Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Użyłem raz na aucie po mocnej pianie do testu, na białym aucie aby sprawdzić efekt (interesowało mnie czy nie będzie zostawiać "koloru") przed korektą wiec :dontknow:

 

Drugi raz na lekko zakurzonym aucie bardziej dla sprawdzenia właśnie ew. reakcji na polerowanym alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś jakiekolwiek złe lub dobre doświadczenia z produktami marki Simoniz ? Cenowo na poziomie Sonaxa i Plaka jedyne na co zwróciłem uwagę to to, że jest to firma brytyjska. Pytam, bo właśnie otworzyli koło mnie sklep z ich produktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys plyn do felg simoniza (taka czerwona zelowata ciecz) i byl calkiem rozsadny - nie zebym wpadl w jakis mega zachwyt ale spokojnie dawal rade i nie smierdzal - dziala tak jak blue gel 1:3

Plynu do szyb Simoniza uzywam do tej pory i tez jest ok

 

Dla mnie simoniz to polka i cenowa i jakosciowa taka jak sonax - chyba ze maja jakies produkty wybijajace sie ale ja mialem stycznosc tylko z tymi jak wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie pozostaje nic tylko próbować. Natomiast jeżeli chodzi o Sonaxa to polecam zimowy płyn do spryskiwaczy z linii extreme. Oczywiście niestety na bazie alkoholu ale co ważne zawiera glicerynę, która kapitalnie zmiękcza pióra wycieraczek. Od jakiegoś miesiąca zaczęły mi mazać po szybie i niedokładnie zbierać wodę. Wczoraj było wilgotno i z ciekawości strzeliłem sobie parę razy na przednią szybę. Efekt-nic nie maże, wycieraczki zbierają idealnie. Polecam. Rozrobiłem 1:2 z wodą-ma wystarczyć niby do -10 st. Cena za 1L koncentratu to 22 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam taki oto problem powstały w trakcie zawracania po ciemku w obecności wysokiego krawężnika:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 0289y.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 0292a.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 0297h.jpg/

 

Szanowni koledzy, jak to usunąć? Liczę na waszą pomoc 8-) Szczerze mówiąc nie rzuca się to w oczy ale jest denerwujące. i ta rysa na ambicji.. Mam nadzieję, że na tym forum ludzie nie podchodzą do tematu "to jest samochód - ma jeździć" :evil:

 

Nowy hokej kosztuje 50-70zł więc czy jest w ogóle sens to naprawiać?

 

PS: Jest może osoba z Gdańska która podjęła by się tematu i poprawiła wygląd mojego spoilerka oczywiście odpłatnie lub piwnej walucie? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pr0, sprobuj opalarką, niektóre tworzywa dają się naprawić praktycznie bez śladu. Kiedyś w piwnicy wziąłem do testu z 10 rozmaitych przedmiotów z porowatego czarnego plastiku i na większości opalarka zniwelowała rysy bardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za sugestię. Niestety, nie mam możliwości załatwienia opalarki. Będę musiał znaleźć kogoś w Gdańsku kto mi to zrobi albo olać i cierpliwie czekać na przerwę świąteczną wrócić do domu i naprawiać :)

 

Próbowałem robić to zapalniczką i faktycznie rysy znikają aczkolwiek łatwo przesadzić i w jednym miejscu podtopiłem delikatnie plastik. Poza tym bardzo długo to trwa, chyba, że robię to wyjątkowo nieumiejętnie.

 

Swoją drogą dzwoniłem do S plus i wyrzucili mi cenę 180zł. Myślałem bardziej o zakresie ok. 50zł a tu taki zonk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie jest to drogi sprzęt i pewnie bym ją kupił gdyby nie fakt, że mam już jedną taką - w domu jakieś 350km stąd. A na małej stancji i tak już ciężko trzymać wszystkie te graty we względnym porządku :mrgreen:

 

Czy kompletnie zielony poradzi sobie z tematem nie uszkadzając przy okazji lakierowanego zderzaka? Wolałbym jednak powierzyć los hokeja w czyjeś ręce. No cóż... w takim razie zostaje mi szukanie osoby z opalarką w Gdańsku :|

 

Dziękuje za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Natomiast jeżeli chodzi o Sonaxa to polecam zimowy płyn do spryskiwaczy z linii extreme. Oczywiście niestety na bazie alkoholu ale co ważne zawiera glicerynę, która kapitalnie zmiękcza pióra wycieraczek. Od jakiegoś miesiąca zaczęły mi mazać po szybie i niedokładnie zbierać wodę. Wczoraj było wilgotno i z ciekawości strzeliłem sobie parę razy na przednią szybę. Efekt-nic nie maże, wycieraczki zbierają idealnie. Polecam. Rozrobiłem 1:2 z wodą-ma wystarczyć niby do -10 st. Cena za 1L koncentratu to 22 pln.

 

1 litr koncentratu zimowego płynu do spryskiwaczy VW ( zakupionego w ASO VW/AUDI ) kosztuje ~ 17 zł ... stężenie 1:2 jest na -14°C ... jest lepszy niż ten SONAX ( testowałem kiedyś ) ;)

 

PS. W ASO VW/AUDI w Rybniku ( "Magro Rybnik" ) jest teraz promocja - półlitrowy koncentrat jest za 7 zł ( zrobiłem zapasy ) :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Natomiast jeżeli chodzi o Sonaxa to polecam zimowy płyn do spryskiwaczy z linii extreme. Oczywiście niestety na bazie alkoholu ale co ważne zawiera glicerynę, która kapitalnie zmiękcza pióra wycieraczek. Od jakiegoś miesiąca zaczęły mi mazać po szybie i niedokładnie zbierać wodę. Wczoraj było wilgotno i z ciekawości strzeliłem sobie parę razy na przednią szybę. Efekt-nic nie maże, wycieraczki zbierają idealnie. Polecam. Rozrobiłem 1:2 z wodą-ma wystarczyć niby do -10 st. Cena za 1L koncentratu to 22 pln.

 

1 litr koncentratu zimowego płynu do spryskiwaczy VW ( zakupionego w ASO VW/AUDI ) kosztuje ~ 17 zł ... stężenie 1:2 jest na -14°C ... jest lepszy niż ten SONAX ( testowałem kiedyś ) ;)

 

PS. W ASO VW/AUDI w Rybniku ( "Magro Rybnik" ) jest teraz promocja - półlitrowy koncentrat jest za 7 zł ( zrobiłem zapasy ) :|

 

A tego to nie wiem-być może. Porównanie mam jedynie jakimiś tam marketowo-tescowo-orlenowskimi płynami i na ich tle sonax się wyróżnia. Poza tym gafę strzeliłem, bo za 22 pln mamy 2L koncentratu Sonaxa a nie 1L, jak wcześniej napisałem. Czyli za 22 zł wychodzi 6L płynu do -10 st. Tym nie mniej wiadomo, że im więcej różnych zestawów się wypróbuje tym szersza będzie wiedza. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.