Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Dystrybutor
kosmetyki samochodowe zostaw spokoju ;)

 

aaa może Was zaskoczę ale APC można kupić np. w Tesco w dziale chemii domowej :) Jest przeznaczone m.in. do mycia podłóg (nie testowałam jeszcze) :)

 

A kolejną ciekawostką jest użycie Megsowego Glass Cleanera do mycia lakierowanych (wysoki połysk) mebli w salonie :) Teściowa mówiła, że się sprawdza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
nie ma to jak dać teściowej coś do przetestowania, jak się nie sprawdzi to i tak u niej :lol:

 

he he nie no teściowie Megsa znają jak własną kieszeń więc raczej by nie dali sobie wcisnąć tzw. "kitu" :mrgreen:

 

Tylko tu mamy specyficzny typ zabrudzenia czyli cementopochodne, a na to musi być konkretny killer, chociaż może i coś kwasowego do felg by dało radę :-]

 

Racja... chociaż kto wie co oni leja do takiej butelki z "tescowym" APC :mrgreen: Nie wiem czy bym się nie bała do felg użyć nie mówiąc o podłodze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosował ktoś np. APC do mycia płytek po fugowaniu ?? Ew IPA ?? :)
Chodzi Ci o "mazy" po fugowaniu płytek? Jesli tak, to uzywałem APC Daisy z Tesco (moze to o tym pisze Wiola?) i slady po fudze antracyt Mapei schodziły bez problemu. Grunt, to robić to szybko jak tylko bedzie mozna wejsc na plytki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak co do płytek, to jak ja jeżdze/łem na tzw roboty i kładłem płytki to zawsze po sobie sprzątełem. Czyli po zakończonej pracy, resztki tej mazi fugowej od razu zmywałem bo czasem sobie można niemałych kosztów narobić ( leząca fuga na gresie nieszkliwionym/technicznym).

Póżniej gdy juz na prawdę duża cześć fugi jest zmyta i zostaje tylko takie jakby mleczko na płytkach to bez problemu domowym płynem do podłog i mopem to zmyjesz. ( spójrz tylko po jakim czasie możesz wejść z chemia na fugi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

89matthew89, Proponuję zrobić test na masce pół na pół samo SRP + wax 2.0 i z wcześniejszym UC.

 

Tylko żeby test był prawdziwy to po przejździe na stronie z UC użyj IPA i tak samo po SRP. Póżniej na to wosk i wtedy sprawdź efekty.

 

Kolego sinner, nie kwestionuje Twojej wiedzy ani nic w tym stylu, ale uważam że troszke źle podowiadasz w tym wypadku. SRP to taki bardziej cleaner/AIO który coś tam zniweluje i cos tam wypełni.

UC w 100% lepiej sie sprawdzi w tym wypadku, gdyz z tego co wyczytałem kolega 89matthew89, chce bardziej zrobić korekte lakieru aby efekt pozostał na dłużej. SRP w tym przypadku ma działać tylko jako wypełniacz bo wiadomo że ręcznie wszytskiego nie usunie, więc to co zostanie będzie sobie systematycznie wypełniał.

A gdyby użył tylko SRP to owszem efekt jest fajny ale co z tego jak po kilu myciach wraca to samo bo wypełniacze zostały wymyte....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariello01 napisał/a:

Tylko żeby test był prawdziwy to po przejździe na stronie z UC użyj IPA i tak samo po SRP.

 

 

trochę bez sensu... Jeżeli po SRP użyjemy IPA, to tak, jakby wogóle nie nakładać SRP.

Przemo, nie zrozumiałeś aluzji ariello01. Przeczytaj raz jeszcze bo gracie do tej samej bramki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę bez sensu... Jeżeli po SRP użyjemy IPA, to tak, jakby wogóle nie nakładać SRP.

 

psemo, wiem o tym, ale w tej wypowiedzi był taki mały podteskt żeby uswiadomić koledze sinner ze srp to jest tylko wypełniacz/cleaner i że nim nic szczególnego sie nie zrobi. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz NIE UŻYWAJ APC DO MYCIA ŚWIEŻO FUGOWANYCH PŁYTEK!

Możesz w najlepszym wypadku odbarwić fuge a w najgorszym ją wypłukać :!:

Przez pierwszy miesiąc polecam mycie samą wodą, naprawdę.

A do tego czysta woda lepiej zmywa pył z kafli niż woda + cokolwiek :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę bez sensu... Jeżeli po SRP użyjemy IPA, to tak, jakby wogóle nie nakładać SRP.

 

psemo, wiem o tym, ale w tej wypowiedzi był taki mały podteskt żeby uswiadomić koledze sinner ze srp to jest tylko wypełniacz/cleaner i że nim nic szczególnego sie nie zrobi. :P

Ja tylko chciałem zauważyć że UC też nie przeprowadzi się korekty która w pełni zadowolołaby nas w porównaniu do mechanicznej polerki. UC usunie tylko te płytkie ryski które i tak SRP by pokryło. Dlatego chciałem żeby kolega przeprowadził test, który odpowiedziałby jak bardzo uzupełnia SRP i jak mocno poprawi wygląd wcześniejsze UC. Teoryzować można, ale od praktycznej strony różnych efektów można się spodziewać. Tymbardzie jeżeli w grę wchodzi jakiś vagowski lakier. Bez urazy do wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier pod UC będzie trochę miększy od vagowskiego bo to Japończyk a poza tym chce się przyłożyć do tego :D oczywiście samego SRP tez próbowałem (bez wcześniejszej polerki) i bardzo ładnie wszystko przykrył :mrgreen: ale po 2 miesiącach koszmar powrócił :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

89matthew89, właśnie o to chodzi. Jeśli się dobrze przyłożysz to UC też ładnie zadziałasz. Zresztą jest kilka relacji w PSB z ręczną korektą przy użyciu UC i jak ktoś sie troche przyłoży to efekt jest wbrew pozorom bardziej niż zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się dobrze przyłożysz to UC też ładnie zadziałasz

Dokładnie, jeżeli mnie pamięć nie myli to RON1N ręcznie wyprowadzał lakier w swojej Corolli. Trwało to długo ale efekt super:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... sc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wrażenia z używania IRON-X w wannie? Jest to wykonalne gdy jest jeszcze ktoś w mieszkaniu?
jeśli masz dobrze wentylowaną łazienkę to ja nie widzę przeciwwskazań, co prawda ironX strasznie śmierdzi ale po spryskaniu na felgę już tak mocno nie wali a nawet zaczyna to w miarę przyjemnie pachnieć (takie moje wrażenia). na pewno część zapachu się rozniesie po innych pomieszczeniach ale nie powinien być jakiś uciążliwy dla innych osób. najlepiej to potraktuj 1 felgę ironem i zapytaj się domowników czy im zapach nie przeszkadza tylko nie dawaj do wąchania prosto z butli bo się przekręcą i nici z domywania felg :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko takie mam żeby się upewnić i sobie nie zaszkodzić :) ...

Chcę umyć deskę rozdzielczą i plastiki w środku APC - g101 (roz. 1:10)

I czy to trzeba dokładnie potem spłukać ?

Czy tak : psikamy, wycieramy fibrą i tyle ? Czy jeszcze ścierka z wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.