Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

Średnica felgi nie ma większego znaczenia gdy nie trafisz w dziure;). Ważna jest szerokość opony. Im węższe opony tym na śniegu lepiej się jezdzi i hamuje . Tego roku pojechałem do pracy rano a w południe spadł śnieg. Miałem niestety letnie opony z przodu 225 a z tyłu 255 i trakcja była zerowa. Gdybym miał letnie około 195 mm to myślę że było by przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

krzysztof410199, Średnica koła ma znaczenie- im mniejsza, tym niższe przełożenie, co przekłada się na przeniesienie mocy/momentu na asfalt. Im większe koło, tym 'płynniej' ruszasz. Powiedzmy, jak ruszanie na pierwszym lub drugim biegu.

Dlatego np w traktorach koła z tyłu są jakie są.

Chociaż faktycznie największe znaczenie jeśli chodzi o wymiary ma szerokość opony.

Wąskie opony są lepsze na śniegu ze względu na większy nacisk powierzchniowy- wcinają się przez warstwę śniegu, z kolei na suchym szersze opony są lepsze-większy kontakt z powierzchnią=większe tarcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - zagadka :-]

 

Jak umyc lampy przednie ( plastikowe,brak mozliwosci demontazu klosza,jedynie wymontowanie zarowek ) zeby po umyciu wysychajaca woda nie zostawila sladow na kloszu od srodka,odblysniku,soczewce i wszystkim co jest w lampie.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mogę powiedzieć, że zamiast Bosh kupiłem trochę tańsze Valeo - na razie są ok (nie skaczą i nie piszczą), ale miałem może okazje ze 4 razy użyć (i jeszcze nie gdy jechałem więcej niż 80kmh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JM63, nie wiem jak do Twojego auta, ale podejrzewam, ze cena zbliżona .

Mianowicie do mojego wycieraczki na przód Boscha z przesyłką z all~ jakieś półtora roku temu 70-80zł? Przetrwały mazanie po lodzie niejednokrotne, przebieg ok hmm 15tys. km ?

Po przetarciu zbierają jak nowe, także czego chcieć więcej ?

 

Za jakość się płaci (niekoniecznie słono tak jak tutaj ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.