Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

vwosiu, ja bym wolał umyć zwykłym ph-neutralnym szamponem,jeśli są w miarę czyste, to powinno wystarczyć. Sam ostatnio eksperymentowałem na polerowanych rantach i źle sie to skończyło.

kubi78, Do FF3000 czarna będzie ok, ale białą bym sobie darował i poszedł w gąbki Urban i jakimś tanim talerzem oporowym. w ogóle Urban jest znacznie lepszy od G-Mopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

vwosiu, ja bym wolał umyć zwykłym ph-neutralnym szamponem,jeśli są w miarę czyste, to powinno wystarczyć. Sam ostatnio eksperymentowałem na polerowanych rantach i źle sie to skończyło.

do tej pory używałem r222 wheel cleaner i mogę polecić do polerowanego aluminium, u mnie z rantami przez caly sezon mycia nic się nie działo. To nie bede eksperymentował na swoich poczekam i kupie to co sprawdzone :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Planuję wkrótce zrobić korektę lakieru (srebrna vectra c). Mam już trochę sprzętu różnego rodzaju, ale zastanawiam się czy nie zainwestować w coś lepszego.

 

Z tego co obecnie posiadam to DAS-6 (czyli nie rotacja i wiem, że to już będzie mały problem), PB SSR 1, 2 i 3, do tego pady 3M zielony, pomarańczowy i żółty (płaskie). Mam też jakieś pady z APP (bodajże czarny wafel) do finiszowania. Lakier nie jest mocno zniszczony w paru miejscach drobne rysy, ale to bym ogarnął papierem wodnym. Czy taki zestaw wystarczy? Czy lepiej zainwestować w rotacje i pasty 3M albo Menzerny? Na korektę będę w stanie poświęcić jakieś 6h dziennie przez jeden tydzień, tylko moje pytanie czy warto się tym bawić czy poczekać i dokupić inny sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escimo, nie zaczynaj zabawy z papierem bez rotacji. Jeśli już będziesz zdecydowany na kupono rotacji, raczej wybierz pasty Menzerny (np. 500, 2500 i 4000) zamiast 3M. Będziesz mógł kupić małe opakowania i bez stresu eksperymentować. Gąbki powinny być ok.

Dysponując tylko DAS-em, nie nastawiałbym się na pełną korektę. Raczej mocne odświeżenie. Zanim jednak kupisz rotacje, daj szansę DA, może akurat na Twoim lakierze będzie wystarczająca, a osiągnięty poziom korekty okaże się satysfakcjonujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu talerza mocującego do polerki i kilka gąbek oraz futra. Polerka ma mocowanie M14, potrzebuję talerz około 12cm średnicy oraz futro polerskie do tlenku ceru, gąbkę do UC, które mi zostało po zeszłorocznym tarciu ręcznym, gąbkę miękką do Ultimate Polish. Myślałem o takim zestawie:

 

- 125mm talerz mocujący z rzepem (AP001) flexipads

- 135 x 35mm gąbka polerska pomarańcz (44715) flexipads

- 135 x 35mm gąbka polerska biała - twarda(44710) flexipads

- 130mm futro polerskie (40244) flexipads

 

Czy będzie to miało ręce i nogi, czy coś zmienić? Może zamiast białej wziąć ultra miękką (135 x 35mm gąbka polerska żółta miękka(44720) flexipads)?

Czy do UC bedzie dobra biała? Wszelkie rady mile widziane :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, mój błąd, chodziło mi o filc a nie futro.

wezmę więc do szkła:

http://showcarshine.pl/pady-i-bp/731-fl ... szkla.html

oraz pady żółty i pomarańczowy

powinno być w porządku :)

 

w linku jest błąd wiem, bo niby 75mm, ale to link jednak do 130mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.