś tego nie zauważyłem a słowo zedrze jest na wyrost z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, ja niedawno wyrzuciłem pół tej żółtej glinki. Nie mogłem się z nią wymocować na tyle, na ile chciałem, a robota paliła, więc musiałem jakoś sobie poradzić. Teraz zwracam baczniejszą uwagę na opakowanie glinek - ten zestaw dwóch z carpro daje radę. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście poradzili na taką sytuację (chodzi mi o wnętrze auta):

 

Auto bez szyb, w środku tylko deska i cała instalacja elektryczna, wszędzie nowy lakier. Problem w tym że wszystko jest niemiłosiernie zakurzone.

Jak najmniej inwazyjnie usunąć ten kurz przy założeniu że nie można użyć bieżącej wody.. ?

Jest coś lepszego niż kilka wilgotnych mikrofibr?

To niestety nie jest lekki kurz, taki dla dustera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście poradzili na taką sytuację (chodzi mi o wnętrze auta):

 

Auto bez szyb, w środku tylko deska i cała instalacja elektryczna, wszędzie nowy lakier. Problem w tym że wszystko jest niemiłosiernie zakurzone.

Jak najmniej inwazyjnie usunąć ten kurz przy założeniu że nie można użyć bieżącej wody.. ?

Jest coś lepszego niż kilka wilgotnych mikrofibr?

To niestety nie jest lekki kurz, taki dla dustera :/

 

Rozumiem ,że chodzi Ci o blachę? Jeśli tak to Optimum No Rinse idealnie się do tego nada.

 

clearkote vanilla hand glaze- czym to aplikowac ? aplikator piankowy/bawelniany ? czy szmatka z mikrofibry ?

 

Aplikator bawełniany lub mikrofibrowy, piankowego nie polecam.

 

Co myślicie o DURAGLOSS Swirl Mark Remover?

 

Dobry cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie doczyszczenia skóry - potrzebuję doczyścić fotel, z którym praca z cleanerem colourloock nie ma sensu - jest taki brudny. czyszczę i czyszczę a ściereczka dalej brudna jak się masz. czym to pojechać - apc w mocniejszym stężeniu? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.