Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

maya, wieszasz ma ścianie i lecisz myjką:)

Ja tak zreanimowałem zasyfiony dywan po psie- tylko ja poszedłem na hardcora- poleciałem cały dywan hevy duty carpet cleanerem, na to surfex

a potem myjka i dysza rotująca:) Był biały jak nowy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

maya, wieszasz ma ścianie i lecisz myjką:)

Ja tak zreanimowałem zasyfiony dywan po psie- tylko ja poszedłem na hardcora- poleciałem cały dywan hevy duty carpet cleanerem, na to surfex

a potem myjka i dysza rotująca:) Był biały jak nowy;)

bardzo dobry pomysł :good: bardzo brudny nie jest ale ten piach czy pył niechce wyjść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, a czy po tym zabiegu włosie było nadal miękkie, jak przed płukaniem? Bo ja ostatnio identycznie potraktowałem dywanik kierowcy do A3, tyle że lekkim roztworem Trucka i po wysuszeniu był strasznie sztywny i wyglądał sztucznie. Dopiero po różnych pieszczotach zaczął wracać do normy.

Ale wykładzina bagażnika z natury jest twardsza, więc tutaj pewnie ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

cubstone, prawdopodobnie niedokładnie spłukałeś dywanik.

Ja miałem przygodę a właściwie bratanek. Zwymiotował na nowy dywan. Tylko porządne mycie myjką pomogło i dywan znowu był jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creasy, Ja myłem opony i nie zauważyłem, aby zmoczenie wew. strony cos zmywało... być może to jakaś pozostałość "poprodukcyjna" służąca lepszemu oddzieleniu się od formy czy cos takiego :) nie sądzę, aby woda wpłynęła negatywnie na gumę :) nic takiego nie zaobserwowałem ;)

 

sinner, zdecydowanie SRP + wosk. SRP jest w stanie duzo zakryc :) nawet baaardzo duzo zwłaszcza jest to widoczne na czarnym, ale pamietaj ze jest to dzialanie chwilowe ;) po dwoch miesiacach znów będziesz mial to samo...

i jak chcesz uzyskać maksymalny efekt to maszynowo 2 warstwy na miękkim padzie :) bo ręcznie tyle nie zdziałasz :)

jako działanie doraźne polecam :good:

ale lepiej wykonać korektę i mieć spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dziwne pytanie. W golfie mk3 albo plastiki sa jakies 'dziwne' albo ja cos zle robie. Kupilem 303 aerospace i przed nalozeniem umylem deske tenzi truck 1:200. Nie moge jednak uzyskac dobrego efektu, bo ile bym nie nalozyl 303 to i tak wyjda jakies jasniejsze plamy na desce rozdzielczej. Np na tunelu jest lepiej, ale calosc po chwili pokrywa sie jakby nalotem, ktory po spolerowaniu mf nadaje satynowy wyglad, jednak krotkotrwaly. Srodek pryskam na powierzchnie i poleruje mf, probowalem z aplikatorami gabkowymi i jest podobnie. Czy ktos moze mi pomoc ? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinner, zdecydowanie SRP + wosk. SRP jest w stanie duzo zakryc :) nawet baaardzo duzo zwłaszcza jest to widoczne na czarnym, ale pamietaj ze jest to dzialanie chwilowe ;) po dwoch miesiacach znów będziesz mial to samo...

i jak chcesz uzyskać maksymalny efekt to maszynowo 2 warstwy na miękkim padzie :) bo ręcznie tyle nie zdziałasz :)

jako działanie doraźne polecam :good:

ale lepiej wykonać korektę i mieć spokój :)

 

Robilem reczna korekte UC i kolor odzyskal troche wyrazistosci, pytanie moje jest takie czy UDS nada mu wetlooku i poglebi czern a colli doda blasku, czy taki efekt a moze lepszy uzyskam z SRP + wosk.

 

Chodzi mi o jak najlepsze wyeksponowanie koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dziwne pytanie. W golfie mk3 albo plastiki sa jakies 'dziwne' albo ja cos zle robie. Kupilem 303 aerospace i przed nalozeniem umylem deske tenzi truck 1:200. Nie moge jednak uzyskac dobrego efektu, bo ile bym nie nalozyl 303 to i tak wyjda jakies jasniejsze plamy na desce rozdzielczej. Np na tunelu jest lepiej, ale calosc po chwili pokrywa sie jakby nalotem, ktory po spolerowaniu mf nadaje satynowy wyglad, jednak krotkotrwaly. Srodek pryskam na powierzchnie i poleruje mf, probowalem z aplikatorami gabkowymi i jest podobnie. Czy ktos moze mi pomoc ? :dontknow:

 

Zajebisty pomysł umyć wnętrze auta tenzi truckiem, litości panowie to ma ph 14, nawet jak rozcieńczysz 1:200 to nie będzie to bezpieczny produkt do plastików zwłaszcza takich jak w golfie 2 na desce rozdzielczej. Plastiki na pewno mocno wyblakły i się zmatowiły. Proponuję przemyć jeszcze raz czymś delikatniejszym a następnie nałożyć 2-3 cienkie warstwy dressingu w odstępach najlepiej kilkunastogodzinnych, najlepiej nakładać mikrofibrą pryskając na aplikator a nie na element, temperatura najlepiej pokojowa lub chociaż powyżej 15 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.