Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to zależy czego potrzebujesz, jak zrobiłeś sobie listę zakupów, to zobacz, który sklep ma najwięcej produktów z Twojej listy, który ma te, których poprzedni nie, i tak wykombinuj zamówienia, żebyś nie kupował w jednym sklepie 10 produktów a w drugim jednego i płacił za przesyłkę jak w pierwszym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

m4rcyh, oczywiście ,że się da ale musisz zobaczyć w jakim stanie jest lakier. Smoła, żywica, insekty i inne zanieczyszczenia nie sprzyjają nakładaniu wosku. Jeśli będziesz chciał to usunąć to zejdzie Ci również nałożony wcześniej wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

m4rcyh, no tak ale jak masz zasyfiony lakier to możesz szkód narobić. Oczywiście to tylko teoria.

 

[ Dodano: 18 Październik 2011, 09:11 ]

W jakim celu chcesz 3 warstwy? QD nie wystarczy? czy może dla lepszego samopoczucia

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m4rcyh, no tak ale jak masz zasyfiony lakier to możesz szkód narobić. Oczywiście to tylko teoria.

 

[ Dodano: 18 Październik 2011, 09:11 ]

W jakim celu chcesz 3 warstwy? QD nie wystarczy? czy może dla lepszego samopoczucia

;)

 

położyłem wosk po uprzednim oczyszczeniu IPą, powinien więc długo wytrzymać, ale wiesz jak by tak jeszcze 1 warstwa nie zaszkodziła to może bylo by lepiej. chyba z braku dziś czasu zostanę jednak przy myciu i sprej end glosie.

dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dopiero zaczynam wdrażać się w temat pielęgnacji samochodu i póki co zbieram przydatne informacje zanim zacznę działać więc jeśli palnę coś głupiego to wybaczcie ;)

 

Pytanie co do APC, wiem, że trzeba go rozcieńczać z wodą (?) z różnych proporcjach w zależności od miejsca w którym chce się go wykorzystać. A czym to nakładać i co później z tym robić ? ;) Nakładacie to pędzelkami z tego co wyczytałem. Są jakieś specjalne pędzelki czy wystarcza jakieś zwykłe ? Co trzeba zrobić po nałożeniu APC, po jakimś czasie trzeba to czymś wytrzeć ?

 

Pytanie drugie ;) Czy używając coś takiego jak Meguiar's Ultimate Compound należy zabezpieczyć taśmą uszczelki i plastiki taśmą czy nie ma on żadnego negatywnego wpływu na ww elementy ?

 

Wiem, ze krótko nie wyszło ale nurtują mnie te pytania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC w odpowiednim stężeniu wlewasz do butelki z atomizerem i po prostu "psikasz", czekasz chwilę aż produkt zacznie działać, dla poprawienia efektu możesz użyć wymienionego pędzelka i wycierasz papierem/mf/czymkolwiek

 

 

Używając UC należy zabezpieczyć uszczelki i plastiki nie w kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie APC - tak, rozcieńcz w proporcjach odpowiednich do powierzchni. Potem spryskaj powierzchnię, pędzluj pędzluj aż wypędzlujesz i na koniec wytrzyj czystą MF. Niektórzy jeszcze ją delikatnie namaczają, by dokładniej wypłukać APC. Na koniec jakieś zabezpieczenie (jeśli potrzeba) i gitarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyprałem Fluffiego z rękawicą do mycia samochodu i zafarbowała na niebiesko :/ a była biała czy nadaje się jeszcze do użytku ?

I drugie pytanie jak często można nakładac na plastiki Poorboy's World Natural Look ?

:) (domyślam się że robie to za często bo nakładam go co tydzień przy każdym sprzątaniu samochodu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kolor raczej nie zmienia właściwości rękawicy więc możesz jej używać :)

 

Rzeczywiście dość często nakładasz NL, najwyżej przemyjesz plastiki APC i zaczniesz nakładać kolejne warstwy ;)

Ale NL raczej trudno przedawkować. Ja nakładam co ok 2 tygodnie, czasem rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.