Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki mihnova za odpowiedź :)

Mam jeszcze pytanie czy zakamarki między drzwiami itp (części lakierowane i przewody tam) czyścić APC czy szamponem samochodowym z wodą?

 

Mam wielką prośbę, gdyż nie myłem jeszcze elementów pod maską i nie znam się dobrze na mechanice, proszę aby ktoś zaznaczył mi co mam zakryć przed wodą a co mogę spokojnie myć :)

 

20100920033.th.jpg

Zdjęcie robione po zakupie jak jeszcze silnik był czysty:P Teraz to wszystko jest tam czarne i brudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżeństwo me miłe, czy to normalne, że po korekcji lakieru, po kilku myciach już mi się pojawiają mikroryski? Pojazd nawoskowany, myty na dwa wiaderka szamponikami i rękawicą z mikrofibry. Zawsze osuszam fluffy'm (z którego swoją drogą nie jestem tak do końca zadowolony. janek, gdyby był tej wielkości, robiłby o wiele lepiej). Oczywiście nie są to jakieś widoczne rysy, no ale człowiek jednak zrobił się bardziej pedantyczny i jak spojrzy się dobrze pod słońce to widać...też tak miewacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damian92, spryskaj najlepiej zimny silnik APC po 2 min pędzelek i jazda następnie odpal silnik i na włączonym spłucz dokładnie myją ciśnieniową, unikaj długotrwałego lania w okolice wiązki do kompa czyli prawa strona za akumulatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulik87, Jaki samochód ?

 

alfowska stoczterdziestkasiódemka proszę ja Ciebie.

ale alfowska stosześciesiątaszósta oraz lex eles czterechsetny wykazują podobny efekt.

pomyślałem, że to może moja marketowa rękawica je dojeżdża, no ale bez przesadyzmu, cokolwiek bym mył, nie cisnę na siłę, często płuczę rękawicę...w każdym razie, świeżo po robocie było nieskazitelnie, teraz już widać mikroswirle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulik87, Hmm niewiem ale myślę żę coś robisz źle, oczywiście gdy samochód się używa to z czasem będą się robić mikroryski, ale po pary myciach to chyba za szybko...

 

no tak się obawiam, że gdzieś mogę dawać ciała...

2 kwestie, jakie przychodzą mi do głowy, to wspomniana, marketowa rękawica (no ale to chyba przesada) oraz nieużywanie aktywnej piany (ale zawsze spłukuję przed myciem i lecę od góry do dołu).

możliwe, że fluffy albo janek rysuje przy wycieraniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u kolegi na myjce użyłem środka do czernienia opon ze spryskiwacza, nie było etykiety bo przelany z innej butelki, bardzo rzadki i miał kolor rozcieńczonego wodą mleka, opony zostały z połyskiem i pamiętam że był wydajny i dość trwały , czy ktoś po dość nietypowym kolorze kojarzy co to mógł być za środek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u kolegi na myjce użyłem środka do czernienia opon ze spryskiwacza, nie było etykiety bo przelany z innej butelki, bardzo rzadki i miał kolor rozcieńczonego wodą mleka, opony zostały z połyskiem i pamiętam że był wydajny i dość trwały , czy ktoś po dość nietypowym kolorze kojarzy co to mógł być za środek ?

SV Pneu spełnia te warunki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie. Czy jest możliwość trwałego usunięcia domowym sposobem rys z auta ? Chodzi o raczej płytkie lecz b. widoczne ryski, w skrócie: powstałe od mocnego szorowania twardszą stroną kuchennej gąbki. Wiem, że np dobra pasta to g3 farecla czy cos z 3m ale nie mam chociażby możliwości mechanicznej polerki. Tylko szmatki. Planowałem zakupić np: ABEL AUTO:Efface Rayures Czytałem kilka pozytywnych opinii o tym produkcie. Potem o ile to konieczne można by nałożyć wosk TURTLE WAX PTFE.

 

Czy możliwe jest trwałe usunięcie rysek ręcznym polerowaniem ?(zdjęcie poniżej. na czerwono rysy a na żółto zaznaczone, jak po przejechaniu mokrym palcem na chwilę nie widać rysek) Chyba, że trzeba użyć innej pasty albo wyjściem jest tylko mechaniczna polerka u lakiernika ?

 

foto zarysowania: http://img839.imageshack.us/img839/2756/rysy.jpg

 

Będę serdecznie wdzięczny za odpowiedź bo już mnie to od dłuższego czasu dręczy,

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasic100, poczytaj trochę forum bo ze swoją wiedzą jesteś w czarnej...ten tego:)

Tak na szybko:

Wiem, że np dobra pasta to g3 farecla
błąd
mechaniczna polerka u lakiernika ?
broń Boże...
Czy możliwe jest trwałe usunięcie rysek ręcznym polerowaniem ?

Tak,ale wymaga to dużo pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u kolegi na myjce użyłem środka do czernienia opon ze spryskiwacza, nie było etykiety bo przelany z innej butelki, bardzo rzadki i miał kolor rozcieńczonego wodą mleka, opony zostały z połyskiem i pamiętam że był wydajny i dość trwały , czy ktoś po dość nietypowym kolorze kojarzy co to mógł być za środek ?

 

opti bond tire gel może mieć taką konsystencję po wymieszaniu z wodą. ale jak postoi to osiada. sam, nierozcieńczony ma konsystencję rzadkiej śmietany ;) nie jest jednak super trwały.

 

rękawica do kiczu, za mocny nacisk przy myciu, za mocny nacisk przy wycieraniu, coś pominięte przy myciu, brak częstego płukania rękawicy... przyczyn jest mnóstwo.

 

oczywiście, masz rację. sam wiem o tych czynnikach, dlatego zwracam na nie uwagę. nie cisnę rękawicy, wycieram korzystająć w głównej mierze z grawitacji działającej na fibrę, płukam przed każdym zamoczeniem w wiaderku z szamponem...ale spróbuję zmienić rękawicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie szczególnie ci co używali tych szamponów, doradźcie który.

Będzie myć Meguiar's NXT 2.0 oraz CG Pete's 53' Chciał bym coś z DJ

 

DODO JUICE BORN TO BE MILD

czy

DODO JUICE SOUR POWER

albo

DODO JUICE BASICS OF BLING

 

Który się najlepiej pieni i dobrze myje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.