Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Myślałem nad VP poseidon/ Dodo Sour Power albo 1Z Raindance. Czy lepiej zrezygnować z carnaubowych i brać Lusso Auto Bathe/ AF Lather?

 

 

Lusso i AF do regularnego mycia, Poseidon tak co 3-4 mycia ,ew. kiedy widać że wosk już ma się ku końcowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na DASie to mi raczej nie grozi :o Oglądam sobie właśnie filmy junkmana i jego slow cut technike na PC i nie wiem czy ona służy tylko do dobierania pasty? Bo pod koniec mówi, jeżeli go dobrze zrozumiałem, że na resztę samochodu stosuję tylko przejazdy na 5. Więc jak to jest? Lepiej wolniej więcej przejazdów i na koniec szybszy, czy stała wysoka prędkość od początku?

Pasty Menzerna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie powinno się odpowiadać pytaniem na pytanie.

 

tak jest, ale jak dobrze wiesz ff3000 to wykończeniowa pasta polerska o niewielkich właściwościach ściernych. Reasumując nie wiem jakim cudem wosk by to przeżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENERGY_NET, nie chciałem być złośliwy czy coś swoją odpowiedzią ale jak widzisz jestem dopiero od czterech miesięcy na forum. Pomyślałem że finishowa pasta może się np. z woskiem mazać czy coś i dlatego spytałem. Pamiętaj że nie ma głupich pytań (no prawie) tylko głupie odpowiedzi. Peace.

 

k24, rozumiem że np. SRP (wiem że to nie typowo cleaner) da sobię radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używałem na felgach nawet w stężeniu 1:1 ale wtedy nie pozostawiałem na długo, tylko pędzelek i spłukanie pod ciśnieniem. Minęło pół roku i żadnych defektów nie zaobserwowałem. :)

 

A i to bylo jednorazowe mycie by doczyścić. Na codzień tenzi nie polecam, bo jest bodajże na bazie kwasu.

 

 

Czy HDC ma właściwości hydrofobowe, czy to wina zbyt małej ilości i nieusunięcia starego wosku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest bodajże na bazie kwasu.

ph 1 to nie bodajże ;)

Czy HDC ma właściwości hydrofobowe, czy to wina zbyt małej ilości i nieusunięcia starego wosku ?

praktycznie każde mazidło do lakieru ma właściwości hydrofobowe, a pasty poleskie jak pięknie kropelkują :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.