Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z APC mam coś takiego:

http://www.shiningcar.pl/pl/p/DURAGLOSS ... eaner-/156

http://showcarshine.pl/mycie/755-autobr ... zelek.html

http://showcarshine.pl/mycie/593-bilt-h ... mizer.html

 

To który będzie?

 

I serio tylko ACP tylko można to przejechać? O jakim stężeniu mówimy - 1/20, 1/30, 1/50, mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jakiś cleaner do skóry i potem balsam. Ja u siebie użyłem zestawu Autoglym'a i dało radę. Kilka razy przecierałem kierownicę, aż mf przestała barwić. Potem balsam i teraz systematycznie raz na miesiąc balsam i mam spokój z klejącą kierownicą. No ale może APC też się sprawdzi, sam jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się może z takim mleczkiem? Używam go od lat dla nadania połysku i sprawdza się dobrze. Ale może powiecie mi coś więcej o tym produkcie? Czy można bezproblemowo pracować tym z maszyną? Jak ma się do wosku?

 

04102011485.jpg

 

04102011487.jpg

 

04102011488.jpg

 

Sorry za jakość zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya, Chodzi mi o to, czy ktoś z Was miał z nim do czynienia i jest w stanie coś więcej powiedzieć. Z opakowania nic nie wynika, pracowałem zawsze ręcznie i połysk nadaje niezły. O tej firmie też nigdy wcześniej nie słyszałem. Chcę się jednak zorientować co ja właściwie posiadam.

Mogę dodać jedynie, że używa tego niemiecki salon Toyoty.

 

Edit:

Znalazłem takie info:

LACK-POLISH BLAU czyści, pielęgnuje i uszlachetnia nowe do średnio zwietrzałych lakierów o wysokim połysku. Przy pomocy LACK-POLISH BLAU można uzyskać optymalny finisz o wysokim połysku bez smug. Szare zadymienia, hologramy i ślady smoły dają się przy pomocy tego preparatu łatwo usuwać. Obrabiane powierzchnie zostają przy jednoczesnym nadaniu im głębokiego połysku, zakonserwowane na miesiące. LACK-POLISH BLAU przeznaczony jest do wszystkich rodzajów lakierów, od uniwersalnych do metalicznych i od dwuwarstwo-wych do nowoczesnych nanolakierów. Posiada dopuszczenie typu DBL.

 

 

Teraz w sumie nie wiem, czy można go traktować jako cleaner, porównywać z Achillesem od VP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Forum studiuje od 2 tyg. i już mam mętlik w głowie co z czym i jak :kox:

Do AG SRP stosujemy aplikatory bawełniany (gąbkowy 2 warstwa)

 

Przydatna jest opcja "Szukaj" ;)

 

W tym wątku zostało już chyba wszystko napisane o AG SRP

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... p&start=75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balcerek, jeżeli spolerujesz za wcześnie to będzie krócej trzymał, z drugiej strony nie powinieneś czekać też zbyt długo, bo będziesz miał sporo zabawy ze spolerowaniem wosku.

 

Warto robić polerkę na zimę? Tzn czy przez miesiące zimowe samochód bardzo się rysuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym najlepiej później nakładać AG EGP ?

Nakładałem żółtym MS (gąbkowym), ale wygodniej i precyzyjniej byłoby prostokątnym, dlatego chcę kupić aplikator Sonax'a na próbę. Wcześniej CherryGlaze tricolorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej ocenie z korektą warto poczekać do wiosny. Śnieg i lód, na nawet lekko zabrudzonym samochodzie, skutecznie powodują powstawanie rys.

 

Ok, a ja bym zaryzykował teorię, że na dobrze przygotowanej powierzchni LSP lepiej zda egzamin. Nie musi być 99% korekta, ale odświeżyć lakier nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19567_0_f.jpg

 

Witam mam taki oto opryskiwcza. Posiadam Piane aktywna ValetPro Snow Foam Combo 1l

 

Dzisiaj uzylem tego opryskiwacza i piany i nic. Żadmego sniegu, praktycznie wogole piany. Uzywalem takze pianownicy B&D i to samo zadnego efektu sniegu.

Moje pytanie brzmi czym to jest spowodowane? Sprzet nie ten, źle to robie czy proporcje nie te? Odnosnie proporcji zobaczylem tabelke na forum i staralem sie odmierzyc w mierae dokladnie ilosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

ksosinka, Dzwine, bo Snow Foam Combo należy do dobrze pieniących się pian aktywnych. Może ten opryskiwacz nie ma końcówki spieniającej? Ale w pianownicy, nawet standardowej musi być wytwarzana piana (wiadomo, nie taka jak z profesjonalnych pianownic).

Odnosnie proporcji zobaczylem tabelke na forum

Jest jakaś tabelka na forum?

Jakie proporcje używałeś? Domywa Ci ten roztwór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXCEDE dzieki ;) tutaj chyba tkwił problem, brak koncowki spieniajacej w moim opryskiwaczu. Nie orientujesz sie czasem czy ta kncowka pasuje do wszystkich typow opryskiwaczy czy tylko do seri opryskiwaczy Kwazar?

A proporcje jakie dalem to na 1 litr wody w opryskiwaczu dalem 40ml piany.

A do pianownicy ktora mam 0,5l dalem 15 ml

 

Koncowka spieniajaca

 

 

SJake wiem że na kosmetykach i sprzecie sie nie oszczedza ale dopiero zaczynam przygode z detailingiem i szukam alternatyw dla roznego rodzaju akcesoriow dla mnie 200 zl za opryskiwacz troche duzo a za ta cene moge kupic juz dobrej jakosci pianownice do myjki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam alternatyw dla roznego rodzaju akcesoriow

też niedawno szukałem zamienników, teraz wolę zrobić zakup jeden a porządny. Jeszcze nie ochłonąłem po ostatnich zakupach a już mi po głowie chodzi albo pianownica PA albo mała gloria :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.