Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

dla niewtajemniczonych wręcz czyste i pytają: "Panie, dlaczego myjesz czysty samochód?"

Mnie tak już pytają, a najczęściej żona puka się w głowę :lol::lol::lol: Chyba jestem już po tej "ciemnej stronie mocy" :kox:

 

A wracając do tematu to dziękuję jeszcze raz wszystkim za odpowiedzi, w sumie wyjaśniło mi się już trochę :good:

 

PS> szybkość odpowiedzi na forum powala! Dzięki! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Umycie na bezdotyku i przetarcie QD - owszem ale latem, jak auto jest lekko zakurzone a dla niewtajemniczonych wręcz czyste i pytają: "Panie, dlaczego myjesz czysty samochód?"

Jesienią, zimą, kiedy nocą spada temperatura - auto robi się wigotne i brudy wtedy się mocniej wczepiają w lakier, gdy ludzie palą w kotłach C.O., a powietrzu pełno syfu mimo nawet ładnej pogody, wtedy bym nie ryzykował :)

 

Dla tego wyżej napisałem nie stoi w wilgotną noc na dworze, jak auto jest garażowane to jak latem jest to zwykły luźny kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbijasz na stronę któregoś z partnerów, patrzysz jakie są produkty do plastików wewnątrz, kopiujesz nazwę, wpisujesz w wyszukiwarkę na forum i patrzysz czy taki efekt Ci odpowiada :) musisz się zdecydować na mat/delikatny połysk/giełdowy full połysk

 

ja do wewnątrz używam Chemical Guys natural Shine Dressing - nadaje świeży wygląd nowych plastików, ładnie je przyciemnia i świetnie pachnie. efekt utrzymuje się około 2-3 tygodni. baaardzo wydajny :)

 

co do plastików zewnętrznych to zajrzyj do działu testy, tam jest sporo testów tych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka miesięcy temu RM 81 Karchera do wyprania podsufiltki.

Zużyłem niewiele i zastanawiam się do czego mógłbym jeszcze tego użyć.

Jako APC ?

 

POdaję poniżej specyfikację produktu. Niech się ktoś wypowie kto zna się na no odczynach PH do czego można tego użyć a do czego nie.

 

Karcher środek chemiczny RM 81 2.5L, przeznaczony do zewnętrznego mycia pojazdów, plandek i silników !

 

RM 81 ASF (Aktywny środek myjący, zasadowy, koncentrat)

 

Koncentrat aktywnego środka czyszczącego do wysokociśnieniowego mycia, łagodny dla materiałów, usuwa mocne zabrudzenia olejowe, tłuszczowe i mineralne. Do mycia pojazdów, plandek i silników. Czas działania 1-5min. Po umyciu dokładnie spłukać.

 

Właściwości:

uniwersalny środek do mycia ciśnieniowego

płynny, alkaliczny

usuwa oleje, smary, oraz zabrudzenia mineralne

skuteczny we wszystkich zakresach temperatury

łatwa separacja oleju od roztworu w procesie recyrkulacji

nie zawiera węglowodorów

nie zawiera fosforanów

wartość pH 12 - dla koncentratu

zółty płyn o świeżym zapachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.