Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kobi, no problemo, przejrzyj ten dział, wszystko opisane: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewforum.php?f=17

 

Ale ogólnie to jakaś chemia do prania, ew. słabe stężenie apc, i ścierać to mikrofibrą.

 

APC na tapicerkę ... hmm pierwszy raz o tym czytam tutaj ;) chociaż może przez to, że krótko tu jestem jeszcze. Dział przeglądałem pobieżnie i większość dotyczy skóry ale coś może wyszukam. Myślałem, że ktoś was "strzeli" jakimś sprawdzonym produktem który jest skuteczny ;) Ale i tak dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobi, jest tam kilka postów, jak prać ręcznie, czy to jakieś boczki, czy podsufitkę, ale zasada ta sama. O środkach też tam jest, porządnie poczytaj :)

(Może być VP Heavy Duty Carpet Cleaner, Karcher RM760, Tersus PR101, albo po prostu APC, które też da radę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobi, z tego co mówisz to syf jest niemały więc powierzchowne czyszczenie nawet najcudowniejszym specyfikiem tylko wbije brud głębiej. Ja jestem zdania, że jeśli można coś wymontować to należy to zrobić i uprać w sposób tradycyjny czyli szorowanie szczotą po czym np. powieszenie na ogrodzeniu i przepłukanie myjką. Sam tak prałem wszystkie wykładziny w polo + tapicerke siedzeń po rozmontowaniu foteli, roboty kupa ale warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syf nie jest tragiczny bo zawsze jak miałem jakiś większy syf po przywiezieniu czegoś to od razu na odkurzacz i z grubsza posprzątane. Chodzi mi o wykładzinę z bagażnika akurat więc no problem ją zanieść do domu i tam wyprać. Tyle, że z karcherem i ogrodzeniem gorzej bo mieszkam w bloku, a auto parkuje pod chmurką ;) Ale coś wykombinuje ;)dw4463757 dzięki za propozycje środków. Poczytam trochę o nich i coś wybiorę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gąbki farecla g-mop biała i czarna będą nadawały się do polerowania menzerną? ewentualnie, czy te gąbki które są na allegro w cenie ~9-16 zł będą dobre do jedorazowego polerowania? Planuję wypolerować tylko jeden samochód, tak więc nie chciałbym inwestować w tarczę na rzep itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robić zbędnego śmietnika i zakładać niepotrzebnie tematów. Potrzebuje czegoś dobrego do wyczyszczenia wykładziny bagażnika. Nigdy mi się tam nic nie wylało, ale błoto, piach i inne takie rzeczy przez bagażnik się już przewinęły i wygląda to coraz gorzej. Tapicerkę w aucie mam ciemną więc potrzebuje czegoś only do wykładziny takiej jak jest w bagażniku czy na podłodze auta. Nie mam dostępu do odkurzacza piorącego więc potrzebuje czegoś co mógłbym użyć w domowych warunkach. Plus narzędzie które mógłbym to wyczyścić

 

UP

 

Pomożecie ? :)

jeśli jest wyjmowana to czyszczenie środkami a potem zamiast ektrakcji płukanie karcherem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje dwie dobrej jakości mikrofibry. Pierwsza służyła by tylko do polerowania/docierania wosku, aplikowania QD na czysty lakier oraz docierania umytych inną mikfrofibrą szyb. Druga do cleanera (najlepiej innego koloru).

 

Do tej pory używałem tylko zółtych mikrofibr Meguiars'a (supreme shine). Mam ich 6 sztuk ale połowa już jest trochę zmęczona.

 

Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje dwie dobrej jakości mikrofibry. Pierwsza służyła by tylko do polerowania/docierania wosku, aplikowania QD na czysty lakier oraz docierania umytych inną mikfrofibrą szyb. Druga do cleanera (najlepiej innego koloru).

 

Do tej pory używałem tylko zółtych mikrofibr Meguiars'a (supreme shine). Mam ich 6 sztuk ale połowa już jest trochę zmęczona.

 

Co polecacie ?

 

Ja bym poszedł w Madness. mam summita do QD i wymiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje dwie dobrej jakości mikrofibry. Pierwsza służyła by tylko do polerowania/docierania wosku, aplikowania QD na czysty lakier oraz docierania umytych inną mikfrofibrą szyb. Druga do cleanera (najlepiej innego koloru).

 

Do tej pory używałem tylko zółtych mikrofibr Meguiars'a (supreme shine). Mam ich 6 sztuk ale połowa już jest trochę zmęczona.

 

Co polecacie ?

 

Weź jedną profipolish i jedną Madness :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robić zbędnego śmietnika i zakładać niepotrzebnie tematów. Potrzebuje czegoś dobrego do wyczyszczenia wykładziny bagażnika. Nigdy mi się tam nic nie wylało, ale błoto, piach i inne takie rzeczy przez bagażnik się już przewinęły i wygląda to coraz gorzej. Tapicerkę w aucie mam ciemną więc potrzebuje czegoś only do wykładziny takiej jak jest w bagażniku czy na podłodze auta. Nie mam dostępu do odkurzacza piorącego więc potrzebuje czegoś co mógłbym użyć w domowych warunkach. Plus narzędzie które mógłbym to wyczyścić

 

UP

 

Pomożecie ? :)

jeśli jest wyjmowana to czyszczenie środkami a potem zamiast ektrakcji płukanie karcherem

 

A może mnie ktoś powiedzieć co to ten ekstraktor ? Z karcherem też jest ciężko ... jak już mówiłem mieszkam w bloku ...

 

A co powiecie o tym :->

http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=396

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.