Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Takie pytanie odnośnie środka do felg:

Jest sens brać ValetPRO Blue gel i nielsen non acidic alu, czy lepiej zastosować pojedyńczo?

Ogólnie, czy oba środki są hmm "potrzebne", czy można ich po prostu używać zamiennie?

Blue gel to produkt do mocniejszych zabrudzeń, czyli np. jak czyścisz felgi przed sezonem. Nielsen non acidic alut to preparat do bieżącego czyszczenia, czyli używasz go jak myjesz auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Nie mogę znaleźć informacji, a kiedyś o tym czytałem ;/

 

Jak się ma skuteczność nafty do IronX?

 

Pozdrawiam

 

Nafta usuwa tylko smołę, asfalt i niektóre kleje.

Iron X całą resztę syfu w tym opiłki z klocków hamulcowych. Iron X nie działa na smołę i kleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jeszcze IronX-a czy da rade czymś troszkę bardziej budżetowym go zastąpić?? Chodzi o to ze kompletuje swoje pierwsze kosmetyki i chwilowo mój budżet nie zniesie już zakupu IronX-a ;)

Moze jakieś Tenzi lub coś w tym przedziale cenowym albo coś w miarę uniwersalnego co tez poradzi sobie z metalicznym osadem.... Do felg właśnie jeszcze nic nie wpakowałem do koszyka i szukam takiego złotego środka tylko ciężko wybrać mi coś uniwersalnego.... Felgi dość mocno zapuszczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_arek_, Podobny w działaniu do IronX jest ponad połowe tańszy Wolf's Chemicals Decon Gel.

 

Jak chcesz zwykły tani płyn do felg to mozesz kupić Tenzi En-Jee.

 

tylko ze ten alux jest do nielakierowanych felg :)

a do jakich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za głupoty wypisujesz, chcesz traktować polerowane felgi środkiem kwasowym? :shock: Po polerce zostaną jedynie wspomnienia... Już widziałem taką wypowiedź tylko nie wiem, czy powtarzasz to po kimś, czy to Ty byłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem a chodzi konkretnie o polerkę auta które ma już swoje lata i lakier wyblakł na słońcu jeśli możecie to podpowiedzcie jakich środków użyć dodaje też fotkę auta

 

255666928e7c2344m.jpg

 

na zdjęciu widać inny odcień błotnika który chcę przepolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz cale forum na temat tego czego możesz użyć zależnie tylko czy masz maszynę czy ręczna robótka....

 

A tak na marginesie czy to jest na pewno ten sam lakier bo mi tu na jakiś pomarańczowy bardziej wygląda...

 

No to jeszcze tak na zakończenie co lepiej poradzi sobie z syfem z klocków itp VP Blue Gel czy Tenzi Alux??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quest, bierz Reda, lato idzie, do tego z LP będzie bardzo fajnie grał, a colli sobie kupisz na zimę.

Jest silnie kwasowy i matowi, nie mialem Tenzi alux ale gdzies czytalem ze moze niszczyc lakier na felgach.

pomieszałeś totalnie, lakierowi nic nie zrobi, no chyba że będziesz przesadzał z czasem leżenia i częstością uzywania. Polerkę za to niszczy w 0,5 sekundy. Do polerowanych felg tylko normalny neutralny szampon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze IronX to wiem :P Szukam czegoś w miarę uniwersalnego co by mogło być użyte na pierwszy raz i dało jak najlepsze efekty i żebym nie musiał mieć kilku środków usuwających dane dla nich zabrudzenia.... Jest to tylko i wyłącznie chwilowo podyktowane brakiem $$ na poszczególne "chemikalia" ;) Irona na pewno zakupie ale jeszcze nie teraz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytam i czytam na forum i mam już wybrane prawie wszystkie zakupy lecz brakuje mi tylko tego mam srebrne auto i nie chciałbym uzyskań na nim jak najlepszy wet look tylko nie wiem w końcu co kupić

na cleaner lub odżywkę i wosk chcailbym wydać z 250-300 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.